Koncert v kostele je zážitek

16.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Svatováclavský hudební festival jako největší mezinárodní festival duchovní hudby v České republice se stal fenoménem, který uvádí v sakrálních prostorách nejen renomovaný festival, ale také celoroční komorní řadu Čtvero ročních období. 

V letošním roce navíc představuje i nový projekt Hudební výlety. Mimořádnými hudebními cykly i vlastním festivalem oslaví 100. výročí vzniku Československé republiky stovkou koncertů. První koncert zazní již 25. února, kdy festival bude hostit geniální americkou houslistku Esther Yoo.

SHF od svého vzniku v roce 2003 probíhá každoročně nejen v Ostravě, ale i v mnoha chrámech celého Moravskoslezského kraje v průběhu měsíce září. Tradičně bezmála čtyřiceti koncerty oslavuje svátek sv. Václava, představující symbol české státnosti. Jeho hlavním cílem je prezentace tzv. poučené interpretace staré a duchovní hudby v sakrálních prostorách, a to ve snaze navrátit této hudbě její původní význam.

Svatováclavský hudební festival dává již půl roku před jeho vypuknutím nahlédnout do programové nabídky svého jubilejního 15. ročníku, který bude probíhat ve dnech 4.–28. září 2018. V rámci celoročního společného projektu ostravské hudební scény Janáček Ostrava 2018 zahajuje festival skvostnými díly Leoše Janáčka (Amarus, Glagolská mše).

Nabídku být součástí hvězdného týmu jubilejního ročníku přijali celosvětově uznávaní interpreti v čele se špičkovou houslistkou Isabellou Faust, vyhledávanou operní pěvkyní Magdalenou Koženou s Collegiem 1704 a geniálním cembalistou Mahanem Esfahanim.

Město Ostrava poskytlo festivalu víceletý grant s roční podporou 3,5 milionu korun.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem