Rozpočet statutárního města Ostravy pro rok 2018

18.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zodpovědná za řízení financí Ostravy, náměstkyně Iveta Vozňáková a investiční náměstek Břetislav Riger, oba z hnutí Ostravak dnes předložili zastupitelstvu města návrh rozpočtu pro příští rok. 

Rozpočet, tak jak byl předložen, byl zastupitelstvem díky hlasům koalice schválen.
Ostrava bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši 9,9 miliard korun, což je nejvyšší rozpočet za posledních deset let. Počítá s vyššími dotacemi pro městské obvody, snížením dluhu města a s výrazným navýšením investic. Z investičních akcí stojí za to prezentovat modernizaci části městské nemocnice, rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona, výstavbu II. etapy sportovního areálu U Cementárny, prodloužený sběrač B do Radvanic, ale také akce, které iniciovali naši zástupci na obvodních radnicích, jako například přestavba domu na Střelniční 8 na byty, nebo výstavba sportovní haly ve Svinově.


„Podařilo se nám sestavit rozpočet, který je velkorysý k městským obvodům, umožní zahájení a realizaci řady důležitých i zajímavých staveb ve městě a navíc sníží dluh Ostravy o další téměř půl miliardy, což bude znamenat, že zadlužení na jednoho obyvatele se sníží na 7 225 korun, a to je rozhodně dlouhodobě nejnižší částka z velkých českých měst. Věřím, že i v příštím roce s námi bude ratingový hodnotitel natolik spokojen, že letošní nejvyšší možnou známku v rámci České republiky A1 stabilní obhájíme,“ řekla náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem