MUZEUM PŘEDSTAVUJE VÝBUŠNOU HISTORII MORAVY A SLEZSKA.

19.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Návštěvníci, kteří nasměřují své kroky do Ostravského muzea, mají jedinečnou možnost seznámit se s výbušnou historií a poznat geologickou historii Moravy a Slezska. Žhavá láva, krátery a četné sopky u nás totiž nebývaly žádnou raritou.

 

Je těžké uvěřit, že i na naši na pohled klidnou krajinu se kdysi vylévala žhavá láva, krátery četných sopek vyvrhovaly sopečné pumy, mračna ohnivého popela a z úbočí se valily smrtící bahnotoky. Přesto tomu tak bylo, a to v době dokonce geologicky „nedávné“, během třetihor a čtvrtohor. Četné důkazy v podobě vulkanických hornin z našeho území i ze světa svědčí o tom, že naše Země je stále živým a dynamickým tělesem. 
I Ostravské muzeum má ve svých sbírkách geologické exponáty sopečné činnosti a Ostravě je věnována samostatná část výstavy. Část Slezské Ostravy leží na produktech vulkanismu – nejznámější je jaklovecký bazalt (čedič) a od něj odvozený název Bazaly. Výstava je doplněna o interaktivní prvky pro mládež i pro širokou veřejnost. Výstava potrvá do 3. března.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem