Českobratrská se otevře 1. listopadu

31.10.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rozsáhlá oprava Českobratrské ulice je u konce. V úterý 24. října se uskutečnily poslední tři kolaudace. Do úterý 31. října budou vydány všechny kolaudační souhlasy a od 1. listopadu bude ulice Českobratrská průjezdná pro veškerou dopravu. V provozu budou i autobusové zastávky „Husův sad“ a na ně navazující zpevněné plochy a komunikace pro pěší.

 

V těchto chvílích probíhá odstraňování posledních drobných nedostatků a realizace extenzivních trvalkových záhonů. 

Rekonstrukce velmi vytížených dopravních tepen, navíc v samém srdci města, je vždy náročná.

Ačkoliv přípravy rekonstrukce Českobratrské ulice trvaly řadu let a začaly ještě dříve než přípravy na opravu Nádražní ulice, na řadu přišla nejdříve Nádražní, která dostala přednost kvůli havarijnímu stavu inženýrských sítí a možnosti čerpat dotace. Až následně jsme zahájili rekonstrukci Českobratrské ulice. Koordinace prací vyžadovala vzájemnou spolupráci a vstřícnost všech zhotovitelů. Také proto jsem potěšen, že i přes náročnost této investiční akce se podařilo práce dokončit s měsíčním předstihem. Už ve středu se uleví řidičům i chodcům, kteří Českobratrskou začnou využívat v plném rozsahu,“ řekl náměstek primátora Břetislav Riger.

Frekventovaná dopravní tepna v centru města podstoupila potřebnou rekonstrukci v úseku mezi ulicemi Sokolskou třídou a Nádražní ulicí, která začala v polovině května. Týkala se výměny inženýrských sítí a položení nového povrchu vozovky.  Do první vrstvy asfaltobetonu umístili dělníci indukční smyčky a kabeláž, které detekují dopravu v křižovatce a umožňují ji řídit prostřednictvím světelné signalizace. Podél vozovky se nově objevily záhony se zelení. Ozeleněny jsou také dělící ostrůvky u přechodů pro chodce.

Cena rekonstrukce Českobratrské ulice činí 33,48 milionů korun včetně DPH.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem