BIKESHARING S NOVÝM DODAVATELEM ZAČNE V POLOVINĚ DUBNA

01.04.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Oblíbený způsob dopravy po městě, systém sdílení jízdních kol, začne s novým dodavatelem v Ostravě fungovat od poloviny dubna. Slavnostní zahájení je naplánováno na pondělí 15. dubna od 13 hodin před budovou radnice města na Prokešově náměstí.

 

 

Nový provozovatel, firma nextbike, chce mít v den zahájen v provozu všech 600 kol, proto posunula původní termín zahájení sdíleného půjčování kol o 14 dní na 15. dubna. Bicykly městského typu s nízkým nástupem budou vybavena třemi rychlostními převody a každé z nich bude mít v přední části praktický košík. Cyklistům poslouží přes 200 cyklostojanů. Využít je mohou i majitelé vlastních kol. Provoz skončí prosince.

Stojany najdou své místo v jednotlivých obvodech podle prostorových možností dané lokality. Oproti loňsku přibydou k Moravské Ostravě a Přívozu, Slezské Ostravě, Vítkovicím a Petřkovicím také Mariánské Hory a Hulváky, Jih, Poruba a Hošťálkovice.

Počet cyklostojanů v obvodech:
Moravská Ostrava a Přívoz 59,
Slezská Ostrava 17,
Mariánské Hory a Hulváky 23,
Vítkovice 15,
Jih 36,
Poruba 47,  
Hošťálkovice 5.

Pro letošní rok se do veřejné zakázky na provozování bikesharingu přihlásily dvě společnosti – Rekola a nextbike. Ekonomicky výhodnější nabídku podala společnost nextbike Czech Republic s.r.o., se kterou město podepsalo smlouvu.

Město pro zachování ceny příznivé pro uživatele bude platit provozovateli nextbike za každou výpůjčku kola necelých 10 korun (9,50 Kč s DPH). Předpokladem je, že osm měsíců provozu bude stát zhruba 4,5 milionu korun. Nabídka společnosti Rekola byla zhruba o pětinu vyšší.

Vedle vítězné společnosti nextbike, která provozuje modrá kola, budou v centrální části města  fungovat také růžová kola, jež znají Ostravané i návštěvníci města z loňského roku,avšak bez  podpory města.

Ostrava městskou cyklistiku dlouhodobě podporuje. Aktuálně má na svém území 253 kilometrů cyklostezek a další se postupně připravují a staví. V letošním roce se bude jednat o zprovoznění dalších 6 kilometrů tras. Bikesharing patří k podpoře ekologické dopravy ve městě.   

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem