Na podzim bude provedena demolice domu na Sokolské

21.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na radě města jsme dnes spolu s koaličními partnery schválili výběr firmy, která zajistí demolici bývalého Domu na půl cesty na Sokolské ulici. 

Vedeni městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz reagovalo na petici občanů, která se týkala stížností na hluk, nepořádek a zvýšenou kriminalitu v okolí tohoto domu, který není svěřen obvodu. Ve spolupráci s městem jako vlastníkem objektu a zástupci sociálních služeb se podařilo situaci postupně zklidnit. Od loňského roku je dům prázdný. V jednom okamžiku byla zvažována možnost zřízení bytů pro zaměstnance DPO, ale vzhledem k charakteru stavby a technickému stavu budovy to nebylo možné a rada města rozhodla o demolici objektu. Předpokládáme, že v září by měla být demolice zahájena. O využití pozemku bude rozhodovat až nové vedení města. S ohledem na poptávku po bydlení v této lokalitě by zde naše hnutí preferovalo výstavbu nového bytového domu.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem