LDN v Radvanicích dostane nový kabát

20.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod městskou nemocnici, čeká rozsáhlá modernizace. Rekonstrukce se bude týkat zateplení obvodového pláště, výměny oken, dveří a opravy balkónů. Město hledá dodavatele stavby a vyhlásilo veřejnou zakázku. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 11. července. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 51 milionů korun bez DPH.

 

„Modernizace objektu bude probíhat zhruba tři čtvrtě roku, a to za plného provozu. Přinese vyšší komfort klientům zařízení i jeho zaměstnancům. Pokračujeme tak v opravách a zvyšování úrovně naší nemocnice, která poskytuje péči Ostravanům a pacientům z nebližšího okolí. Finanční prostředky na modernizaci budovy budou poskytnuty ze speciálně zřízeného fondu pro rozvoj nemocnice,“ řekl náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Michal Mariánek.

Zhruba pětina odhadovaných nákladů bude spolufinancována z dotačních prostředků Evropské unie z Fondu soudržnosti. Jedná se o částku ve výši 10 687 616 Kč bez DPH.

O realizátorovi stavby rozhodne v srpnu rada města a práce budou zahájeny po podpisu smlouvy letos v září. Termín pro dokončení zakázky je stanoven na červen roku 2019. S ohledem na průběh zadávacího řízení mohou být uvedené termíny prodlouženy o dobu nezbytně nutnou.

LDN je odborný léčebný ústav oboru geriatrie, který se zabývá komplexní péčí o pacienty. Disponuje celkovou kapacitou 124 lůžek na čtyřech stanicích. Pokoje jsou třílůžkové, dvoulůžkové a jednolůžkové; stanice jsou smíšené. Veškeré přístupy jsou bezbariérové. V LDN péči poskytuje 6 lékařů a 70 nelékařských zdravotnických pracovníků.

V objektu sídlí také Dům sociálních služeb. I jeho 3 stanice s 66 lůžky projdou modernizací. O klienty se v objektu stará 43 nelékařských zdravotnických pracovníků.

Ve speciálně zřízeném fondu pro rozvoj nemocnice je aktuálně 470,6 milionu korun.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem