Letní prázdniny využíváme k opravám chodníků a vozovek

17.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava má ve své správě zhruba 100 kilometrů vozovek a stejnou délku chodníků. „Na jejich opravy každoročně vyčleňujeme nemalé finanční prostředky z rozpočtu městského obvodu a zároveň žádáme o finanční podporu ze strany města. 

Například v letošním roce se z rozpočtu obvodu jedná o částku ve výši cca 14 mil. Kč,“ uvedla místostarostka.V letošním roce probíhají nebo již byly provedeny opravy vozovky např. na ulici Na Josefské, Střádalů, Gogolova, U Nové šachty, Boční, nyní opravujeme vozovku na ulici Střelná. V rámci opravy komunikace ul. Orlovské, kterou zajišťuje Moravskoslezský kraj, provádíme opravu bezbariérových nástupišť MHD a přechody.

„V loňském roce proběhla oprava komunikace na ul. Koněvova, kde v současné době zahájíme přerušenou opravu chodníků, která bude dokončena během srpna. Letošní celkové náklady na opravu chodníků budou činit zhruba 4,7 miliónů korun a z toho 2.8 miliónů nám přispělo na stavbu město Ostrava,“ doplnila místostarostka. Opravami prošly i chodníky na ulici Vratimovská, ul. Zámostní (v parčíku „u tanku“), nástupiště na zastávce v Koblově-Lámař a v současné době probíhají práce na opravách chodníku na ulici Muglinovské. Součástí opravy chodníku ve směru od řeky Ostravice až po křižovatku Muglinovské s ulicemi Bohumínskou a Orlovskou je i výstavba cyklostezky. Tato investice si vyžádá zhruba 11 mil. Kč. Během léta proběhne i demolici tří opuštěných domů na ulici Muglinovské. Na jejich místě vznikne zelená plocha připravena k dalšímu využití.

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem