Ostravská univerzita plánuje výstavbu dvou budov

18.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka blízko řeky Ostravice. Měly by tam vzniknout dvě nové budovy, Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie.

 

V případě návrhu sportoviště Ostravská univerzita oslovila katedru architektury své partnerské univerzity VŠB – Technické univerzity Ostrava, kde navázala spolupráci se studentem Kubou, jehož otcem je Roman Kuba z architektonického ateliéru Simona.

Na úpravu vnějšího vzhledu pro Klastr umění a designu Fakulty umění univerzita oslovila kopřivnického architekta Kamila Mrvu, který je rovněž významně spjat s regionem. Proslulé jsou zejména jeho stavby v Beskydech.

Ostravská univerzita nyní oba projekty ve spolupráci s architekty ladí do finální podoby tak, aby do června stihla podat žádost o dotaci na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, a který by z prostředků Evropské unie mohl zafinancovat stavbu obou budov až ve výši 900 milionů korun.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem