Nabídka pomoci seniorům Slezské Ostravy

24.03.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V minulém týdnu Městský obvod Slezská Ostrava všem seniorům distribuoval do schránek dopis s důležitými informacemi, které se týkají situace kolem koronaviru. Mezi tyto informace patřila i nabídka nezbytné pomoci především osamělým seniorům, a to zajištění nákupu základních potravin a léků. 

 

Tyto nákupy zajišťují sociální pracovníci městského obvodu ve spolupráci s jednotkami sboru dobrovolných hasičů. Objednávky se zajišťují přes tel. č. 724 676 254 nebo 602 369 430 (na tato čísla se lze obracet každý pracovní den od 7 do 15 hodin).

V době nouzového stavu je omezena také činnost SENIOR TAXI. Vzhledem k doporučení vlády je možno senior taxi využívat jen k dopravě související se zajištěním neodkladné zdravotní péče (chirurgické zákroky, onkologická léčba, neodkladné návštěvy po konzultaci s lékařem apod.). Vozidlo SENIOR TAXI je po každé jízdě dezinfikováno. Objednávky se zajišťují přes tel. č. 724 676 254.

Dobrovolní hasiči rovněž pomáhají a šijí nezbytné roušky. Pomáhá zhruba 10 lidí a celkem již ušili 1800 roušek, které předali na úřad Slezské Ostravy, do domovů důchodců, strážníkům městské policie a také do Fakultní nemocnice Ostrava. Látky a další materiál pro šití roušek dodávají i dobrovolníci, kteří se o aktivitě hasičů dozvěděli například ze sociálních sítí.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem