Už jste si všimli stavební techniky v Hrušově

24.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Současný brownfield v Hrušově v těsné blízkosti D1 o rozloze 35 hektarů se mění ze dne na den. Dříve zde bývaly ubytovny pro dělníky okolních továren, po roce 1989 došlo k vysídlování této lokality a po povodních v roce 1997 zde zmizel život úplně. Město i obvod Slezská Ostrava si od připravovaného projektu slibuje oživení Hrušova a další zatraktivnění regionu.

 

Nejprve došlo k sanaci a odstranění kontaminace z nelegálních skládek a nyní se již začínají budovat haly budoucího Contera Parku Ostrava D1. Tento park bude sloužit např. jako logistická centrála největší tuzemského prodejce sportovního zboží Sportisimo, dále zde bude sklad pro Plzeňský Prazdroj. První nájemci by se zde měli objevit už na počátku roku 2022.

„Městský obvod před několika lety prodal v blízkém okolí tohoto areálu čtyři domy a soukromí vlastníci nyní zajišťují jejich přestavbu. Navíc obvod plánuje zahájit ještě letos rekonstrukci budovy bývalé hrušovské radnice na ulici Stará cesta a následně zde nastěhuje část svých zaměstnanců. Všemi těmito kroky dojde k zatraktivnění celé oblasti,“ doplnila Ivona Vaňková, místostarostka Slezské Ostravy.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem