Mateřské školy 21. století

18.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava za podpory statutárního města Ostravy na konci roku 2017 vybavil všech 12 pracovišť mateřských škol informačními a komunikačními technologiemi. 

Učitelky mateřských škol mají v každé třídě k dispozici notebook s tiskárnou a v budově je vždy jedna multifunkční tiskárna. Abychom dětem zajistili odpovídající pomůcky, a připravili je pro život ve 21. století, každá budova mateřské školy obdržela SWEETBOX, což je vhodnější forma interaktivní tabule, která umožňuje promítat pracovní plochu na stěnu i podlahu s plochou až 240x150 cm, takže si děti nestíní a cítí se jako v kině. SWEETBOX je možné přenášet mezi třídami, a proto je přístupný všem dětem. Interaktivní výukou pomáhá při vzdělávání i těch nejmenších, podporuje rozvoj klíčových kompetencí dětí a přispívá k rozvoji měkkých a sociálních dovedností hrou pomocí edukativních programů. SWEETBOX umožňuje projekci, sledování TV na zdi či plátně, plnohodnotně nahrazuje herní konzoli a umožňuje zrcadlení obrazovky mobilního telefonu či tabletu na promítanou plochu.

 

Součástí projektu bylo také pořízení PC pro ekonoma školy a multifunkční barevné kopírky A3 pro 4 hlavní pracoviště mateřských škol a 4 budovy základních škol. Pro zajištění konektivity škol byly ve všech budovách mateřských škol instalovány WIFI zařízení, která umožňují každému učiteli připojení těchto zařízení na tiskárnu a plné využití internetu při výuce.

 

Vzhledem k nedostatečnému signálu na mateřských školách městský obvod pořádat o připojení všech budov mateřských škol na Metropolitní optickou síť města Ostravy a Rada města Ostravy tento požadavek schválila, včetně navýšení rychlosti internetu pro základní školy. Nyní mohou ředitelé mateřských škol plně informační a komunikační technologie využívat a věříme, že jim tyto technologie usnadní práci a umožní obohatit výuku našich dětí 

 

Celkové náklady projektu na nákup ICT vybavení na všechny budovy mateřských škol a multifunkčních tiskáren na základní školy byly ve výši 2 872 tis. Kč.

 

Ing. Roman Goryczka, místostarosta městského obvodu Slezská Ostrava

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem