Všechny městské dotace pohromadě. Ostrava spustila nový web

15.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostrava spustila nový web s přehledem přidělených i nepřidělených dotací a grantů. Internetový portál obsahuje i peníze z ostravského rozpočtu pro městské obvody. Informace o přidělování dotací mají být díky tomuto webu přehlednější. Doposud je lidé museli složitě vyhledávat v jednotlivých sekcích.


Nové internetové stránky mají lidem usnadnit vyhledávání informací o městských dotacích. Web navíc přináší i informace o financích, které město přiděluje z rozpočtu jednotlivým ostravským obvodům. Je to další krok ke zpřehlednění, jak město nakládá s veřejnými prostředky a jaké dotace komu přiděluje.


Na portálu dotace.ostrava.cz najdou zájemci informace o dotacích a grantech od roku 2010. Údaje bude možné filtrovat podle konkrétních výzev, podle oblastí podpory nebo podle jména subjektu, který o příspěvek žádal.

Magistrát už teď plánuje i další rozšíření webových stránek. Zatím poskytují jenom omezené množství informací. Portál zobrazuje pouze částku, o kterou subjekt žádal a také přehled žádostí v uplynulých letech.

Město bude v letošním roce na tomto portálu zveřejňovat i podrobné popisy daných projektů a akcí a přímo z portálu bude možné podat elektronickou žádost. 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem