Městská galerie Plato se stěhuje

13.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská galerie současného umění Plato se se stěhuje do budovy bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy, kde veřejnosti nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové sídlo otevře Plato v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

 

Svou dočasnou Kancelář pro umění sídlící na ulici Českobratrská, kde působilo necelý rok, uzavřelo 31. ledna. Podařilo se zde uskutečnit 13 výstav a dalších 52 akcí včetně přednášek, koncertů či workshopů pro děti nebo dospělé.

V Bauhausu kromě výstavního prostoru vznikne také knihovna, bistro, prodejna, zahrada a další funkční zázemí. Některé z těchto projektů budou v provozu již během dubnového zahajovacího týdne, jehož program Plato právě připravuje.

Konečným sídlem galerie se stanou městská jatka z 19. století, sousedící s někdejší prodejnou Bauhaus, které město opraví podle návrhu renomovaného polského architekta Roberta Konieczného a jeho katovického studia KWK Promes.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem