Víte, že …

14.07.2020 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zastupitelé města schválili téměř 150 mil. Kč na podporu sportu pro rok 2021, a to jak pro oblast sportu a tělovýchovy, tak pro vrcholový sport. 

Celý článek

SDÍLENÁ KOLA SE VRÁTILA DO OSTRAVY

16.04.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Oblíbený způsob dopravy po městě, systém sdílení jízdních kol s podporou města Ostravy, začal s novým dodavatelem fungovat v Ostravě 15. dubna.

 

Celý článek

DOTACE MĚSTA POMOHOU ZACHOVAT VÝZNAMNÉ STAVBY A PAMÁTKY

08.04.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pět milionu korun vyčlenilo město Ostrava na dotace na opravy památkově chráněných staveb.

 

Celý článek

BIKESHARING S NOVÝM DODAVATELEM ZAČNE V POLOVINĚ DUBNA

01.04.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Oblíbený způsob dopravy po městě, systém sdílení jízdních kol, začne s novým dodavatelem v Ostravě fungovat od poloviny dubna. Slavnostní zahájení je naplánováno na pondělí 15. dubna od 13 hodin před budovou radnice města na Prokešově náměstí.

 

 

Celý článek

V SRDCI OSTRAVY BUDE NOVÉ MÍSTO K ODPOČINKU

28.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

V centru města vznikne oáza klidu. Farskou zahradu, kterou kdysi procházelo dodnes patrné městské opevnění, čeká ve druhé polovině roku revitalizace. Zahrada bude rozdělena na dvě odlišné části, oplocená se vstupními brankami, lavičkami, stojany na kola, odpadkovými koši a chytrým osvětlením.

 

Celý článek

ZAČALA VELKÁ REKONSTRUKCE OPAVSKÉ ULICE

27.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj: www.ostrava.cz

V pondělí 25. března začala rozsáhlá rekonstrukce na frekventované Opavské ulici, která propojuje centrum města s Porubou. Oprava se bude týkat i železničního mostu v Ostravě-Svinově. Modernizace této vytížené komunikace je investicí Moravskoslezského kraje, její opravu nelze vzhledem ke špatnému technickému stavu silnice a mostu odkládat.

 

Celý článek

KŘIŽOVATKU ČESKOBRATRSKÉ A SOKOLSKÉ ČEKÁ V LÉTĚ REKONSTRUKCE

22.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Křižovatku Českobratrské ulice a Sokolské třídy v centru Ostravy čeká rekonstrukce. Ta se uskuteční mezi červnem a zářím letošního roku.

 

Celý článek

Další zprávy ke spalovně

15.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Podle našich informací MŽP vrátilo dokumentaci ke spalovně společnosti SUEZ k doplnění pro rozpory zjištěné při veřejném projednávání jejich žádosti. Je to prozatím dobrý výsledek.

 

Celý článek

Všechny městské dotace pohromadě. Ostrava spustila nový web

15.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostrava spustila nový web s přehledem přidělených i nepřidělených dotací a grantů. Internetový portál obsahuje i peníze z ostravského rozpočtu pro městské obvody. Informace o přidělování dotací mají být díky tomuto webu přehlednější. Doposud je lidé museli složitě vyhledávat v jednotlivých sekcích.


Celý článek

VELETRH I-MOBILITA PŘEDSTAVÍ CHYTRÉ TECHNOLOGIE

14.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj: www.ostrava.cz

Na výstavišti Černá louka předvedou vystavovatelé ve dnech 14. až 16. března čistou dopravu i možnosti, jak cestovat a bavit se s ohledem na životní prostředí. Návštěvníci uvidí a vyzkoušejí si elektrokola, elektrokoloběžky, elektrokáry, elektromobily, hry nebo nabíjecí stanice.

 

Celý článek

NEJVĚTŠÍ OBVOD NAINSTALOVAL DO PĚTI TISÍC OBECNÍCH BYTŮ POŽÁRNÍ HLÁSIČE

13.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Obvod Ostrava-Jih nechal nainstalovat do pěti tisíc obecních bytů požární hlásiče, které uhradilo město Ostrava. Další hlásiče zaplacené městem instaluje obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

 

Celý článek

V Ostravě bude ateliér prostorového plánování a architektury

11.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:ČTK

Ostrava bude mít Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA). Má pomoci rozvíjet kvalitní architekturu a urbanismus ve městě. Rozhodli o tom na zasedání dne 6. března 2019 městští zastupitelé. Město nyní bude hledat ředitele příspěvkové organizace, která by svou činnost měla zahájit v létě. Návrh ale nepodpořila opozice. Poukazovala na to, že není dostatečně připraven a projednán v širším politickém spektru. Opoziční zastupitelé zároveň poukazovali na to, že principiálně proti vzniku této instituce nejsou.


Celý článek

Politici se přeli o pokutu za budovu, která nestojí

11.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj: Mladá fronta Dnes 

Společnost CTP Invest si může oddechnout. Místo třímilionové pokuty za nedodržení smlouvy podepsané při koupi městských pozemků zaplatí zatím Ostravě jen milion korun. A získá dalších pět let času na dokončení kancelářské budovy, která už měla stát na náměstí Republiky vedle sídla firmy Tieto.Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE OSTRAVA MÁ NOVOU MAGNETICKOU REZONANCI

11.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Městská nemocnice uvedla do provozu novou magnetickou rezonanci. Umístěna je v prostorách Radiologie a zobrazovacích metod v pavilonu F. Jedná se o jediné zařízení v Městské nemocnici Ostrava, které provede až 6,5 tisíce vyšetření za rok. Obměnu magnetické rezonance financovalo z 90 % město Ostrava, zbylých 10 % zaplatila Městská nemocnice Ostrava.

 

Celý článek

Památkově chráněnou vilu znovu obsadí lékaři

05.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.moravskoslezskydenik.cz

Anesteziologická ambulance už se zde zabydluje, v nejbližších týdnech přibude také Gastroenterologická ambulance.

 

Celý článek

ŽÁDOST O ROZŠÍŘENÍ SPALOVNY BUDE PROJEDNÁNA VE STŘEDU VEŘEJNĚ

04.03.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Obyvatelé Ostravy se mohou ve středu 6. března vyjádřit ke stavbě nové spalovny nebezpečných odpadů v areálu společnosti Suez v Mariánských Horách, kde již jedna spalovna funguje. Proti stavbě spalovny je město Ostrava i ekologické organizace.

 

Celý článek

Politické spektrum

28.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Předseda našeho hnutí Ostravak MUDr. Tomáš Málek byl v sobotu 23. 2. hostem Politického spektra, ve kterém se řešila témata odpadů, nelegálních skládek a sucha. 

Pro nás je boj proti odpadům, skládkám a spalovnám klíčové téma, kterému se maximálně věnujeme a nepřestaneme s tím!

6.3. v 15 hodin v budově DTO CZ, s.r.o. bude veřejné projednávání rozšíření spalovny nebezpečných odpadů v Ostravě - Přívoze. Nezapomeňte přijít, musíme bojovat společně!

 

 

Celý článek

Poslední možnost vyměnit si starý kotel za nový téměř zdarma

26.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Uvažujete o výměně starého kotle? Aktuálně to pořád jde s minimálními náklady, město výměnu za ekologický model ve třetí vlně kotlíkových dotací opět aktivně podpoří.

Je tu poslední šance téměř zdarma vyměnit starý, neekologický kotel na pevná paliva za moderní, šetrný k životnímu prostředí. Ostrava třetí vlnu tzv. kotlíkových dotací opět aktivně podpoří.Každý vyměněný kotel ročně ušetří až 100 kilogramů emisí prachu.

Celý článek

V Moravskoslezském kraji by podle studie měly být nové spalovny

26.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj: Zpráva ČTK

Obyvatelé Moravskoslezského kraje budou v budoucnu muset třídit více odpadu než dosud. V kraji by také měly vzniknout velkokapacitní separační linky i moderní spalovny, které odpad zlikvidují způsobem šetrným k životnímu prostředí. Vyplývá to ze studie analyzující možné způsoby zpracování odpadu, jejíž výsledky dnes zástupci kraje představili novinářům.

 

Celý článek

TRANSFORMACE POBYTOVÝCH SLUŽEB ČTYŘLÍSTEK

20.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na podzim loňského roku byla zahájena výstavba pěti domků určených pro 60 klientů Čtyřlístku. Nové bydlení dostanou obyvatelé domovů Barevný svět a Na Liščině letos v září. U přípravy projektu i zahájení samotné realizace byl Michal Mariánek, v té době náměstek primátora za naše hnutí. Jsme rádi, že jsme u podobných projektů mohli být, a že se daří pracovat na transformaci pobytových služeb tak, aby lidé se zdravotním handicapem měli možnost bydlet v běžném prostředí.

 

Celý článek

MUZEUM PŘEDSTAVUJE VÝBUŠNOU HISTORII MORAVY A SLEZSKA.

19.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Návštěvníci, kteří nasměřují své kroky do Ostravského muzea, mají jedinečnou možnost seznámit se s výbušnou historií a poznat geologickou historii Moravy a Slezska. Žhavá láva, krátery a četné sopky u nás totiž nebývaly žádnou raritou.

 

Celý článek

OSTRAVA POKRAČUJE V PŘÍPRAVĚ PROJEKTU NOVÉ TRAMVAJE

18.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Město Ostrava pokračuje v přípravě projektu nové tramvajové trati v Porubě. V těchto dnech se odevzdávají podklady na krajský úřad Moravskoslezského kraje pro vyhodnocování vlivu trati na životní prostředí, tzv. EIA. Jde o proces, který může trvat několik měsíců, ale i rok.

 

Celý článek

MĚSTSKÁ NEMOCNICE LÉČÍ STŘEVNÍ ZÁNĚTY MODERNÍMI METODAMI

14.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Interna Městské nemocnice Ostrava získala statut Centra biologické léčby idiopatických střevních zánětů, který jí udělila Česká gastroenterologická společnost.

 

Celý článek

LIDÉ S TĚŽŠÍM POSTIŽENÍM ZÍSKAJÍ NOVÉ BYDLENÍ

14.02.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Město Ostrava zahajuje druhou etapu výstavby nových domů pro klienty Čtyřlístku. Ta zahrnuje celkem osm novostaveb. Radní města již rozhodli o výběru dodavatele u dvou z nich.

 

Celý článek

PF 2019

01.01.2019 Statutární město Ostrava > aktuálně

Krásný, šťastný a úspěšný nový rok přeje

Váš senátor Polda Sulovský

Celý článek

NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ SI ZABRUSLÍTE JIŽ OD SOBOTY

26.11.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na Masarykově náměstí vzniklo kluziště. Zájemci si na něm pod širým nebem zabruslí již od soboty 24. listopadu.

Celý článek

Nové tramvaje Stadler nOVA

02.11.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V  Ostravě již jezdí 20 nových tramvají Stadler nOVA, které byly vyrobeny přímo pro podmínky ostravské MHD. Do konce roku by mělo přibýt ještě dalších šest vozů a v první polovině roku 2019 zbývajících 14. 

Celý článek

Přestavba městských jatek

30.10.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská jatka, na jejichž přestavbu nyní zpracovává projekt polský architekt Robert Konieczný, se již nyní dočkají nového oplocení. Stávající nehezká plotová pole budou na ulicích Porážkova a Janáčkova nahrazena bondovými deskami včetně potisku. Instalace bude provedena ještě v letošním roce. V polovině roku 2019 by mohla být zahájena samotná rekonstrukce budovy jatek.   

 

Celý článek

Výstavba koncertní haly

30.10.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Šest špičkových architektonických studií bude během čtyři měsíců pro Ostravu připravovat návrh řešení projektu koncertní haly. S vítězem jedné z nejvýznamnějších soutěží v historii města, který bude znám v červnu 2019, bude uzavřena smlouva o zpracování projektové dokumentace. 

Celý článek

Nové elektrobusy

30.10.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na trase z Ostravy-Svinova do Klimkovic již můžete potkat dva nové elektrobusy s technologií takzvaného ultrarychlého dobíjení. Ve stanici ve Svinově se za pět minut dobijí energií na jednu hodinu provozu. Elektrobusy jsou 12 metrů dlouhé a vejde se do nich až 86 cestujících. Jsou nízkopodlažní a klimatizované, mají dvě místa pro invalidní vozíky. Každé z vozidel by denně mohlo najet až 350 kilometrů. 

 

Celý článek

OSTRAVA SLAVÍ 100 LET VZNIKU REPUBLIKY. JIŽ 27. A 28. ŘÍJNA!

23.10.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

zdroj: www.ostrava.cz

Již necelý týden nás dělí od velkolepých dvoudenních oslav, jimiž Ostrava uctí 100. výročí vzniku samostatného Československa. Ty se uskuteční ve dnech 27. a 28. října na Masarykově náměstí a Slezskoostravském hradu a nabídnou jak dostatek příležitostí k zamyšlení a vzpomínkám, tak spoustu hezké, historicky laděné zábavy pro celou rodinu.

 

Celý článek

Jsme zvyklí říkat to, co si myslíme a nazývat věci pravými jmény

Statutární město Ostrava > aktuálně

Sedmnáct jednoduchých sloganů......a nejsou na nich tváře ani sliby, ale zásady chování, které považujeme za úplně normální pro každého slušného obyvatele nejen našeho města.

Celý článek

První výsledky omezení hazardu v Ostravě

19.09.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. Za dvacet měsíců od jejího spuštění se podařilo snížit počet automatů a „výherních“ hracích přístrojů o dvě třetiny z celkového počtu. Rodiny jsou zrušením heren lépe chráněny před patologickými jevy a v letošním roce jim zůstane v domácích pokladnách o stovky milionů korun více. Hráči v Ostravě prohrají ročně v hazardních hrách více než miliardu korun, v celé České republice jde o 40 miliard.

 

Celý článek

Jak jsme hospodařili s penězi města

13.09.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V posledních třech letech jsme výrazně změnili systém hospodaření. Především jsme razantně snížili zadluženost města a připravili se na velké investice. 

Celý článek

Komunální volby 2018 - Statutární město Ostrava

02.09.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravak - hnutí občanů je ve vedení města Ostravy od konce roku 2015. Kandidátem na primátora města Ostravy je JUDr. Lukáš Semerák, současný radní pro dopravu a zastupitel Moravské Ostravy a Přívozu. Na dalších čelních místech naší kandidátky jsou současní náměstci primátora a zastupitelé města.

Celý článek

V CENTRU SE ZLEPŠÍ PARKOVÁNÍ PRO REZIDENTY

30.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V centru Ostravy bude omezeno neplacené parkování ve prospěch rezidentů, kteří tam bydlí. Úprava se dotkne až 600 parkovacích míst, která budou nově zpoplatněna nebo určena pro rezidentní a abonentní stání. V některých lokalitách bude parkování zcela zakázáno. Vedení města proto připravuje v okolí širšího centra Ostravy výstavbu několika záchytných parkovišť.

 

Celý článek

Revitalizace rybníku Pod Bedřiškou v Nové Vsi

28.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V loňském roce byla zahájena revitalizace rybníků Pod Bedřiškou v Nové Vsi. 

Celý článek

Rekonstrukce mostního pilíře bývalé Střelniční lávky na Slezské Ostravě

27.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ještě v letošním roce se můžeme těšit na rekonstrukci mostního pilíře bývalé Střelniční lávky na Slezské Ostravě. Vypadat by měl obdobně, jako ten na straně Moravské Ostravy a Přívozu. Okolí Ostravice bude zase o něco hezčí.

 

Celý článek

Modernizace městské nemocnice Ostrava

22.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská nemocnice Ostrava na Fifejdách byla minulými vedeními města dlouhodobě podfinancována a nyní je do ní nutné investovat stovky milionů korun. Jednoznačně jsme deklarovali, že nehodláme městskou nemocnici prodat! 

Celý článek

Na podzim bude provedena demolice domu na Sokolské

21.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na radě města jsme dnes spolu s koaličními partnery schválili výběr firmy, která zajistí demolici bývalého Domu na půl cesty na Sokolské ulici. 

Celý článek

Rozvoj městské hromadné dopravy

21.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Od doby, kdy je radním pro dopravu Lukáš Semerák, se v městské hromadné dopravě změnila řada věcí. Vozy jsou čistější, uklízí se v nich několikrát denně a je v nich bezpečněji.  

Celý článek

NEJMODERNĚJŠÍ TRAMVAJÍ V ČR SE SVEZETE NA LINCE 4

15.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Nejmodernější tramvaj České republiky Stadler nOVA vyjela v Ostravě v pondělí 13. srpna do ostrého provozu. Dopravní podnik Ostrav ji nasadil na linku číslo 4, která jezdí z Martinova do Kunčic.

 

Celý článek

OSTRAVA ŽIJE FOLKLOREM

15.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Letního festivalu Folklor bez hranic se účastní 12 souborů z České republiky, Indie, Itálie a Srbska. Ostravané se mohou s jejich uměním potkat tento týden v ulicích, na náměstích a na Slezskoostravském hradě.

 

Celý článek

BŘEHY OSTRAVICE SE PROMĚŇUJÍ

15.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

U loděnice na pravém břehu Ostravice vzniká workoutové hřiště s cvičebními prvky. Dále v tomto místě budou nainstalovány nové lavičky, piknikové sety a betonová lehátka. Vše se děje v rámci revitalizace nábřeží řeky Ostravice.

 

Celý článek

Tramvaje STADLER v provozu

13.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostrava je prvním městem v republice, ve kterém mohou jezdit cestující v tramvajích od zahraničního výrobce. Aktuálně nejmodernější tramvaj v Česku vyrobila švýcarská společnost Stadler, která vyhrála tendr na dodávku 40 nízkopodlažních tramvají.

Celý článek

OSTRAVA UCTÍ PAMÁTKU PADLÝCH VOJÁKŮ

08.08.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na počest tří vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu, se dnes, ve středu 8. srpna v pravé poledne rozezní sirény. Město také uctí památku vojáků tím, že po setmění nechá zhasnutou věž Nové radnice. Potemnělé zůstanou i Sýkorův most a Bolt Tower.

 

Celý článek

Muzeum MHD nabídne řadu atrakcí

19.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Muzeum městské hromadné dopravy v Ostravě nebude statickou expozicí, nýbrž rodinným zážitkovým parkem. Návštěvníkům nabídne celou řadu atrakcí včetně těch adrenalinových. Dosud šedivý a stísněný přednádražní prostor se promění v atraktivní lokalitu.

 

Celý článek

Nová jatka se mění v kulturní centrum

19.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Šest budov, které byly postaveny jako přístavba městských jatek ve 30. letech minulého století, se promění v mezinárodní kulturní centrum. Po rekonstrukci vznikne v areálu koncertní hala, hudební kluby, místnosti pro pořádání workshopů, přednášek, malé infocentrum a zázemí s ubytováním pro rezidenční umělce.   

 

Celý článek

Piazzetta v centru zkrásněla

13.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rekonstrukce prostranství mezi Komerční bankou a Palácem Prosperita poblíž tramvajové zastávky Elektra skončila. Takzvaná piazzetta, která je vstupní bránou do historického jádra Ostravy, má novou žulovou dlažbu, speciální osvětlení a lavičky, které ve stínu stromů nabídnou kolemjdoucím možnost odpočinku.  

 

Celý článek

Jak vlastně funguje město - informační manuál pro občana

10.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Jmenovité hlasování Rady města Ostravy - hnutí Ostravak bojuje proti korupci.

Rada města je vlastně taková vláda města, která rozhoduje na svých každotýdenních zasedáních o velkém množství důležitých věcí týkajících se chodu města. Některá z těchto rozhodnutí, obvykle ta nejdůležitější, musí následně schválit Zastupitelstvo města Ostravy.

 

Celý článek

Koncept bydlení uspěl v Evropě

09.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravský projekt „Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava“ je finalistou mezinárodní soutěže. Zástupci Ostravy v čele náměstkem primátora Michalem Mariánkem převzali na slavnostním ceremoniálu ve Štrasburku nominaci. Nyní o projektu může hlasovat i široká veřejnost v celé Evropské unii.

 

Celý článek

Historie městské nemocnice na výstavě

03.07.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Výstava ve foyer Nové radnice připomíná historii Městské nemocnice Ostrava od založení v roce 1848, přes výstavbu nové budovy po význam v obou světových válkách po současnost s výhledem do následujících let. Jeden z panelů představuje lékařské nástroje, které se v nemocnici používaly v 19. století. 

 

Celý článek

Ostravská doprava 2022

26.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Téměř pět miliard korun chce Dopravní podnik Ostrava investovat v nejbližších pěti letech jen do nákupu moderních tramvají, trolejbusů i autobusů. Ekologičtější, komfortnější, čistší a bezpečnější. Taková má být už v roce 2022 městská hromadná doprava v moravskoslezské metropoli.

 

Celý článek

Slavnostní rozsvícení mostu Miloše Sýkory

25.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na závěr Rozmarných slavností řeky Ostravice se uskutečnila laserová show, která byla zakončena slavnostním rozsvícením mostu Miloše Sýkory.

Celý článek

Nasvětlení Mostu Miloše Sýkory

22.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V sobotu 23. června bude po 22 hodině nasvětlen Sýkorův most. Uskuteční se tak na závěr světlené show, kterou plánujeme ve zhruba 22 hodin - na závěr Rozmarných slavností řeky Ostravice. Architekturní nasvětlení Mostu Miloše Sýkory zajistilo město. 

Celý článek

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

22.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve středu 20. června ostravští zastupitelé rozhodli o záměru prodat pozemky ve vlastnictví města v Hrušově. Už vloni v září vyzvalo město zájemce k podání nabídek na realizaci investičního záměru v ploše rozvojové zóny Hrušov. Nabídky do 30. dubna zaslaly čtyři společnosti. Zastupitelstvo města zároveň stanovilo pořadí uchazečů, ve kterém bude město se zájemci o pozemky jednat.

 

Celý článek

Zastupitelé dělili přebytek hospodaření

22.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravští zastupitelé ve středu 20. června rozhodli o rozdělení volných zdrojů rozpočtu města ve výši téměř 451 milionů korun. Peněžní prostředky má Ostrava k dispozici díky úsporám v běžných výdajích a časovému posunu některých investičních akcí. Peněžní prostředky budou směřovat do čtyř základních oblastí – do speciálně zřízených fondů, městským obvodům, do sportovní oblasti a dopravy.

 

Celý článek

Placení parkovného bude možné i platební kartou

22.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V průběhu srpna bude umožněno hradit parkovné ve vybraných parkovacích automatech bezkontaktní platební kartou. Radní města dnes schválili pořízení platebních terminálů, které toto umožní. Dosud má město 27 parkovacích automatů, ve kterých lze platit pouze mincemi s tím, že je nerozměňuje a vydá parkovací lístek na dobu odpovídající hodnotě vložených mincí.

 

Celý článek

Karel Kryl v Ostravě

22.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

27.6.2018 v 16.00 hod. bude v prostoru před budovou Českého rozhlasu v Ostravě, slavnostně odhalena socha Karla Kryla. Člověka, který svým osobním příkladem a písňovou tvorbou ovlivnil několik generací a má nám stále co říci, i po 24 letech od své smrti. Slavnostního odhalení se mimo jiné zúčastní bratr Jan Kryl.

 

Celý článek

LDN v Radvanicích dostane nový kabát

20.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod městskou nemocnici, čeká rozsáhlá modernizace. Rekonstrukce se bude týkat zateplení obvodového pláště, výměny oken, dveří a opravy balkónů. Město hledá dodavatele stavby a vyhlásilo veřejnou zakázku. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 11. července. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 51 milionů korun bez DPH.

 

Celý článek

Začal 19. ročník veletrhu Czech Raildays

20.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na nákladovém nádraží v Ostravě Přívozu začal v úterý 19. června mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays. Dopravní podnik na něm prezentuje novou tramvaj Stadler, která nyní prochází technicko-bezpečnostními zkouškami, do ostrého provozu bude nasazena v srpnu. Slavnostního zahájení se za město Ostravu zúčastnil radní pro dopravu Lukáš Semerák. 

 

Celý článek

Nové bydlení pro klienty Čtyřlístku

19.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Klienti Čtyřlístku (centrum pro osoby se zdravotním postižením) se postupně přestěhují do nových domů. Dvě etapy, v rámci kterých bude postaveno celkem 13 objektů pro 159 klientů Čtyřlístku, bude dokončeno v roce 2021. Náklady budou hrazeny až z 90 % z integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozdíl mezi skutečnými náklady a dotací bude zaplacen z rozpočtu města.

 

Celý článek

Přijďte debatovat o nové tramvajové trati

13.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Občané mají další příležitost k diskuzi na téma nové tramvajové trati v Porubě. Město Ostrava pokročilo v přípravě dokumentace pro územní řízení pro projekt trati. Veřejná debata o aktuálním stavu projektu se uskuteční v pondělí 18. června 2018.

 

Celý článek

MUMRAJ A CIRKUS TROCHU JINAK

12.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Naše hnutí Ostravak bude dne 21. 6. 2018 v době od 16.00 hod. do 20.00 hod pořádat společenskou a sportovní akci s názvem MUMRAJ a CRKUS TROCH JINAK.

 

Celý článek

Festival v ulicích rozproudí centrum

08.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Festival v ulicích na konci školního roku v pátek 29. června a o den později v sobotu rozproudí centrum Ostravy. Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Připraveny jsou na desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně. Novinkou letošního programu bude noční průvod Ostravou s ohňovou show. 

Celý článek

Jubilejní Ostravská muzejní noc

07.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Kulturním festivalem Ostravská muzejní noc se město v sobotu 9. června už podesáté propojí. Kulaté výročí bude slavnostně zahájeno v 18 hodin na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice pouštěním balonků v barvě trikolory.

 

Celý článek

V Ostravě se testuje nová tramvaj

01.06.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Nízkopodlažní tramvaje Stadler nOVA, které jsou vyráběny přímo pro podmínky ostravské hromadné dopravy, vyjely v těchto dnech do ostravských ulic. Tramvaj podle Dopravního podniku Ostrava vyjela v rámci technicko-bezpečnostní zkoušky a zkušební provoz začne poté, co tramvaj dostane průkaz způsobilosti. Nová tramvaj bude testována při jízdě bez zátěže, pak se zátěží a nakonec, o prázdninách i s cestujícími.

 

Celý článek

Pro větší bezpečnost Ostravanů

31.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Náměstek primátora Michal Mariánek dne 29. 5. 2018 předal zástupcům městského ředitelství policie, městské policie, Dopravního podniku Ostrava a také nákupních středisek na území města certifikát Partner projektu Bezpečnější Ostrava.

 

Celý článek

Městečko bezpečí

31.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pro praktickou přípravu dětí na mimořádné situace připravuje město Ostrava ve spolupráci s krajem a jednotkami hasičů, strážníků a policistů, Avion Shopping Parkem Ostrava a dalšími subjekty výstavbu „Městečka bezpečí“. 

Celý článek

Rozdělená Ostrava: Další rána pro centrum města, Ekonomka se stěhuje do Poruby

31.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Žádné jiné téma nerozdělilo v poslední době obyvatele Ostravy tak, jako stěhování ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava do Poruby.

Celý článek

Městská nemocnice má unikátní přístroj

29.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Neurochirurgické oddělení Městské nemocnice Ostrava začalo používat nový přístroj Zeiss Kinevo 900 – robotický vizualizační systém, který nahrazuje současný operační mikroskop. Jedná se o v současnosti nejmodernější vizualizační systém na trhu používaný při neurochirurgických operacích, první přístroj tohoto druhu v České republice.

 

Celý článek

Ostravské komunikací pracují na odstranění asfaltových záplat

28.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravské komunikací pracují na odstranění asfaltových záplat z dlážděné ulice 28. října poblíž Sýkorova mostu. 

Celý článek

Oprava Dopravního hřiště na ulici Orebitská

28.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Letos v létě bude zahájena rozsáhlá oprava Dopravního hřiště na ulici Orebitská. Hlavní novinkou dětského dopravního hřiště bude objekt se dvěma učebnami. 

Celý článek

Okolí řeky Ostravice je vyhledávanou lokalitou pro relaxaci i sport

28.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Okolí řeky Ostravice je vyhledávanou lokalitou pro relaxaci i sport. Pracujeme proto na dalších úpravách, aby se z něj stalo ještě atraktivnější místo.

Celý článek

Kolejový absorbér na Frýdlantských mostech

21.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pilotní projekt moderní, zelené a tišší tramvajové tratě na Frýdlantských mostech směrem k zastávce Karolina sklízí kladné ohlasy. 

Celý článek

Projekty oživí veřejný prostor

18.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů.

 

Celý článek

Správa a úklid Svinovských mostů

16.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Správu a úklid Svinovských mostů převezmou od začátku června Ostravské komunikace. 

Celý článek

Ostravští studenti oslaví příchod máje

15.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

24. ročník Majálesu Ostrava, největší studentské akce v Moravskoslezském kraji, vypukne 18. května v Dolní oblasti Vítkovice.

 

Celý článek

Zmizí další proluka v centru Ostravy

15.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město připravuje prodej pozemku o velikosti 1400 metrů čtverečních v historickém jádru Ostravy v sousedství nových laubů. Plocha naproti Divadlu loutek Ostrava zatím slouží jako uzavřené parkoviště. Prodej ještě musí posvětit zastupitelé.

 

Celý článek

Nadlimitní čistění krajských a státních cest

11.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Radní města rozhodli o nadlimitním čištění krajských a státních cest. Zajišťovat ho budou Ostravské komunikace, které rovněž čistí městské silnice. O refundaci nákladů město požádá kraj a stát. 

Celý článek

Zvýšení dotací do rozpočtů městských obvodů

11.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava opět zvýšilo dotace, které plynou do rozpočtů obvodů. Ty dostávají pro své potřeby přibližně pětinu rozpočtu statutárního města, což je dvojnásobný objem oproti roku 2013.  Podrobnosti přiblížila náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.   

 

Celý článek

Nedostatek parkovacích míst

10.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zní to jako banalita, ale pro plánovanou realizaci kulturních staveb to je klíčové hledisko. Optimismus s rychlou výstavbou nové koncertní síně i černé kostky brzdí vcelku logické obavy ostravského magistrátu, kde budou návštěvníci parkovat.

Celý článek

Modernizace Výškovické ulice v Ostravě a přilehlých mostů

10.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Moravskoslezský kraj připravil jednu z největších letošních dopravních staveb v regionu. Začala rozsáhlá modernizace Výškovické ulice v Ostravě a přilehlých mostů. Náročná a složitá stavba si vyžádá nejen velkou trpělivost řidičů a cestujících, ale i pochopení občanů, kteří bydlí v této lokalitě.

Celý článek

Prosperita Open 2018- tenisový turnaj mužů

09.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Již tradičně na přelomu dubna a května se v areálu SC Ostrava v Komenského sadech odehrál mezinárodní turnaj mužů dotovaný částkou 75 tis. amerických dolarů. 

Celý článek

Sinfonietta otevře Janáčkův festival

04.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Z Janáčkova máje a Janáčkových Hukvald se u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka stává Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Na skvělých tradicích vzniká nová kvalita, nová značka, nový rozměr, nový termín, ale stále dobrý a hlavně světový Leoš Janáček. Mezinárodní hudební festival začne v Ostravě 21. května.

 

Celý článek

Předání daru v rámci česko-polské spolupráce

02.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Náměstek primátora Michal Mariánek za město Ostrava a zástupci partnera v rámci česko-polské spolupráce, města Katovice, včera slavnostně předali společný dar – jízdní kolo „malému“ Ríšovi, 

Celý článek

V Ostravě si můžete půjčit kola

02.05.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Systém sdílení jízdních kol – bikesharing odstartoval 1. května hromadnou vyjížďkou z Prokešova náměstí na Landek. V Ostravě je 39 míst, kde si zájemci mohu zapůjčit a vrátit bicykl. Výhodou je, že kolo nemusí vracet v místě, kde si jej půjčili.

 

Celý článek

Stát podpoří tři stavby v Ostravě

27.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zástupci ministerstva kultury, kraje i města podepsali tento týden memorandum, které stvrdilo spolupráci při výstavbě koncertního sálu Janáčkovu filharmonie, vědecké knihovny a galerie Bílý stín, která bude přístavbou Domu umění.

 

Celý článek

Most Miloše Sýkory se konečně rozzáří do noci

27.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravané se letos konečně dočkají toho, že se památkově chráněný most Miloše Sýkory v historickém centru města rozzáří do noci.

 

Celý článek

Ostrava má skvělý rating

26.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ratingové hodnocení si Ostrava vylepšila již potřetí za sebou. Mezinárodní ratingová agentura Moody´s  zvýšila Ostravě ratingovou známku z A1 stabilní na A1 pozitivní. Stejné hodnocení má i Česká republika a žádné město nemůže mít vyšší rating než stát. Ostrava je jediným městem v ČR, kterému každým rokem stoupá ratingová známka a zařadila se mezi pět českých měst se stejně špičkovým ohodnocením. 

 

Celý článek

Nejmodernější tramvaj je v Ostravě

25.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

První tramvaj Stadler Tango NF2 dorazila do Ostravy v noci na pondělí 23. dubna. Na návěsu nákladního vozu cestovala dva dny z polského závodu v Siedlcích. Nyní tramvaj čeká homologace a zkušební provoz. Cestující začne vozit od srpna. V Ostravě bude jezdit 40 takových tramvají.

 

Celý článek

Deset parciálních trolejbusů již jezdí ulicemi Ostravy

23.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Dopravní podnik Ostrava již převzal kompletní dodávku deseti nových parciálních trolejbusů Škoda 26Tr. „V letošním roce se Ostravané mohou těšit ještě na nové tramvaje značky Stadler nOVA, padesát nových autobusů s pohonem na CNG, deset minibusů a dva patrové autobusy, tzv. doubledeckery,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák.

 

Celý článek

Den Země nabízí pestrý program

20.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V Ostravě se letos již po osmadvacáté uskuteční u příležitosti celosvětové kampaně Den Země, která se zaměřuje na otázky ochrany životního prostředí již více než 45 let. Zajímavý program se bude konat v Komenského sadech, Bělském lese i na Hlavní třídě v Porubě. Organizují ho Střediska volného času, která město Ostrava podpořilo dohromady částkou 270 tisíc korun.

 

Celý článek

Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys

19.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy.

 

Celý článek

Ostravská univerzita plánuje výstavbu dvou budov

18.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka blízko řeky Ostravice. Měly by tam vzniknout dvě nové budovy, Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie.

 

Celý článek

Začala výstavba oddělení Následné intenzivní péče

17.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V pondělí 16. dubna začaly úpravy pavilonu v areálu Městské nemocnice Ostrava. V pavilonu H2 ve druhém nadzemním podlaží budou prostory, které jsou v současné době využívány jako pokoje lékařů, sklady a kaple, přebudovány na oddělení Následné intenzivní péče (NIP). Práce v celkové hodnotě 14,47 milionu korun budou ukončeny do konce srpna. 

 

Celý článek

Ostrava letos podpoří sociální a zdravotnickou oblast částkou 1,2 miliardy korun

17.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pro rok 2018 je v rozpočtu města vyčleněna pro sociální oblast a zdravotnictví částka ve výši 1,24 miliardy korun. Tvoří ji náklady na provoz příspěvkových organizací města: domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem a pobytových služeb pro lidi s postižením v sociální oblasti, ve zdravotnictví na provoz Městské nemocnice Ostrava a Dětského centra Domeček, v celkovém objemu 494 mil. Kč.  

Celý článek

Ostrava chce vyměnit přetlakovou komoru

17.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Je stará, poruchová, nemá šatnu ani toalety pro pacienty a zdravotníky. To vše platí o jediné přetlakové komoře na Moravě. Ostrava slibuje zásadní změnu.

 

Celý článek

V Ostravě se rozjede Tango

16.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Nejmodernější tramvaj v Česku bude mít od května Ostrava. Do zdejších ulic vyjede na zkušební jízdu prototyp Tango NF2 od švýcarské společnosti Stadler. Ostrava se stala prvním městem, v němž ve výběrovém řízení neuspěl český výrobce tramvají.

 

Celý článek

Pilotní projekt na Frýdlantských mostech

12.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pilotní projekt moderní, zelené a tišší tramvajové tratě na Frýdlantských mostech směrem k zastávce Karolina sklízí kladné ohlasy. 

Celý článek

Hlasy Hnutí Ostravak pro Ostravskou univerzitu

12.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravská univerzita bezplatně získala od města pozemky pro vznik nových objektů Fakulty umění a Centra zdravého pohybu. Městští zastupitelé, také díky hlasům zastupitelů našeho hnutí, na svém 11. zasedání univerzitě po zhruba hodinové diskusi schválili bezplatný převod pozemků v hodnotě asi 42 milionů korun, jedná se přibližně o čtyři hektary území za Divadlem Antonína Dvořáka v centru města.

Celý článek

Město podpoří akce k výročím

12.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zastupitelé města na svém zasedání 11. dubna rozhodli o přidělení dotací ve dvou programech s názvy 100 let republiky: Ostrava 1918 – 2018 a 90. výročí od úmrtí českého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Na podporu projektů v obou výzvách bylo vyčleněno celkem 1,2 milionu korun, rozděleno bude celkem 1,116 milionu korun.

 

Celý článek

Největší soutěž v dějinách města

12.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zastupitelé schválili záměr vypsání mezinárodní architektonicko-urbanistické soutěže na koncertní halu. Bude postavena u Domu kultury města Ostravy a propojena s ním, protože v něm zůstane zázemí Janáčkovy filharmonie. Podle vedení města  se bude jednat společně se soutěží na výstavbu Nové radnice z 20. let o nejvýznamnější architektonickou soutěž v historii Ostravy.   

 

Celý článek

Ostrava zakoupila záchranářům sanitku

09.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Poprvé v historii město Ostrava zakoupilo a předalo špičkově vybavený sanitní vůz Zdravotnické záchranné službě Moravskoslezského kraje. Vůz bude mít základnu ve výjezdovém areálu v Zábřehu a bude působit na území města. Klíče od sanitního vozu předal jeho řidiči primátor Tomáš Macura.  

 

Celý článek

V Brose CZ získá práci 50 IT specialistů

09.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V Moravskoslezském inovačním centru v Ostravě otevřela společnost Brose CZ své servisní středisko IT služeb. Práci v něm nalezne 50 IT specialistů. Moravskoslezské inovační centrum bylo založeno městem Ostravou a Moravskoslezským krajem a je pokračovatelem Vědecko-technologického parku.

 

Celý článek

Galerie PLATO zahajuje v Bauhausu

09.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská galerie PLATO otevře ve středu 11. dubna veřejnosti své nové sídlo v bývalém hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy. Během zahajovacího týdne nazvaného 5000 m² pro umění nabídne návštěvníkům celkem 15 akcí a představí přes 50 tvůrců z ČR i zahraničí. Zahájené výstavy budou experimentem stejně jako závěrečný koncert soudobé hudby šitý na míru unikátnímu prostoru, v němž se vznesou reproduktory.

 

Celý článek

Nábřeží Ostravice opět zkrásní

06.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava pokračuje v úpravách nábřeží Ostravice. Ty jsou letos rozděleny do několika etap. Komunikace, cyklostezka a další plochy u pomníku Miloše Sýkory budou bezbariérově napojeny, okolí čeká revitalizace. Na moravském břehu začala příprava visutých galerií a zpevnění bermy. O podrobnostech informovala náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

 

Celý článek

Dny NATO ve znamení 100 let republiky

04.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR se uskuteční v září na mošnovském letišti a ponesou se ve znamení oslav sta let od vzniku Československa. Výročí bude přizpůsoben program a návštěvníky potěší ukázky historické techniky - letadel a tanků. Letošního ročníku se zúčastní dvacet zemí.

 

Celý článek

Dotace na estetizaci veřejného prostoru

04.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve druhém kole dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, je znovu pět milionů korun. O finanční příspěvky na zkrášlení veřejných míst, zvýšení jejich užitné hodnoty či nabytí nové funkce lze žádat až do 9. dubna. Odborná komise vyhodnotí projekty ještě v dubnu a o přidělení či nepřidělení dotace rozhodnou ostravští zastupitelé do konce května.

 

Celý článek

Komunální odpad se daří lépe využívat

03.04.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

V roce 2017 bylo v Ostravě vyprodukováno 112 570 tun komunálního odpadu, což je nejvíce za posledních sedm let. Oproti roku 2016 jde o nárůst o bezmála 10 tisíc tun. Komunální odpad byl přitom využit ze 47 procent, což je nejlepší výsledek za posledních sedm let. V roce 2011 to bylo pouhých 28 procent.

 

Celý článek

Čtyři Thálie pro Ostravu

27.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Už po pětadvacáté byly v Praze udělovány prestižní Ceny Thálie. Čtyři z nich putují do Ostravy, všechny získali umělci Národního divadla moravskoslezského. Nominaci na Cenu Thálie 2017 proměnily operní pěvkyně Maida Hundeling a muzikálová zpěvačka Katarína Hasprová. Radostným překvapením je Cena Thálie pro činoherce do 33 let, která byla udělena Ivanu Dejmalovi, a Cena Thálie za celoživotní mistrovství pro tanečníka Richarda Böhma. 

 

Celý článek

Ostrava bude mít nové tramvaje

26.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Nedaleko Varšavy finišuje výroba prvního exempláře zbrusu nových tramvají pro Ostravu švýcarského výrobce Stadler. Dle požadavků města speciálně vyvinutý model nese označení Tango NF2 nOVA. V polovině dubna bude vozidlo přepraveno do České republiky, kde budou provedeny statické a dynamické zkoušky potřebné pro schválení typu. Pohodlí pro cestující zase podpoří USB konektory k nabíjení telefonů a wi-fi.

 

Celý článek

Ostrava nejlepším Městem pro byznys

23.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Náměstek primátora Radim Babinec převzal nejvyšší ocenění pro město, které má v rámci kraje nejlepší podnikatelské prostředí a nejlepší přístup veřejné správy k podnikatelům. Cena Město pro byznys také potvrdila, že město Ostrava má výbornou elektronickou komunikaci i kvalitní webové stránky se všemi údaji potřebnými pro podnikatele a živnostníky.

Celý článek

Fajna dílna rozšířila své prostory

19.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravská Fajna dílna je kompletní. V pátek 16. března byly za účasti primátora Tomáše Macury, náměstkyně Ivety Vozňákové a náměstka Vladimíra Cigánka slavnostně otevřeny prostory dílny o dvě největší – truhlářskou a zámečnickou. Zároveň tři stávající dílny  keramická, šicí,  3D a Arduino byly přesunuty do Kompresorovny Dolu Hlubina v Dolné oblasti Vítkovice. Všech pět dílen je tak na jednom místě.

 

Celý článek

Ostrava oslovila zahraniční investory

19.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí ve francouzském Cannes Ostrava představila zónu v Hrušově a pozemky v centru, na nichž mohou vyrůst objekty s byty, prodejnami nebo kancelářemi. Jednání na veletrhu, na němž Ostrava nabízela investiční příležitosti, přiblížil primátor Tomáš Macura.

 

Celý článek

Ostrava osloví na veletrhu investory

13.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava se představí po jednadvacáté v řadě na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se koná ve francouzském Cannes od 13. do 16. března. Investorům nabídne pozemky pro výstavbu obytných domů, kanceláří nebo dalších objektů.

 

Celý článek

Více než miliarda korun pro kulturu

08.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Částkou převyšující jednu miliardu korun podpoří město v letošním roce oblast kultury. Tvoří ji náklady na provoz příspěvkových organizací, investice, dotace, neinvestiční příspěvky a transfery. Problematiku přiblížil náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák.  

 

Celý článek

Město výrazně podporuje sport

08.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na podporu sportu je pro rok 2018 v ostravském rozpočtu alokováno 547 milionů korun. Jedná se o investiční a neinvestiční dotace obchodním společnostem, dotace, podporu profesionálních klubů, výchovu talentů i podporu menších sportovních odvětví a rekreačních sportovců. Oproti loňsku se částka na sport zvedla o téměř 100 milionů korun.

 

Celý článek

MNO získá moderní operační sály

05.03.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská nemocnice Ostrava získá do pěti let moderní operační sály, které budou soustředěny do jedné budovy. Podle náměstka primátora Michala Mariánka sály začnou sloužit pacientům v roce 2023. Náklady na výstavbu a vybavení budovy Centrálních operačních sálů dosáhnou částky 746 milionů korun.  

 

Celý článek

Ostrava je lídrem v ekodopravě

22.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Šestici vozidel na alternativní pohon předal ve středu 21. února ostravský primátor Tomáš Macura zástupcům Městské policie Ostrava a městských obvodů. Ředitel MPO Zdeněk Harazim převzal dvě vozidla VW Caddy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Elektromobily Volkswagen e-UP! si převzali starostové Radvanic a Bartovic, Slezské Ostravy a Hrabové.

Celý článek

Ostrava přispívá ke zlepšení ovzduší

22.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ovzduší v Ostravě se dlouhodobě významně zlepšuje. Současné emise prachu z průmyslových zdrojů poklesly na pět procent stavu z doby před 30 lety. Zatímco polohu města a emise z Polska není možné ovlivnit, dopady dalších vlivů Ostrava postupně snižuje. Konkrétně se věnuje nadlimitnímu čištění silnic, výsadbě zeleně, ekologizaci MHD, výměně kotlů nebo posílení Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší.

 

Celý článek

Začíná instalace požárních hlásičů

16.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Město Ostrava nakoupilo po dohodě s městskými obvody do obecních bytů požární hlásiče a detektory oxidu uhelnatého (CO). Zhruba 4,5 tisíce hlásičů a detektorů si převzaly zapojené obvody a v nejbližších dnech zahájí jejich postupnou instalaci. Jedná se o 2799 hlásičů požáru a 1682 detektorů CO. V tuto chvíli jde o první vlnu a záměrem města je dostat hlásiče do všech cca 13 tisíc bytů. Startuje tak akce, která svým rozsahem nemá v České republice obdoby. 

 

Celý článek

Koncert v kostele je zážitek

16.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Svatováclavský hudební festival jako největší mezinárodní festival duchovní hudby v České republice se stal fenoménem, který uvádí v sakrálních prostorách nejen renomovaný festival, ale také celoroční komorní řadu Čtvero ročních období. 

Celý článek

Ostrava je pro investory lákadlem

16.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostrava je na 6. místě mezi středně velkými městy v žebříčku Finacnial Times v kategorii „Top 10 fDi’s European Cities and Regions of the Future 2018/19 – fDi strategy“. Britská odborná publikace fDi Magazine (Financial Times) zveřejnila tyto žebříčky nejslibnějších měst a regionů budoucnosti 2018/2019. 

 

Celý článek

V Ostravě začal Olympijský festival

13.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Olympijský festival byl slavnostně zahájen v pátek 9. února v areálu u Ostravar Arény. Návštěvníci se okamžitě pustili do sportování. Proháněli se na bruslařské dráze, hráli curling, vyzkoušeli si jízdu na snowboardu, saních i skeletonu. Ve stánku města Ostravy si v kvízu vyzkoušeli znalosti z historie i současnosti olympijského sportu.  

 

Celý článek

Městská galerie Plato se stěhuje

13.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Městská galerie současného umění Plato se se stěhuje do budovy bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy, kde veřejnosti nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové sídlo otevře Plato v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

 

Celý článek

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

13.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se v pátek 9. února slavnostně otevřela Korejská vesnička. Centrem vesničky je sněhová plocha, určena k zimním radovánkám zejména těm nejmenším. Ve stáncích je možné ochutnat korejské speciality např. národní kvašenou specialitu kimči nebo si prohlédnout zajímavosti korejské kultury, ale také naučit se deskovou hru Go.

 

Celý článek

Pět milionů na obnovu památek

01.02.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostrava ze svého rozpočtu podporuje obnovu kulturních památek. Dlouhodobě se jedná o významné kulturní památky, od letošního roku jsou to nově historicky a architektonicky význačné stavby, které spoluvytvářejí obraz města. K dispozici je pět milionů korun. O podrobnostech informoval náměstek primátora Břetislav Riger.

 

Celý článek

Dvoupatrový autobus bude atrakcí

17.01.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Turistickou atrakcí Ostravy se možná od léta stane dvoupatrový autobus, který bude zdarma nebo za symbolické jízdné vozit návštěvníky Ostravy z Dolní oblasti Vítkovice do zoologické zahrady a zpět. Autobus zároveň odlehčí přetíženým parkovištím u zoo, protože návštěvníci odstaví své automobily v Dolní oblasti, kde je parkovacích míst dostatek.

 

Celý článek

Jatka dokončí světový architekt

11.01.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Historická budova městských jatek poblíž centra Ostravy bude přestavěna podle návrhu studia KWK Promes polského architekta Roberta Konieczného z Katowic. Smlouva na zpracování projektové dokumentace mezi městem Ostravou a polských studiem byla podepsána ve středu 10. ledna. O podpisu smlouvy informoval primátor Tomáš Macura.

 

Celý článek

Architektonická soutěž v centru města

11.01.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ostravští radní vyhlásili v úterý 9. ledna první architektonickou soutěž letošního roku na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupská v ploše proluky, kde se v současné době nachází plocha parkoviště s vjezdem z ulice Kostelní. Architektonická soutěž je vyhlášena jako otevřená a jednofázová s realizační cenou, která nepřesáhne částku 120 milionů korun bez DPH.

 

Celý článek

Poplatky v Ostravě se letos nemění

09.01.2018 Statutární město Ostrava > aktuálně

Poplatky, které vybírá ostravský magistrát od Ostravanů a návštěvníků města, zůstávají stejné jako v předchozích letech. Jedná se o poplatky za svoz komunálního odpadu a z ubytovací kapacity. Další dva poplatky vybírají jednotlivé městské obvody za psy a zábor veřejného prostranství. Ani u nich nedošlo pro rok 2018 k navýšení.

 

Celý článek

V centru vzniknou městské nájemní byty

19.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

V proluce vymezené ulicemi Muzejní, Pivovarskou a Velkou u Masarykova náměstí v centru Ostravy, kde se v současné době nachází parkoviště a kde už probíhá archeologický průzkum, vznikne novostavba městského bytového bloku. S podrobnostmi projektu Nové Lauby seznámili veřejnost člen Rady města Ostravy Lukáš Semerák a zástupce projekční kanceláře Znamení čtyř architekti Martin Tycar.

 

Celý článek

Svinov dostane moderní dopravní hřiště

19.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Moderní dopravní hřiště s elektroautíčky, díky nimž si děti budou moci vyzkoušet nejen roli chodců či cyklistů, ale také řidičů, dále atletický ovál, fotbalové hřiště, tenisový kurt a třípodlažní budova zázemí s učebnou pro 30 žáků, šatnami, klubovnou, sklady či garážemi vzniknou u Základní školy v ulici Bílovecké ve Svinově. Podrobnosti sdělili radní pro dopravu Lukáš Semerák a starostka Svinova Helena Wieluchová.

 

Celý článek

Rozpočet statutárního města Ostravy pro rok 2018

18.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zodpovědná za řízení financí Ostravy, náměstkyně Iveta Vozňáková a investiční náměstek Břetislav Riger, oba z hnutí Ostravak dnes předložili zastupitelstvu města návrh rozpočtu pro příští rok. 

Celý článek

Fajna dílna připravuje další provozy

18.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Více než dvě desítky aktivních členů a asi devět stovek stálých příznivců na sociálních sítích má již Fajna dílna, první veřejná dílna nebo také řemeslný inkubátor v Ostravě, který vznikl z iniciativy města. Při pátečním setkání s primátorem Tomášem Macurou a náměstkyněmi primátora Ivetou Vozňákovou a Kateřinou Šebestovou v areálu Dolu Hlubina o tom informoval ředitel zařízení Gabriel Duda.

 

Celý článek

Rozpočet města na rok 2018 schválen

18.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Vyrovnaný, rekordní a velkorysý k obvodům. Tak lze charakterizovat rozpočet města Ostravy na rok 2018, který schválili 13. prosince městští zastupitelé. Rozpočet poprvé v historii Ostravy už ve svém návrhu atakuje hranici 10 miliard korun, výdaje harmonizuje s příjmy a nezvyšuje žádné daně ani poplatky směrem k občanům. 

Celý článek

Dárci krve převzali Jánského plakety

06.12.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zlaté plakety MUDr. Jana Jánského za 40 bezplatných odběrů převzalo v obřadní síni ostravského magistrátu padesát dárců krve z Ostravy. Za jejich ochotu pomáhat druhým jim poděkoval náměstek primátora Michal Mariánek. Všem pak společně se zástupci oblastního spolku Českého červeného kříže předal plakety.

 

 

Celý článek

Muzeum MHD dostává konkrétní obrysy

07.11.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

V těsném sousedství hlavního nádraží v Přívoze vyroste na ploše téměř 25 tisíc metrů čtverečních Muzeum MHD. Radní pro dopravu Lukáš Semerák představil ideový návrh muzea společnosti BWM Architekten und Partner ZT z Vídně, která vyhrála veřejnou zakázku na dodání návrhu.  Muzeum nabídne kromě výstavy dopravních prostředků také interaktivní expozice a venkovní areál s atrakcemi pro návštěvníky.

 

Celý článek

Ceny pro Ostravu za Chytrou radnici

01.11.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Hned několik cen získalo město Ostrava v soutěži Chytrá radnice. První ročník celostátní soutěže byl organizován Úřadem vlády ČR, Českou spořitelnou a společnostmi O2 a DDeM, a jejím cílem bylo zviditelnit a také ocenit zavádění moderních technologií do každodenního provozu municipalit. 

Celý článek

Českobratrská se otevře 1. listopadu

31.10.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rozsáhlá oprava Českobratrské ulice je u konce. V úterý 24. října se uskutečnily poslední tři kolaudace. Do úterý 31. října budou vydány všechny kolaudační souhlasy a od 1. listopadu bude ulice Českobratrská průjezdná pro veškerou dopravu. V provozu budou i autobusové zastávky „Husův sad“ a na ně navazující zpevněné plochy a komunikace pro pěší.

 

Celý článek

Kolejový absorbér v barvách podzimu

12.10.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Do podzimních odstínů se v těchto dnech zbarvují rozchodníky, které jsou součástí vegetačního koberce na kolejových absorbérech hluku na předmostí Frýdlantských mostů. Rozchodníky byly zvoleny v několika druzích, aby vzniklo bohaté zelené rostlinné společenství, které pokryje rovnoměrně a souvisle plochu a pevně prokoření do syntetického recyklátu kolejového absorbéru hluku.

 

Celý článek

ZASTUPITELSTVO MĚSTA OSTRAVY 20. ZÁŘÍ 2017

09.10.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

V PRŮMYSLOVÝCH ZÓNÁCH PŘIBÝVÁ PRACOVNÍCH MÍST. TRAMVAJOVÉ TÉMA HÝBE OSTRAVOU

Ostravští zastupitelé projednávali na svém prvním poprázdninovém zasedání přes 80 bodů programu. Osmadvacáté pracovní setkání představitelů města tak kromě jiného rozhodovalo o účelových dotacích, prodejích pozemků, úpravách rozpočtu.

Celý článek

MĚSTO SLUČUJE SVÉ SPOLEČNOSTI, NEMOCNICE DOSTANE 30 MILIONŮ NA PLATY ZAMĚSTNANCŮ, REKORDNÍ PŘEBYTEK HOSPODAŘENÍ BUDE ROZDĚLEN OBVODŮM, ORGANIZACÍM I STRATEGICKÝM PROJEKTŮM

10.07.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve středu 21. června jednali ostravští zastupitelé naposledy před letními prázdninami o dotacích, prodejích a strategii města. Mezi jiným schválili také udělení Ceny města Ostravy pro sprintera Usaina Bolta, nebo uzavření memorand o spolupráci při přípravě a realizaci novostavby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, přístavby Domu umění a výstavby nového koncertního sálu.

Slučování městských společností jako jedna z forem úspor.

Celý článek

Ostrava má nejlepší možný rating

20.06.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Historicky nejpříznivější ocenění udělila Ostravě mezinárodní ratingová agentura Moody's. Ta zvýšila městu ratingovou známku na úroveň A1 stabilní ze stávajícího stupně A2 pozitivní. Stalo se tak sotva rok poté, co agentura zlepšila Ostravě ratingový výhled z úrovně „stabilní“ na „pozitivní“, tehdy ještě v rámci skupiny A2.

 

Celý článek

Rekonstrukce Pokladu se opět pozdrží

08.06.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rekonstrukce Domu kultury Poklad v Porubě se opět pozastaví. Rada města totiž rozhodla o vypovězení smlouvy s její dosavadním zhotovitelem. Problémem jsou skluzy oproti sjednanému harmonogramu, kvalita plnění a spory ohledně ocenění víceprací. Informovali o tom primátor Tomáš Macura a náměstek primátora pro investice Břetislav Riger.

 

Celý článek

VĚRA ŠPINAROVÁ DOSTALA CENU MĚSTA IN MEMORIAM. OSTRAVA CHCE DAROVAT POZEMKY UNIVERZITĚ. OBČANÉ MAJÍ OBAVY ZE VZNIKU DALŠÍ VYLOUČENÉ LOKALITY

15.05.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

V pořadí 26. zasedání ostravských zastupitelů ve volebním období 2014-2018 se uskutečnilo ve středu 10. května v budově Nové radnice. Projednání necelých 60 bodů programu zabralo tentokrát přítomným 4 hodiny času.

 

Celý článek

OSTRAVA MÁ NOVÉHO NÁMĚSTKA, POLICISTÉ HLÁSÍ POKLES TRESTNÉ ČINNOSTI, ZASTUPITELÉ PŘIJALI VYHLÁŠKU O NOČNÍM KLIDU

19.04.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve středu 5. dubna se v budově ostravské Nové radnice sešli zastupitelé města k projednání bezmála šedesáti bodů navrženého programu. Předem se podle primátora Tomáše Macury (ANO 2011) z 25. zasedání omluvili Robert Čep (ANO 2011), Ilja Racek (KDU-ČSL), Yveta Sekeráková (KSČM), Libor Grygar (ČSSD) a Vladimír Polák (hnutí Ostravak).

 

Celý článek

Rekonstrukce mostů začala 1. dubna

03.04.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Rekonstrukce mostů v Plzeňské ulici a mostu Pionýrů spojující Moravskou a Slezskou Ostravu začala 1. dubna. Kvůli pracím na mostech bude v obou místech částečně omezena doprava. V Plzeňské ulic nahradí tramvajovou dopravu autobusy, přes most Pionýrů nebude jezdit trolejbusová linka č. 110.

Celý článek

PRVNÍ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ V ROCE 2017 PŘINESLO NAVÝŠENÍ DOTACE PRO DNY NATO, PREZENTACI STRATEGICKÉHO PLÁNU ROZVOJE I VYHLÁŠENÍ VÝZVY K 750. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O OSTRAVĚ

07.02.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve středu 25. ledna zasedlo 51 představitelů statutárního města Ostrava k projednání návrhu programu zastupitelstva. Omluvili se František Kolařík (ODS), Lumír Palyza (ČSSD), Libor Grygar (ČSSD) a Lukáš Král (ANO 2011).

Celý článek

OSTRAVU ČEKAJÍ VYŠŠÍ INVESTICE I SNÍŽENÍ DLUHU – ROZPOČET NA ROK 2017 BYL SCHVÁLEN

02.01.2017 Statutární město Ostrava > aktuálně

Naposledy v roce 2016 se ostravští zastupitelé sešli 14. prosince. V zasedacím sále Nové radnice projednali přibližně 60 bodů předloženého programu. K těm nejvíce očekávaným patřil materiál s názvem Návrh rozpočtu statutárního města Ostrava pro rok 2017.

Celý článek

NEJDISKUTOVANĚJŠÍ BODY PROGRAMU OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ: SYSTÉM SDRUŽENÝCH NÁKUPŮ, FORENZNÍ AUDITY, NEINVESTIČNÍ DOTACE SPOLKU PANT, ARCHITEKTONICKO-URBANISTICKÁ SOUTĚŽ NA REVITALIZACI NÁMĚSTÍ MSGRE ŠRÁMKA

21.11.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Středu 19. října měli ostravští zastupitelé vyhrazenu pro 20. zasedání. Ještě před zahájením projednávání bodů programu byli prostřednictvím primátora Tomáše Macury (ANO 2011) omluveni Jakub Jež (ČSSD), Miroslav Jopek (KSČM), Leopold Sulovský (hnutí Ostravak) a Rudolf Ficek (ČSSD).

 

Celý článek

OSTRAVA SE ZAPOJÍ DO PROGRAMU REFILL. KOUPĚ POZEMKU V PUSTKOVECKÉM ÚDOLÍ VYVOLALA DEBATU O SOUDNÍCH ZNALCÍCH

21.11.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Své 21. zasedání zahájili 16. listopadu ostravští zastupitelé minutou ticha. Uctili tak památku veterána 2. světové války a jednoho z osvoboditelů Ostravy Bedřicha Opočenského. Zemřel ve věku 92 let 29. října. Je velmi smutné, že prakticky během 10 měsíců opustily všechny 3 legendární ikony – tankisté, kteří se významně zasloužili o osvobození Ostravy.

Z jednání zastupitelstva se omluvili Leopold Sulovský (hnutí Ostravak), Kamil Bednář (ČSSD) a Josef Graňák (KSČM).

Celý článek

DAŇ Z NEMOVITOSTÍ SE NEZVÝŠÍ, ZACHOVÁNÍ VYBRANÝCH KULTURNÍCH PAMÁTEK BUDE PODPOŘENO DOTACEMI, OSTRAVA MÁ NOVÉ ŘEDITELE PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ

29.09.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Deset minut po deváté hodině zahájil primátor Tomáš Macura (ANO 2011) 19. jednání ostravských zastupitelů. Ve středu 14. září měli na programu necelou stovku bodů.

 Ještě než přistoupili představitelé města k jejich projednávání, připomněli si minutou ticha úmrtí Karla Šeráka, legendárního českého tankového velitele, který se zasloužil o osvobození Ostravy v květnových bojích roku 1945. Veterán druhé světové války zemřel 17. července 2016 ve věku nedožitých 93 let.

Celý článek

MĚSTO ZŘÍDÍ FOND PRO NEMOCNICI A KOUPÍ BÝVALÁ JATKA I BUDOVU HOBBY MARKETU

29.06.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ve středu 22. června 2016 se ostravští zastupitelé volení pro období let 2014-2018 opět sešli k projednání několika desítek bodů programu předkládaných vedením města.

Ještě než k němu přistoupili, složila Zuzana Ožanová (ANO 2011) slavnostní slib a stala se tak zastupitelkou statutárního města Ostravy. Nahradila tím ve funkci neuvolněného radního a zastupitele Davida Pflegera (ANO 2011), který v květnu letošního roku rezignoval z důvodu vznesení obžaloby pro přečin podvodu. Z. Ožanová zastává zároveň funkci členky zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a je předsedkyní klubu zastupitelů politického hnutí ANO-MOaP.

Celý článek

ZASTUPITELÉ UDĚLILI CENY MĚSTA OSTRAVY, SKELET NA 28. ŘÍJNA MÁ BÝT OPLÁŠTĚN DO KONCE ROKU, NA PREVENCI KRIMINALITY PUTUJE ČTVRT MILIONU, MĚSTO SNIŽUJE ZÁKLADNÍ KAPITÁL NĚKTERÝCH SVÝCH SPOLEČNOSTÍ

30.05.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Kolem sedmdesáti bodů programu projednali ostravští zastupitelé 25. května 2016. Ve volebním období 2014-2018 se na zasedání sešli už posedmnácté. Ještě před zahájením jednání zpravil primátor Tomáš Macura (ANO 2011) přítomné o situaci týkající se především forenzního auditu v Městské nemocnici Ostrava: „Z pracovních seminářů zastupitelů vyplynuly určité výhrady k závěrečným zprávám. Rada proto rozhodla, že vyzve auditora k bezplatnému odstranění závad. Podrobnější informace předložím na červnovém zasedání zastupitelstva“.

Celý článek

OSTRAVA EVIDUJE NEJNIŽŠÍ MÍRU TRESTNÝCH ČINŮ ZA POSLEDNÍCH 21 LET, ČÁST ZASTUPITELŮ NESOUHLASÍ SE SNIŽOVÁNÍM ČLENŮ DOZORČÍCH RAD, PARTNERSKÉMU MĚSTU POŠLEME FINANČNÍ POMOC

15.04.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

V pořadí 16. zasedání ostravských zastupitelů, které se konalo 13. dubna 2016 v Nové radnici, mělo na programu necelých padesát bodů. Jako každý rok touto dobou si jeho členové nejprve vyslechli zprávy o situaci veřejného pořádku a činnostech Městské policie Ostrava a městského ředitelství Policie ČR.

Celý článek

AUDITY UKÁZALY VÁŽNÉ NEDOSTATKY V HOSPODAŘENÍ NEMOCNICE, DNY NATO MĚSTO I PŘES VÝHRADY PODPOŘÍ, ŠKOLÁM ČERPAJÍCÍM PŘÍSPĚVEK Z FONDU PRO DĚTI OHROŽENÉ ZNEČIŠTĚNÍM OVZDUŠÍ SE ZPŘÍSŇUJÍ PODMÍNKY

07.04.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Patnácté zasedání, na kterém se ostravští zastupitelé sešli 23. března v budově Nové radnice, zahájila minuta ticha k uctění obětí bruselské tragédie.

Celý článek

MĚSTO VYMĚNILO ZÁSTUPCE VE VYBRANÝCH DOZORČÍCH RADÁCH SVÝCH SPOLEČNOSTÍ, SPOJILO OVA!!!CLOUD.NET A OVANET, ROZHODLO O POSKYTNUTÍ DOTACÍ A POJMENOVALO NOVOU ULICI V ZÁBŘEHU

18.02.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Ze 14. zasedání ostravských městských zastupitelů, které se uskutečnilo 17. února v budově Nové radnice, se řádně omluvili Robert Čep (ANO 2011), Vladimír Kulil (ANO 2011), Jakub Jež (ČSSD) a Leopold Sulovský (hnutí Ostravak). Nejvyšší řídicí orgán města byl i přesto usnášení schopný. Projednání šedesátky předložených bodů zabralo přibližně šest hodin.

Celý článek

RADNÍ PFLEGER ODSTOUPIL, MĚSTO BUDE MÍT DALŠÍ STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE, ČLENOVÉ DOZORČÍCH RAD BYLI OBMĚNĚNI

20.01.2016 Statutární město Ostrava > aktuálně

Lednové zasedání ostravských zastupitelů přineslo změny v dozorčích radách městských společností a také jednu výměnu na místě neuvolněného radního. Ve středu 20. ledna se v Nové radnici sešla nadpoloviční většina představitelů města, omluveni byli pouze Rudolf Ficek (ČSSD), Petr Stachura (ČSSD) a Vladimír Stuchlý (KDU-ČSL).

Celý článek

ROZPOČET PRO ROK 2016 JE SCHVÁLEN. OSTRAVA SE PŘIPOJUJE KE KOTLÍKOVÝM DOTACÍM. JE POTŘEBA ANALYZOVAT SPRÁVU HŘBITOVŮ. INTEGROVANÝ PLÁN MOBILITY POČÍTÁ S ROZVOJEM VEŘEJNÉ DOPRAVY A OMEZENÍM RYCHLOSTI V OBYTNÝCH ZÓNÁCH

15.12.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Minutou ticha zahájili zastupitelé statutárního města Ostravy své 12. zasedání. Uctili tak památku generálporučíka Mikuláše Končického, jednoho z posledních přímých účastníků osvobození města. Další program třetí prosincové středy už probíhal podle plánu. 

Celý článek

PRIMÁTOR NAVRHL ZMĚNY VE SLOŽENÍ RADY MĚSTA. ZASTUPITELÉ ODVOLALI TŘI NÁMĚSTKY A ZVOLILI NOVÉ RADNÍ

26.11.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Téměř plný počet ostravských zastupitelů se sešel 25. listopadu v budově Nové radnice. Z důvodu zahraniční pracovní cesty byl omluven jen Martin Štěpánek (ODS). Ještě než představitelé města přistoupili k prvnímu bodu, dal primátor Tomáš Macura (ANO 2011) hlasovat o předřazení svého návrhu na změny ve složení rady města. Po hlasování s výsledkem 32 pro, 12 proti a 10 se zdrželo, přistoupili zastupitelé k výměně některých radních.

Celý článek

Změna ve vedení města Ostravy

25.11.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Dnes ráno se v Ostravě zrodila nová koalice ANO, KDU-ČSL, hnutí Ostravak a ODS. Sociální demokraté tak poprvé od roku 1990 skončili ve vedení města v opozici.

Celý článek

Ostravak ve vedení magistrátu

25.11.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Události ve vedení magistrátu ze dne 25.listopadu v médiích:

ostravak.cz/media/

Celý článek

HAZARD A SMLOUVA S VELKÝM INVESTOREM. OSTRAVŠTÍ ZASTUPITELÉ JEDNALI PODESÁTÉ

Statutární město Ostrava > aktuálně

Středu 14. října 2015 věnovali zastupitelé statutárního města Ostravy projednávání asi sedmdesátky předložených materiálů. K nejočekávanějším patřila vyhláška k hazardu, zpráva o hospodaření města za první pololetí a smlouva s Mobis Automotive System Czech s.r.o., který hodlá postavit v Ostravě-Mošnově továrnu na výrobu světlometů.

Celý článek

VE VĚCI VSTUPU VELKÉHO INVESTORA DO MOŠNOVSKÉ PRŮMYSLOVÉ ZÓNY POŘÁD NENÍ JASNO

14.10.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Deváté zasedání ostravských zastupitelů bylo svoláno, aby projednalo a případně schválilo kupní smlouvu mezi městem a investorem Hyundai Mobis. „Vývoj jednání nasvědčoval, že pro vás budeme mít návrh kupní smlouvy. Situace ale doznává dynamických změn,“ řekl 1. října primátora Tomáš Macura (ANO 2011).

Celý článek

OSMÉ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ: MĚSTSKÁ NEMOCNICE, PRODEJ POZEMKU VE LHOTCE, ROZDĚLENÍ VÝNOSŮ Z HAZARDU I PODPORA HORNÍKŮM

14.09.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Středa 9. září byla pro padesátku zastupitelů statutárního města Ostrava pracovní a dlouhá. O předložených materiálech jednali až do večerních hodin. Nejdelší rozpravu vedl náměstek primátora Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) k situaci v Městské nemocnici Ostrava a vyřešení petice za změnu na postu jejího ředitele.

Celý článek

PROJEKT PODPORA VEŘEJNÉ DOPRAVY DOSTAL ČERVENOU

15.07.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Pouze čtyři body měli na programu ostravští zastupitelé, kteří se sešli 1. července v 15 hodin v budově Nové radnice. Celkem narychlo je svolala rada města, a to kvůli veřejné zakázce, k níž nedokázala zaujmout jednotné stanovisko. Projekt s názvem Podpora veřejné dopravy projednávalo 49 zastupitelů více než 2 hodiny.

Celý článek

ŠESTÉ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ SCHVÁLILO PŘEDNOSTNÍ VYSTOUPENÍ OBČANŮ, ODHALILO, JAK ROZHODOVALI RADNÍ VE VĚCI ZVEŘEJŇOVÁNÍ SVÝCH HLASOVÁNÍ A PROJEDNALO ZÁVĚREČNÝ ÚČET ZA ROK 2014

17.06.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Celých devět hodin se 10. června zastupitelé statutárního města Ostrava zabývali projednáváním přibližně třinácti desítek předložených materiálů. Zdrželi se hned na začátku, při debatě o činnosti orgánů města. Podobně rozsáhlá byla diskuze k úpravě jednacího řádu a žádost majitele pozemků i základů skeletu naproti Domu kultury města Ostravy o prodloužení smlouvy. Na řadu přišla i reakce podnikatele na rekonstruovanou ulici Nádražní a také závěrečný účet hospodaření města za rok 2014.

Celý článek

NÁSILNÁ KRIMINALITA KLESÁ, MLÁDEŽ BANÍKU DOSTANE 4 MILIONY, OSTRAVA ZÍSKÁ DAREM POZEMKY S VÝSTUPEM DŮLNÍCH PLYNŮ

04.05.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Zastupitelstvo statutárního města Ostravy zvolené pro období 2014-2018 se popáté sešlo 29. dubna. V zasedacím sále Nové radnice strávili jeho členové úctyhodných devět hodin. Jen diskuze k prvnímu bodu programu zabrala skoro šedesát minut. Jednání o více než 120 předložených materiálech bylo u konce v 18 hodin. K nejčastěji zmiňovaným tématům patřila bezpečnost ve městě, prodeje pozemků a poskytování dotací.  Opakovaně se mluvilo o auditech provedených v městské nemocnici, fotbalovém klubu Baník a psím útulku.

Celý článek

GRYGARA VYSTŘÍDAL ŠTOLBA, BANÍK BUDE BEZ DOTACE, MĚSTSKÉ SMLOUVY PŘIJDOU NA WEB

13.03.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Počtvrté od svého zvolení se 4. března sešli ostravští zastupitelé. Na programu osmdesátibodového jednání měli způsob zveřejňování smluv s městem, vyvěšení tibetské vlajky, darování pozemku před Galerií výtvarného umění i třeba účelové dotace do sportu. Ze zasedání se ze zdravotních důvodů omluvil radní Libor Grygar (ČSSD).

Celý článek

KOALICE DOSUD NEMÁ PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ, POLITICKÁ KULTURA PODLE NĚKTERÝCH ZASTUPITELŮ UPADÁ

02.02.2015 Statutární město Ostrava > aktuálně

Poslední lednovou středu se sešli zastupitelé města Ostravy k projednání necelé čtyřicítky bodů programu. Ačkoli schvalovali mezi jinými návrhy na poskytnutí dotací, záměry směn pozemků nebo vyhlášení veřejných zakázek, po celou dobu se nad nimi vznášely dvě otázky: Bylo volení členů dozorčích rad a valných hromad městských organizací rozdáváním trafik? A mají zastupitelé obvinění z protiprávního jednání zůstávat ve vedení města?

Celý článek

NÁMĚSTEK OBVINĚNÝ Z TRESTNÉHO ČINU ODSTOUPIT NEHODLÁ, POPLATEK ZA ODPAD SE NEZVÝŠÍ A ROZPOČET OSTRAVY PRO ROK 2015 JE SCHODKOVÝ

17.12.2014 Statutární město Ostrava > aktuálně

Druhé zasedání ostravských zastupitelů ve volebním období 2014-2018 se protáhlo do večerních hodin. Kvůli slovním přestřelkám, velmi rozvláčnému tempu schvalování bodů programu, ale také řadě chyb, které předkládané materiály obsahovaly, se zastupitelé rozcházeli až po půl osmé. Podle hnutí Ostravak přinesl 17. prosinec několik precedentů – jak ve formě, tak obsahu schválených bodů.

Celý článek

VE VOLEBNÍM OBDOBÍ 2014-2018 POVEDE OSTRAVU HNUTÍ ANO, ČSSD A KDU-ČSL

06.11.2014 Statutární město Ostrava > aktuálně

Necelý měsíc po komunálních volbách se v ostravské Nové radnici sešli zvolení zastupitelé. Jedenáctibodový program projednávali v počtu 54 členů, jeden se omluvil. Hnutí ANO získalo v zastupitelstvu 15 mandátů, ČSSD 12, hnutí Ostravak a KSČM deset. KDU-ČSL a ODS připadne po čtyřech křeslech.

Celý článek

KAUZA OSTRAVSKÉHO LOBBISTY DĚDICE ZAMĚSTNALA ZASTUPITELE NA NĚKOLIK HODIN. KROMĚ NÍ PROJEDNALI NAPŘÍKLAD PRODEJ PODÍLU VE SPOLEČNOSTI OVANET I VYDÁNÍ ÚZEMNÍHO PLÁNU MĚSTA

29.05.2014 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na 32. zasedání budou zastupitelé třetího největšího města v zemi dlouho vzpomínat.  Ve vzduchu viselo nejen odvolání ředitele Dopravního podniku Ostrava (DPO), ale také rady města včetně primátora. Na veřejnost se vytahovaly informace ze soudních spisů, jedno osočování střídalo druhé.  Středa 21. května 2014 nakonec nebyla pro radní ani ředitele DPO posledním dnem ve funkci. Příjemná nebyla pro nikoho! 

Celý článek

31. ZASTUPITELSTVO MĚSTA OSTRAVY - KRIMINALITA V OSTRAVĚ NEROSTE, O NAVÝŠENÍ PROSTŘEDKŮ NA REKONSTRUKCI DK POKLAD SE BUDE JEŠTĚ JEDNAT, NA OPRAVU LIBUŠÍNA POSÍLÁ MĚSTO 300 TISÍC

09.04.2014 Statutární město Ostrava > aktuálně

Další ze svých zasedání si ostravští zastupitelé naplánovali na první dubnovou středu. Krátce po 9. hodině ho zahájil primátor Petr Kajnar (ČSSD). Do první přestávky bylo v zasedacím sále Nové radnice přítomno 51 členů zastupitelstva. O čtyři hodiny později? Už jen 42. Volení zástupci města byli informováni o bezpečnostní situaci v metropoli, projednali rekonstrukci DK Poklad, debatovali o délce vystoupení občanů na zastupitelstvu, schválili finanční dar Valašskému muzeu na rekonstrukci objektu Libušín a neshodli se na prodeji Pykové dámy v centru města.

Celý článek

MEZI HLAVNÍ TÉMATA ÚNOROVÉHO ZASTUPITELSTVA PATŘILO PŘIPOJENÍ OSTRAVY KE KAMPANI VLAJKA PRO TIBET, DALŠÍ BUDOUCNOST OBJEKTU RESTAURACE SPOLEK A REKONSTRUKCE DOMU KULTURY POKLAD

07.03.2014 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na úvod 30. zasedání zastupitelů města Ostrava byla ustanovena nová členka zastupitelstva za hnutí Ostravak Iveta Vozňáková. Po složení slavnostního slibu usedla do lavice uvolněné stranickou kolegyní Evou Schallerovou.

Ani tentokrát se jednání představitelů města neobešlo bez názorových střetů a osočování. Nejsilnější výrazy padaly z úst primátora Petra Kajnara (ČSSD) směrem k vedení úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ještě předtím ale pobavil přítomné v sále dotazem na ředitele Zoologické zahrady Ostrava Petra Čolase: „Slůně už pije?“. Po odpovědi „Pije, ale ne od mámy“, P. Kajnar prohlásil: „To je nás takových víc“.

Celý článek

Otevřený dopis náměstkyni primátora Simoně Piperkové

Statutární město Ostrava > aktuálně

Vážená paní náměstkyně,

 

tímto otevřeným dopisem reaguji na Vaše vyjádření otištěné v deníku Mladá fronta Dnes, kde jste v článku pojednávajícím o Stodolní ulici mimo jiné uvedla, že je nutné, aby centrální obvod omezil ve Stodolní ulici hrací automaty.

Proti Vašemu výroku se musím zcela kategoricky ohradit, a to hned z několika důvodů.

Celý článek

O Baníku už se jednat nebude. Ostrava má zájem pomoci vodákům. Městská galerie obdrží dotaci

Statutární město Ostrava > aktuálně

Více než sto bodů projednali zastupitelé statutárního města Ostravy na svém zasedání v budově radnice 26. června 2013. Nejdéle se zabývali Baníkem, dostavbou skeletu u řeky Ostravice a městskou galerií.  Zasedání ukončili krátce po 16. hodině.

Celý článek

Proč hnutí Ostravak nesouhlasí s odkupem fotbalového stadiónu na Bazalech za peníze z veřejného rozpočtu

25.06.2013 Statutární město Ostrava > aktuálně

V uplynulých dnech jsme zaznamenali mnoho dotazů, nejasností a šířících se fám dotýkajících se rozhodnutí zastupitelstva města Ostravy koupit sportovní areál na Bazalech za 114 mil. Kč.. Tímto příspěvkem bychom rádi přispěli k jejich objasnění a uvedení souvislostí na pravou míru.
Předně je třeba poznamenat, že klub zastupitelů hnutí Ostravak hlasoval jako jediný jednotně proti koupi fotbalového stadionu na Bazalech za 114 mil. Kč ze strany statutárního města Ostrava. Vládnoucí koalici chybějící hlasy dodali zastupitelé zvolení za KSČM a TOP 09.

Celý článek

Na zastupitelstvu bylo nejvíc rušno kvůli služebny městské policie v Přívoze, hrozbě žaloby ze strany Amádeus Real, pokutě pro Briggs & Stratton a peticím proti čipování psů

29.03.2013 Statutární město Ostrava > aktuálně

Už potřiadvacáté se stávající městští zastupitelé sešli v Nové radnici, aby projednali předkládané materiály. Tentokrát jich byla necelá stovka a zasedání bylo ukončeno krátce po 14. hodině.  Jako téměř vždy, i 20. března přihlížela z balkonů práci zastupitelů statutárního města Ostrava početná skupina občanů a novinářů.

Celý článek

Na zasedání zastupitelstva byla prezentace a diskuze s ředitelem eCENTRE, dále se jednalo o společnosti EKOVA ELECTRIC, bytové koncepci i změnách v městské hromadné dopravě.

09.02.2013 Statutární město Ostrava > aktuálně

Poprvé v tomto roce usedli 30. ledna do lavic velkého zasedacího sálu Nové radnice ostravští zastupitelé. Ještě než primátor Petr Kajnar (ČSSD) přistoupil k prvnímu projednávanému bodu programu, ohlásil rezignaci v zastupitelstvu Karla Sládečka (hnutí Ostravak), který vstoupil do Strany práv občanů Zemanovci. Za naše hnutí Ostravak mu přejeme úspěch v této straně s celorepublikovou působnosti, rovněž mu přejeme, aby se mu naplnily sledované cíle ve vrcholové politice.

 

Celý článek

MĚSTO MÁ SCHVÁLENÝ ROZPOČET NA ROK 2013, BLAHOPŘÁLO NEMOCNICI A NECHÁ ZPRACOVAT AUDIT FC BANÍK

16.12.2012 Statutární město Ostrava > aktuálně

Jubilejní, dvacáté zasedání stávajících ostravských zastupitelů bylo opět plné emocí, dohadů i sarkasmu. V 9 hodin 5. prosince usedlo do lavic 43 z 55 členů, aby projednali mimo jiné rozpočet na rok 2013, spolupráci s FC Baník Ostrava, projekt Městské galerie, ale i vyhlášku o místním poplatku ze psů či informace o vývoji projektu Nová Karolina.

Celý článek

Smlouva o spolupráci s Baníkem byla z programu zastupitelstva stažena

27.10.2012 Statutární město Ostrava > aktuálně

Tradičně ve středu usedli do lavic ostravští zastupitelé, tentokrát 24. října, aby projednali necelých devadesát materiálů. Z celkového počtu 55 členů bylo při zahájení zasedání přítomno 50. Zastupitelé ocenili významné Ostravany, řešili územní plán, schválili dotace a přijali názvy ulic v lokalitě Nová Karolina. Na řešení spolupráce s Baníkem nedošlo.

Celý článek

První poprázdninové zastupitelstvo statutárního města Ostrava otevřelo otázku zadlužování, znečištění i financování nového stadionu

17.09.2012 Statutární město Ostrava > aktuálně

V pořadí už poosmnácté se v budově Nové radnice sešli 12. září ostravští zastupitelé. Více než stovku materiálů projednali za necelých šest hodin.

 

Celý článek

Mimořádné dotace v oblasti sportu, sociální péče a kultury !!!

20.07.2012 Statutární město Ostrava > aktuálně

Nezapomeňte si zažádat o dotaci na podporu své činnosti v oblasti sportu, kultury a sociální péče. Zastupitelé města Ostravy projednávali Zásady pro poskytnutí mimořádných účelových dotací z odvodů z loterií a jiných podobných her. Dotace je určená pro sportovní kluby, sdružení působící v oblasti kultury a sociální péče.
V grantovém systému je 100mil. Kč. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 31.7.2012. Rozhodující je datum razítka pošty, podatelny. O poskytnutí dotací bude zastupitelstvo města rozhodovat s největší pravděpodobností na svém zářijovém zasedání.

Celý článek

Zastupitelé jednali až do večerních hodin, hlavními tématy byly výherní automaty, rozšiřování vědecko-technologického parku a dotace Baníku

Statutární město Ostrava > aktuálně

17. zastupitelstvo města Ostravy - 27. června 2012

Poslední předprázdninové zasedání zastupitelstva města Ostravy přineslo nejen výměnu čtyř členů rady, ale také témata, o kterých se dlouze diskutovalo. Nejvíce času zabraly 27. června zastupitelům debaty o udělování dotací, změně využití ploch v lokalitě Myslivna a regulaci provozování výherních automatů.

Celý článek

Ostravští zastupitelé řešili prodeje pozemků, dopis policejnímu prezidentovi i náhradní výsadbu

30.04.2012 Statutární město Ostrava > aktuálně

Na svém 16. jednání se sešli zastupitelé města Ostravy ve středu 25. dubna. Z předložených sto třiceti bodů schválili většinu bez delších diskuzí, některé záležitosti si však vyžádaly debatu nebo doplnění.

Celý článek

Město utratilo miliony za virtuální kampaň ke stavu ovzduší

Statutární město Ostrava > aktuálně

Kdo z vás si všimnul, že v Ostravě od 1. října minulého roku běží mediální kampaň ke stavu ovzduší? Pokud si sami odpovídáte, že jste žádnou podobnou kampaň nezaregistrovali, nemusíte se vůbec stydět, nejste totiž jediní. A tak jsme se o celou záležitost zajímali! Na posledním zasedání zastupitelstva statutárního města Ostrava 15.2.2012 jsme se ptali náměstka primátora pro životní prostředí Dalibora Madeje a také primátora Petra Kajnara, jak a kdy mediální kampaň, která měla podle smlouvy stát zhruba 2 mil. Kč, vlastně probíhala. Nikdo z celého vedení města, žádný ze zastupitelů ČSSD a ODS a dokonce ani z přítomných úředníků magistrátu nedokázal odpovědět na jednoduchou otázku: „Co bylo obsahem této již končící mediální kampaně?“ Náměstek primátora pro životní prostředí se zmohl pouze na bezmocný odkaz, že nám odpoví písemně.

Celý článek

Reakce na informace v Moravskoslezském deníku k hlasování zastupitelstva města o dotacích pro Baník Ostrava

Statutární město Ostrava > aktuálně

Komentář šéfredaktora Moravskoslezského deníku Tomáše Šiřiny, který ve svém sloupku bez udání komplexních informací účelově označil označil zástupce našeho hnutí v zastupitelstva města Ostravy jako odpůrce fotbalu, vyprovokoval našeho kolegu Jana Bechera k reakci, kterou také panu Šiřinovi zaslal. Jelikož netušíme, zda-li se tato reakce dostane do novin a v jaké podobě, můžete si tento komentář přečíst na našich stránkách.

Celý článek

100 milionů pro Peteru? Už brzy se dočkáme

Statutární město Ostrava > aktuálně

Inside Sport – Jeden z největších podnikatelů ve sportovním byznysu Tomáš Petera dostal z ostravského magistrátu za pět minulých let z veřejného rozpočtu už 85 milionů korun a teď se pro majitele krachující firmy FC Baník Ostrava chystá další několikamilionová injekce.

Ostravská radnice vedená sociálními demokraty a ODS už podle informací Insideru připravuje částku kolem deseti milionů korun, které jsou vedeny jako dotace města na podporu vrcholového sportu.

Celý článek

Kampaň "Ostravu nedáme"

Statutární město Ostrava > aktuálně

Na počátku září tohoto roku spustilo statutární město Ostrava kampaň „Ostravu nedáme“. Touto akcí se snažilo apelovat na připravovaný zákon o rozpočtovém určení daní, jehož schválením Praha, Brno, Ostrava a Plzeň přijdou o finanční prostředky ze státního rozpočtu. Ostrava by tak postupně mohla v rozpočtu ztratit až 900 milionů korun.

Celý článek

RADA ROZHODLA, TAK JAK ROZHODLA

Statutární město Ostrava > aktuálně

Na posledním jednání zastupitelstva byl projednáván i materiál, který obsahoval žádost o investiční dotaci ve prospěch Salesiánského střediska volného času – Don Bosco za účelem dokončení rekonstrukce areálu, konkrétně na opravu oplocení a vstupní brány. Zvláštní je cesta, kterou vedení města došlo ke konečnému rozhodnutí.

Celý článek

Kaddáfí se spojil s Kalouskem a zapříčinili konec akce SMOG v Ostravě

Statutární město Ostrava > aktuálně

Sociální a občanští demokraté vládnoucí našemu městu našli konečně odvahu a jednohlasně doporučili ukončit svou nekoncepční akci bezplatné cestování hromadnou dopravou po Ostravě při smogové situaci.

Celý článek

Petr Jančík: Zasedání Komise pro životní prostředí rady města Ostravy dne 7. 3. 2011

Statutární město Ostrava > aktuálně

Dne 7. 3. 2011 zasedala Komise pro životní prostředí rady Statutárního města Ostravy. Program jednání komise byl na poslední chvíli rozšířen o bod, v němž se mělo projednávat stanovisko Magistrátu města Ostravy ke stavbě pod názvem „Komplexní změna kontinuálního odlévání oceli“ ve firmě ArcelorMittal Ostrava. Zástupce politického hnutí Ostravak Doc. Ing. Petr Jančík,Ph.D., jež je členem této komise, zaslal dne 22.03.2011 Ing. Daliboru Madejovi - náměstkovi pro životní prostředí a Ing. Petru Kajnarovi - primátorovi dopis, ve kterém sdělil své odborné stanovisko k záměru firmy ArcelorMittal Ostrava zavést vakuového odlévání oceli na území Statutárního města Ostravy.

Celý článek

Petr Kausta: Rekonstrukce městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích

Statutární město Ostrava > aktuálně

Na tiskové konferenci v Radnici města Ostravy konané dne 16. února 2011 primátor Petr Kajnar (ČSSD), koaliční náměstci primátora Jiří Srba (ČSSD) a Martin Štěpánek (OSD) informovali přítomné novináře, že se městský stadion v Ostravě - Vítkovicích má dočkat rekonstrukce, kdy předpokládané finanční náklady by měly dosáhnout 300 až 400 milionů korun.

Celý článek

Bohdan Trojak: Co je cena obvyklá aneb Úklid kanceláře za 40.000,- Kč

Statutární město Ostrava > aktuálně

Jedním z projednávaných bodů na 5. zasedání zastupitelstva Statutárního města Ostravy, konaného 23. února 2011, byl i "Návrh na zrušení právnické osoby Černá louka 2015, s.r.o., a návrh na poskytnutí neinvestiční účelové dotace společnosti Černá louka 2015, s.r.o., ve výši 400 000,- Kč na krytí provozních nákladů spojených s ukončením činnosti". 

Celý článek

Petr Kausta: Dopis primátorovi Ing. Petru Kajnarovi - vyloučení občanů města z projednání věcí veřejných je nezákonné

Statutární město Ostrava > aktuálně

Primátor Ing. Petr Kajnar svolal na den 10.02.2011 do Domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu tzv.“pracovní jednání členů zastupitelstva města”, s programem “Restrukturalizace společnosti Dopravní podnik Ostrava a.s”. Jelikož primátor Ing. Petr Kajnar a rada města rozhodli, že svolané “pracovní jednání členů zastupitelstva města” bude neveřejné a tedy bez účasti občanů města, což vyjádřili v dopise ze dne 8.2.2011, který zastupiteli Petru Kaustovi zaslala vedoucí oddělení organizačního, odboru legislativního a právního Mgr. Barbora Stankušová, vyzval Petr Kausta primátora k umožnění účasti občanů města na uvedeném "pracovním jednání" a k dodržování zákonnosti.

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem