Ostrava je lídrem v ekodopravě

22.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Šestici vozidel na alternativní pohon předal ve středu 21. února ostravský primátor Tomáš Macura zástupcům Městské policie Ostrava a městských obvodů. Ředitel MPO Zdeněk Harazim převzal dvě vozidla VW Caddy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Elektromobily Volkswagen e-UP! si převzali starostové Radvanic a Bartovic, Slezské Ostravy a Hrabové.

Do Radvanic a Bartovic zamířily dva elektromobily, do Hrabové a do Slezské Ostravy po jednom. Auta byla nakoupena v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon I“ spolufinancovaného z Národního programu životní  prostředí (NPŽP). Těchto 6 vozidel bylo pořízeno za 3,96 milionů korun, z toho činí dotace ministerstva ŽP 900 tisíc korun. 

Stále neuspokojivý stav kvality ovzduší nás vede k využití všech možností, jak situaci zlepšit. Jedním z nich je i urychlená ekologizace vozového parku města. Proto jsme vloni připravili projekt „Ostravou na alternativní pohon I“ na pořízení 21 ekologických vozidel a získali na něj podporu od Ministerstva životního prostředí, “ řekl k tématu ostravský primátor Tomáš Macura.

Ke zmíněným šesti vozidlům přibude v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon I" dalších 15 nejpozději do konce letošního října. Ještě v březnu budou předány dva elektromobily Volkswagen e-Golf pro potřeby ostravského magistrátu. Zbývajících 13 vozů s pohonem CNG pro Městskou policii Ostrava bude dodáno letos na podzim. V říjnu 2018 bude mít Ostrava pro magistrát, obvody a MPO 48 ekovozidel.

Na konci února magistrát předloží novou společnou žádost v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon II“ na dalších 20 kusů vozidel na alternativní pohon. V případě úspěšného schválení žádosti o podporu z Národního programu ŽP bude mít Ostrava v roce 2019 celkem 68 vozidel z kategorie nízko-emisních aut.

OSTRAVOU NA ALTERNATIVNÍ POHON

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem