Ve spolupráci s policií a vlastníkem jsme provedli kontrolu v bytech na ulici Technická

15.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

V pátek 12. července se v ranních hodinách uskutečnila kontrola nájemních bytů na ulici Technické v Hrušově. Na základě iniciativy vedení městského obvodu Slezská Ostrava ji provedl vlastník bytů společnost RESIDOMO za asistence Policie ČR a Městské policie Ostrava.

 

„Postupně jsme obešli všech 56 bytů na uvedené ulici a zjišťovali jsme, zda v nich nebydlí nenahlášené osoby nebo se zde nevyskytují osoby hledané. Zároveň jsme kontrolovali i stav společných a sklepních prostor a ptali jsme se nájemníků na jejich problémy v soužití se sousedy,“ uvedl starosta Richard Vereš.

Výsledkem kontroly bylo zjištění mnoha nenahlášených osob v kontrolovaných bytech. Zároveň byly zjištěny i významné technické závady na společných prostorách domů i jednotlivých bytech. V lokalitě zároveň dlouhodobě trápí místní obyvatele nepořádek v okolí domů a neutěšený stav veřejných prostranství, který chce městský obvod řešit ve spolupráci se společností RESIDOMO.

„Situací v lokalitě se zabýváme. V posledním půl roce byly zintenzivněny hlídky městských strážníků, zajistili jsme úklid veřejných prostranství a přistavení velkoobjemových kontejnerů. V minulém měsíci pak městská policie ve spolupráci s celní správou zabavila nepovolené hrací přístroje v místní nelegální herně,“ přiblížil stav starosta.

Městský obvod hodlá ve spolupráci s vlastníkem domů v kontrolách pravidelně pokračovat tak, aby vlastník na základě konkrétních důkazů mohl řešit přítomnost nenahlášených i problémových osob v lokalitě.

Zároveň došlo k dohodě s vlastníkem domů o odstranění zjištěných závad a v přípravě je společná úklidová akce, díky které dojde k vyklizení nevyužívaných prostor v domech i úklidu okolí domů. „Dílčí podněty předáme orgánu sociálněprávní ochrany dětí, který bychom chtěli na další kontroly přizvat a zaměřit se například na plnění povinné školní docházky,“ doplnil starosta Richard Vereš.

 

 

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem