V Antošovicích bude postaven Domov pro seniory

11.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V příštím týdnu bude zahájena výstavba Domova pro seniory Antošovice. Stavba bude dokončena nejpozději na jaře roku 2022. Bude provedena rekonstrukce, nadstavba třetího patra a boční přístavba budovy bývalé mateřské školy umístěné na nároží ulic Chalupova a Antošovická. Vznikne zde 32 nových lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a 13 pracovních míst.

 

 

Náklady na stavbu budou činit téměř73 milionů korun. Na tuto významnou investici se městskému obvodu podařilo získat dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 41 milionů korun. Téměř 20 milionů korun přispěje městskému obvodu na stavbu i město Ostrava. Kromě pokojů bude v budově společenská místnost, jídelna, ordinace pro lékaře, sesterny, kanceláře pro sociální pracovníky, sociální zařízení pro návštěvníky a společné posezení na chodbách. 

V budově budou kompletně vyměněny rozvody elektřiny a zdravotně technická instalace včetně vzduchotechniky. Rovněž dojde k vybudování nové vodovodní přípojky a k výměně kanalizačních přípojek, které jsou ve špatném stavu. V rámci kanalizace bude zbudována čistička odpadních vod a odlučovač lehkých kapalin. Budou odstraněny všechny skladby podlah až po nosnou konstrukci. Stávající dřevěná okna a dveře budou odstraněna a nahrazena novými plastovými. Fasáda domu bude opatřena kontaktním zateplovacím systémem. Postaveno bude i parkoviště s 15 stáními. Stávající oplocení bude vyměněno a z části i posunuto. 

Pro zpříjemnění pobytu v domově bude vytvořena v zadní části zahrada s odpočinkovou zónou, fontánou, pergolou a rozmístíme v areálu lavičky.V zahradě bude umístěno i jezírko, okolo kterého budou vysazeny petrklíče, řebčík kostkovaný, hadí kořen, vodní hyacinty a plavíny, na hladině jezera pokvetou lekníny. Vysazeny budou i borovice, trnovník akát, javor, višně, ibišky atd.

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem