Muzeum MHD dostává konkrétní obrysy

07.11.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

V těsném sousedství hlavního nádraží v Přívoze vyroste na ploše téměř 25 tisíc metrů čtverečních Muzeum MHD. Radní pro dopravu Lukáš Semerák představil ideový návrh muzea společnosti BWM Architekten und Partner ZT z Vídně, která vyhrála veřejnou zakázku na dodání návrhu.  Muzeum nabídne kromě výstavy dopravních prostředků také interaktivní expozice a venkovní areál s atrakcemi pro návštěvníky.

 

Nevyužívaný areál ve Wattově ulici v sousedství hlavního nádraží a pošty se promění v Muzeum MHD. Ve veřejné zakázce na dodání návrhu zvítězila renomovaná rakouská společnost BWM Architekten und Partner z Vídně.

„Jedná se o ideový návrh, který ve vnitřní části pro výstavu dopravních prostředků využívá stávající trojhalí a ve venkovní části přináší atrakce pro návštěvníky jako je vyvýšená dráha s elektrickými vozíky nebo visutá dráha pro jednotlivce, tak zvaná zip line, na které se návštěvník doslova proletí nad celým areálem muzea,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák. Muzeum bude interaktivní a mělo by patřit společně s Dolní oblastí Vítkovice a Zoo Ostrava k největším ostravským lákadlům.  V interaktivní expozici budou moc návštěvníci a rodiny s dětmi trávit podstatnou část dne. „Na tomto návrhu je mi sympatické, že minimalizuje demolice a snaží se pro potřeby muzea využít stávající budovy. To v konečném důsledku bude také znamenat zlevnění realizace,“ dodal radní Semerák.  

Dopravní podnik Ostrava má třetí největší sbírku historických vozidel MHD v České republice. Jedná se o tři desítky tramvají, trolejbusů, autobusů a další techniky, která je navíc z velké části v provozuschopném stavu.

Muzeum by mohlo být otevřeno v průběhu roku 2019.  

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem