Slezská má 13 nových ukazatelů rychlosti

17.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení občané,

v uplynulých týdnech jsme na území městského obvodu nechali instalovat 13 nových ukazatelů rychlosti, které mají pomoci k většímu bezpečí všech občanů.

 

Ve spolupráci s Městskou policí Ostrava a komisí bezpečnosti a veřejného pořádku jsme nejprve vytipovali nejkritičtější místa v našem obvodě. Jde o místa, kde se často pohybuje větší počet lidí. Zejména jsme však brali ohled na děti a ukazatele umísťovali v blízkosti škol.

Instalace měřičů není z hlediska legislativy jednoduchý proces, vyřizování potřebných záležitostí zabralo několik měsíců. K instalaci ukazatelů je zapotřebí vyhotovit projekt, všechno musí být schváleno mnoha institucemi: Policií České republiky – dopravním inspektorátem, odborem dopravy magistrátu města a také správci sloupů, kterými jsou Dopravní podnik Ostrava, Ostravské komunikace a ČEZ Distribuce. Navíc umístění podléhá mnoha podmínkám. Nesmí být například na sloupu, kde už je dopravní značka nebo světelná signalizace… Instalace ukazatelů vyšla městský obvod na zhruba 600 tisíc korun.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem