Modernizace městské nemocnice Ostrava

22.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská nemocnice Ostrava na Fifejdách byla minulými vedeními města dlouhodobě podfinancována a nyní je do ní nutné investovat stovky milionů korun. Jednoznačně jsme deklarovali, že nehodláme městskou nemocnici prodat! 

Díky iniciativě náměstka primátora pro oblast zdravotnictví Michala Mariánka jsme nastartovali kroky, které vedly ke zřízení fondu, ve kterém se odkládají peníze na její rozvoj. Od jeho zřízení již do něj bylo vloženo více než 700 milionů korun. Byl zpracován koncepční materiál, který uceleně řeší modernizaci a rozvoj nemocnice na další desetiletí. Chceme, aby se městská nemocnice díky investicím postupně změnila v moderní instituci evropského formátu. Rádi bychom, aby lékaři, zdravotní sestry a další zaměstnanci byli hrdí na to, že pracují v městské nemocnici a Ostravané rádi a bez obav využívali služby, které moderní nemocnice nabízí. V dalších příspěvcích vám zde chceme představit změny, které se nám již podařilo realizovat. Na přiložených fotografiích vidíte schémata, jak bude ve své konečné podobě modernizovaný areál vypadat. Jsme přesvědčeni, že nemocnice, která slouží občanům Ostravy již od roku 1848, si tuto pozornost zaslouží.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem