Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys

19.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy.

 

Vůbec nejlepšího výsledku dosáhla Ostrava v přístupu veřejné správy. Město má webové stránky se skvělým obsahem pro podnikatele, má výborný scóring úředních hodin a především výborný výsledek v testu elektronické komunikace, který hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V podnikatelském prostředí dosáhla Ostrava výborných výsledků ve vysokém podílu malých a středních firem, pro něž je také výrazným plusem napojení aglomerace na dálniční síť. Ostrava má rovněž velký počet studentů v odborném vzdělání, což násobí podnikatelský potenciál města i do budoucnosti.

Zároveň s vyhlašováním výsledků výzkumu Město pro byznys byla Ostrava spolu s dalšími pěti městy nominována do samostatné soutěžní kategorie Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.  Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv k podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Jejím cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Výsledky této soutěže budou vyhlášeny v létě na celostátním setkání Investor roku 2018.

 

Celkové pořadí – Město pro byznys 2017

 1. Ostrava
 2. Humpolec
 3. Brno
 4. Jablonec nad Nisou
 5. Pelhřimov
 6. Nová Paka
 7. Benešov
 8. Prostějov
 9. Pardubice
 10. Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
 11. Hranice
 12. Rokycany
 13. Dobruška
 14. Písek
 15. Zlín

 

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem