Piazzetta v centru zkrásněla

13.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rekonstrukce prostranství mezi Komerční bankou a Palácem Prosperita poblíž tramvajové zastávky Elektra skončila. Takzvaná piazzetta, která je vstupní bránou do historického jádra Ostravy, má novou žulovou dlažbu, speciální osvětlení a lavičky, které ve stínu stromů nabídnou kolemjdoucím možnost odpočinku.  

 

Práce za necelých šest milionů korun bez DPH začaly 16. dubna. V místě byla položena nová žulová dlažba, přibylo i speciální osvětlení, které nasvítí koruny stromů i místa, kde není tolik světla. Vysazeny byly dva stromy a v lokalitě přibyl městský mobiliář.

Postupně se estetizují důležitá místa ve městě podle našich plánů i návrhů veřejnosti. Byla upravená relativně malá plocha, která je ale jednou z důležitých vstupních bran do historického centra. Na ni navazuje náměstí Msgre Šrámka s Katedrálou Božského spasitele. Také toto náměstí v budoucnu projde revitalizací, a to na základě výsledku architektonické soutěže z roku 2017.

Součástí rekonstrukce je i instalace sloupů pro vystavování uměleckých děl. První sochy se na stojanech objeví během několika týdnů a budou postupně obměňovány na základě spolupráce s Fakultou umění Ostravské univerzity.

Podle architekta Ondřeje Vysloužila, který je autorem návrhu, bylo záměrem rekonstrukce vytvořit i zajímavé místo k setkávání. „Prostor jsme takzvaně vyčistili, odstranili jsme v  něm kolizní prvky, ať už pro chodce nebo vozíčkáře. Místo jsme nechali dovybavit mobiliářem i zajímavým osvětlením," vysvětlil Ondřej Vysloužil.

V těchto dnech probíhají kolaudace zpevněných ploch i osvětlení.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem