Dětské hřiště v Koblově

16.05.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

Mezi ulicemi Lámař, Koblovská a Výdušná bylo v Koblově spadajícího do správního obvodu Slezská Ostrava postaveno nové dětské hřiště a upraven byl prostor u zastávky i přístupové komunikace. Hřiště je určeno k rekreačnímu vyžití  dětí ve věku od 2 do 6 let.

Celý článek

Veřejná setkání vedení obvodu s občany

04.05.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

V pondělí 2. května se ve Slezské uskutečnilo první ze sedmi veřejných setkání vedení obvodu s občany. Do hasičské zbrojnice v Antošovicích přišlo diskutovat se zástupci vedení více než třicet místních obyvatel.

 

Celý článek

Slet mladých čarodějnic a čarodějů

02.05.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

TJ Sokol Koblov připravil 29. dubna tradiční akci Slet mladých čarodějnic a čarodějů. Slavnostní průvod z trolejbusové točny v Koblově došel v čele s naším místostarostou Romanem Goryczkou na sokolské hřiště, kde byly pro děti připraveny nejrůznější soutěže a také občerstvení. Přesně v 18 hodin vzplála vedle fotbalového hřiště pečlivě připravená čarodějnice.

 

Celý článek

Ostravak ze Slezské vydal časopis

Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení spoluobčané, Hnutí Ostravak funguje v Ostravě již 12 let, ve Slezské Ostravě jsou naši zástupci ve vedení městského obvodu již od roku 2014. Hnutí Ostravak ze Slezské je dobrá parta angažovaných lidí, kteří jsou odhodlaní přispět k tomu, aby se nám všem v našem obvodě lépe žilo.

Celý článek

Dostal se k vám časopis Ostravaka ze Slezské?

09.02.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

Před nedávnem jsme roznesli do schránek časopis, ve kterém jsme zrekapitulovali naši práci, která se nám podařila realizovat v roce 2019. Brzy ho zveřejníme i on-line.

 

Celý článek

Ve Slezské Ostravě vyroste polyfunkční dům

20.01.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

O prodeji pozemku v katastrálním území Slezské Ostravy, mezi ulicemi U Staré elektrárny a Bohumínská, rozhodlo na svém prvním letošním zasedání Zastupitelstvo města Ostravy. Záměrem společnosti UNNI Development gama s. r. o. je na pozemku o výměře 850 m² postavit polyfunkční dům, jež nabídne 11 bytů, 30 parkovacích stání i dvě komerční jednotky. Zájemce uhradí sjednanou kupní cenu 5 406 000 a DPH v zákonné výši. Dokončení stavby objektu musí být nejpozději do 31. 3. 2027.

 

Celý článek

Tří králové na slezskoostravské radnici

11.01.2022 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve čtvrtek 6. ledna se na slezskoostravskou radnici dostavila vzácná návštěva v podobě Tří králů, kteří přišli popřát štěstí, zdraví a pokoje do nového roku. Tradiční Tříkrálovou sbírku podpořili i naši místostarostové Ivona Vaňková a Roman Goryczka. Z jejího výtěžku letos bude podpořen například ostravský mobilní hospic a ošetřovatelská služba sv. Kryštofa, pořízeny automobily pro poskytování terénních sociálních služeb, podpořen bude i Hospic sv. Lukáše nebo například vybaveno dětské hřiště v charitním domě sv. Zdislavy.

 

Celý článek

Zastupitelé městského obvodu Slezská Ostrava schválili rozpočet pro rok 2022

17.12.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava sestavil rozpočet na rok 2022 jako vyrovnaný. „Hospodařit budeme s částkou v celkovém objemu zhruba 508 milionů korun. Celkové příjmy (508 milionů korun) roku 2022 jsou o cca 128 milionů korun vyšší, než v roce 2021, a to z důvodu zapojení přebytku z roku 2021 a zapojení úvěru ve výši 123 milionů korun na investiční akce a opravy,“ uvedl místostarosta Roman Goryczka.

 

Celý článek

Likvidujeme bezdomovecké městečko

10.11.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava ve spolupráci se zástupci společnosti Lesy ČR a strážníky Městské policie Ostrava v úterý 9. listopadu zahájil vyklizení pozemků poblíž Slezskoostravského hradu ve špatně přístupném terénu mezi ulicí Frýdeckou a řekou Ostravicí. Na pozemcích Lesů ČR a města Ostravy se nachází obrovská černá skládka včetně nepovoleného obydlí, ve kterém se v posledních šesti letech vyskytovaly osoby bez domova. 

Celý článek

Veřejná setkání s vedením obvodu Slezská Ostrava 2021

19.10.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Rádi bychom Vás po roce opět pozvali na setkání vedení obvodu Slezské Ostravy s občany. Vedení obvodu seznámí příchozí s pracemi, které se v rámci obvodu nyní konají. Na programu je také volná diskuze, kdy se budou moci občané informovat o veškerých záležitostech spojených s děním ve Slezské Ostravě.

Setkání se koná vždy od 18 hodin v různých částech Slezské Ostravy podle rozpisu níže.

 

 

Celý článek

Nový Domov pro seniory v Antošovicích hledá zaměstnance i klienty

14.10.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Již několikrát jsme vás informovali o nově budovaném Domovu pro seniory v Antošovicích, který vzniká v budově bývalé mateřské školy. Investorem i provozovatelem je městský obvod Slezská Ostrava. Dle plánů městského obvodu by Domov pro seniory měl své dveře otevřít již v květnu příštího roku a už nyní se mohou hlásit zájemci o umístění.

 

Celý článek

Nový logistický park vznikne na místě bývalých chemických závodů v Hrušově

08.10.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Dekontaminační a revitalizační práce odstranily ekologickou zátěž po bývalé chemičce a nyní společnost GPL zahájila výstavbu moderního logistického centra. Na vztyčení prvního sloupu se v tomto týdnu bylo podívat vedení městského obvodu Slezská Ostrava, kde nechyběli ani naši místostarostové Ivona Vaňková a Roman Goryczka.. „Jsme rádi, že Hrušov znovu ožívá a díky této stavbě zde vznikne řada nových pracovních míst“ řekli dvojhlasně I. Vaňková a R. Goryczka.

 

 

Celý článek

Od října Slezská Ostrava opět obnovuje, covidem přerušené, setkávání s občany.

23.09.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Přijďte debatovat s vedením obvodu Slezská Ostrava nejen o problémech, které vás trápí, ale poslechnout si informace o rozvoji dané části ze strany radnice nebo nám sdělit váš nápad, co a jak vylepšit.

 

Celý článek

Mistři Evropy U15 2021 v korfbalu

01.09.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Náš místostarosta Slezské Ostravy Roman Goryczka spolu se starostou v pondělí přivítali na radnici hráče korfbalu z klubu Korfbal Klub TJ Sokol Koblov, kteří získali v Maďarsku titul Mistra Evropy U15 2021.

Osobně hráčům poděkovali, předali jim drobné dárky a popřáli mnoho úspěchů v jejich dalších sportovní kariéře.

 

 

Celý článek

Letní kino na Slezské!

23.08.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Pořadatelé městského obvodu Slezská Ostrava tematicky pro film Okresní přebor zvolili fotbalové hřiště v Koblově, které nedávno prošlo rekonstrukcí, za kterou stojí náš místostarosta Roman Goryczka.

 

Celý článek

Tradiční dožínky v Ostravě - Heřmanicích

23.08.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

V sobotu 21. srpna se na fotbalovém hřišti v Ostravě - Heřmanicích uskutečnily již tradiční dožínky. Na programu byla ukázka práce psovodů, koncerty, děti mohly dovádět na skákacím hradu, vyzkoušely hlavolamy. Myslivci připravili zvěřinové hody. Akce se za nás zúčastnila místostarostka  Ivona Vanková, radní Ivana Šmidáková a také  Daniel Dziuba a Štěpán Šmidák.

 

Celý článek

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti

30.06.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

V pondělí 28. června se na Slezskoostravském hradě uskutečnilo slavnostní předání cen osobnostem Slezské Ostravy. Pro jednotlivé kategorie byly nominovány širokou veřejností. Všechny kategorie mají ve svých řadách mnoho skvělých občanů, kteří se svou aktivitou podílejí na rozvoji městského obvodu, proto bylo náročné vybrat ty nejlepší z nich.


Celý článek

Slezská Ostrava řeší dlouhodobě problémy týkající se neutěšeného stavu garáží.

18.05.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

„Náš stavební úřad na tyto stavby soustavně dohlíží od roku 2010, a to především vzhledem k postupné devastaci garáží. Pravidelně vyzývá vlastníky k nápravě poškozených staveb nebo k jejich odstranění. Z původního počtu 2600 řadových garáží jich je nyní na našem území o více než tisícovku méně,“ uvedla k problematice místostarosta Ivona Vaňková.

 

 

Celý článek

Slezská Ostrava plánuje výstavbu sportovní haly v Koblově.

06.05.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Ta je navržena v místě stávající tělocvičny, která je kapacitně nevyhovující a technicky zastaralá. Stavba bude využívána pro školní tělocvik, volnočasové sportovní aktivity jako je basketbal, nohejbal, badminton, ale i pro kulturní a společenské akce. Předpokládané náklady činí 75 mil. korun.

Celý článek

Nový přechod pro chodce

16.04.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

O zvýšenou bezpečnost chodců v Heřmanicích se postaral městský obvod Slezská Ostrava tím, že zde na ul. Koněvova vybudoval nový přechod pro chodce. Zareagoval tak na podněty místních občanů. Obvod chce i v jiných lokalitách takto řešit dopravně nebezpečné úseky, kde dochází ke kolizím mezi auty a chodci.

 

Celý článek

Slezská Ostrava připravuje pokračování úspěšné knihy Slezská Ostrava v proměnách času

31.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

"Druhý díl, který opět chystáme ve spolupráci s místním historikem Česlavem Piętoněm, bude pokračovat v mapování historie a vývoje Slezské Ostravy. Použity budou dobové fotografie a pohlednice,“ informuje místostarosta Roman Goryczka. Kniha by měla vyjít v průběhu příštího roku.

 

 

Celý článek

Odborné a počítačové učebny do všech škol

31.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve všech čtyřech základních školách Slezské Ostravy mají v příštích letech vyrůst nové odborné a počítačové učebny, případně se obnovit výpočetní technika ve stávajících IT učebnách. Žáci a  žákyně se v odborných učebnách budou věnovat vaření, pečení nebo tradičním pracím v dílnách. 

 

Celý článek

Den učitelů na Slezské Ostravě

29.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Protože nemůžeme uspořádat tradiční setkání s pedagogy našich mateřských a základních škol u příležitosti Dne učitelů, rádi bychom jim poděkovali alespoň touto cestou za jejich práci a odhodlání. V době nouzového stavu, kdy již rok převládá distanční výuka, je totiž poděkování kantorům obzvlášť důležité. 

Celý článek

Díky nové lávce nad Bazaly si budete moci užít netradiční výhled na celé město

25.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Nové podoby se v blízké době dočká lávka nad stadionem Bazaly i přilehlá veřejná prostranství. Do zpevněných ploch bude vysazena zeleň v podobě trávy i květin, netradiční lávka bude zakončena „obrazovým“ rámem, který umožní vytváření panoramatických fotek v pozadí s městem. Zastávky MHD budou přetvořeny na pomyslné fotbalové střídačky s ikonickými modrými sedačkami.

 

Celý článek

Už jste si všimli stavební techniky v Hrušově

24.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Současný brownfield v Hrušově v těsné blízkosti D1 o rozloze 35 hektarů se mění ze dne na den. Dříve zde bývaly ubytovny pro dělníky okolních továren, po roce 1989 došlo k vysídlování této lokality a po povodních v roce 1997 zde zmizel život úplně. Město i obvod Slezská Ostrava si od připravovaného projektu slibuje oživení Hrušova a další zatraktivnění regionu.

 

Celý článek

Představení činnosti MAPPA Ostrava a vize prostorového rozvoje města

22.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Na to, jak probíhají práce v Městském ateliéru prostorového plánovaní a architektury, se přišli podívat i naši místostarostové ze Slezské Ostravy Ivona Vaňková a Roman Goryczka.

 

Celý článek

Slezská Ostrava chystá modernizaci domů i novou sportovní halu

19.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

O záměru přijmout dlouhodobý úvěr rozhodli zastupitelé Slezské Ostravy loni v červnu. Následovalo vysoutěžení nejvýhodnější nabídky. Úvěr obvod použije na modernizaci bytových domů, opravu kulturního domu v Heřmanicích, dokončení Domova pro seniory v Antošovicích i na zahájení výstavby nové sportovní haly v Koblově.

 

Celý článek

Nový semafor na Bohumínské ulici ve Slezské Ostravě

15.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Na Bohumínské ulici byl v těchto dnech zprovozněn nový semafor u přechodu pro chodce na sídlišti Kamenec. Jeho zřízení iniciovala místostarostka Ivona Vaňková, jelikož zde docházelo k vážným dopravním nehodám a zraněním chodců. Semafor byl nainstalován v rámci první etapy regenerace sídliště Kamenec, kterou obvod dokončí v letošním roce. Loni na podzim začaly opravy chodníků, úpravy parkovacích stání včetně zřízení parkovací zóny pro rezidenty a na jaře bude revitalizována zeleň.

 

Celý článek

Štěpán Kozub na návštěvě Slezskoostravské radnice

03.03.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Štěpán Kozub na návštěvě Slezskoostravské radnice navštívil i naši místostarostku Ivonu Vaňkovou. Byla to moc příjemná návštěva a povídání se Štěpánem Kozubem. Celý rozhovor s ním naleznete v březnových Slezskoostravských novinách.

 

 

 

Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava

26.02.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Zastupitelé městského obvodu Slezská Ostrava na svém dnešním zasedání schválili konkrétní rozdělení úvěru ve výši 200 mil. Kč, který bude postupně čerpán, a to především na modernizaci bytových domů a na další projekty.

 

Celý článek

Hledán vhodných prostor pro vybudování nových učeben

25.02.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Místostarosta Slezské Ostravy Roman Goryczka tento týden prochází budovy základních škol, ve kterých se vytipovávají vhodné prostory pro vybudování nových odborných a počítačových učeben. Mimo klasickou výuku budou učebny sloužit i pro volnočasové aktivity žáků. 

Celý článek

Slezská Ostrava ocení významné osobnosti a firmy

01.02.2021 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava si velmi cení občanů i firem, kteří úspěšně reprezentují obvod nebo pomáhají při jeho rozvoji. Stejně jako v loňském roce proto vyzývá veřejnost, aby mu pomohla s výběrem těch, kteří si zaslouží ocenění v různých oblastech života. Za úspěchy a zásluhy v jednotlivých kategoriích pak ocení vždy jednu osobnost a dle možností daných epidemiologickou situací uspořádá slavnostní ceremoniál k předání ocenění.

 

Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava konaného dne 17. 12. 2020

21.12.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve čtvrtek se naposledy v tomto roce sešlo slezskoostravské zastupitelstvo Schválilo rozpočet na příští rok ve výši 380 milionů korun. Ten obsahuje také 86 milionů na investice - dosud nejvyšší částku při schválení rozpočtu v historii Slezské. 

Celý článek

Kdysi budova v Antošovicích sloužila dětem, v budoucnu bude sloužit seniorům

09.12.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V srpnu letošního roku byly započaty demoliční práce na budově bývalé mateřské školy v Antošovicích. Již se realizují stavební práce a Dům pro seniory v Antošovicích se mění před očima.V zimním období budou práce omezené, naplno stavaři začnou zase na jaře. Předpokládaný termín dokončení stavby je jaro 2021.A možná se dočkáme toho, že některý z klientů nového Domu pro seniory si zavzpomíná na časy, které zde kdysi strávil jako předškolák.

 

Celý článek

Velká gratulace pro BOXING CLUB Ostrava, a.s. .

02.12.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Náš místostarosta Roman Goryczka ocenil úspěch Erika Suchého ze Slezské Ostravy, který si z mistrovství Evropy juniorů a juniorek v černohorské Budvě odvezl stříbrnou medaili. Celkem si česká výprava přivezla hned 3 medaile. Jedná se tak o nejúspěšnější českou výpravu a věříme, že ne poslední! 

Celý článek

Vánoční výzdoba ve Slezské Ostravě

01.12.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Na konci měsíce listopadu městský obvod začal s instalací vánoční výzdoby na veřejných místech Slezské Ostravy. Letošní novinkou je nová výzdoba na budově úřadu na Gagarinově náměstí. Budovu úřadu zdobí světelné řetězy a vánoční vločky.

 

Celý článek

Workoutové hřiště u Loděnice dostalo nový povrch

23.11.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Naši Ostravaci skrz komisi pro školství, kulturu, sport a volný čas iniciovali výměnu povrchu na workoutovém hřišti u Loděnice. Dílo je hotovo a brzy bude hřiště znovu zpřístupněno veřejnosti. Je jen velká škoda, že se už někdo na ještě nezaschnutém povrchu stihl projít...

 

 

Celý článek

Nové multifunkční učebny

06.11.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Náš místostarosta na Slezské Ostravě Roman Goryczka, zodpovědný za resort školství, se byl spolu se starostou podívat na nové mutlifunkční učebny na ZŠ Pěší,  ZŠ Chrustova a ZŠ Škrobálkova. Snad se brzy dočkáme doby, kdy se děti vrátí do škol a tyto krásné a multifunkční učebny budou moci používat žáci v hodinách přírodopisu, chemie a fyziky," řekl místostarosta Goryczka.

 

Celý článek

Bezpečnost na prvním místě

22.10.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Instalací semaforu u přechodu pro chodce přes Bohumínskou ulici u sídliště Kamenec, započala první etapa regenerace sídliště, kterou iniciovala místostarostka za hnutí Ostravak, Ivona Vaňková. Zajištěna tak bude větší bezpečnost chodců přecházejících tuto rušnou komunikaci. Ještě letos začne obvod opravovat chodníky a vozovky, na jaře bude revitalizována zeleň a obyvatelé sídliště budou moci využívat i nový městský mobiliář. Od ledna 2021 bude na sídlišti vytvořeno rezidenční parkování.

 

Celý článek

Ostravak ze Slezské

21.10.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Právě probíhá on-line jednání Rady městského obvodu Slezská Ostrava za přítomnosti našich místostarostů Ing. Ivony Vaňkové a Ing. Romana Goryczky a naší členky Ivany Šmidákové.

 

 

Celý článek

Včera jsme valili se Slezskou

14.09.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Na akci Valíme se Slezskou včera odstartovalo 22 soutěžních dvojic, kteří se museli poprat  s nejrůznějšími překážkami. Počasí jim přálo a rozdaly se i hodnotné ceny.

 

 

Celý článek

Zahájení školního roku v městském obvodu Slezská Ostrava

01.09.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Celkem 132 prvňáčků přišlo první školní den do sedmi prvních tříd ve čtyřech slezskoostravských základních školách. Na prvňáčky čekalo 1. září slavnostní přivítání, kterého se zúčastnili samotní prvňáčci se svými rodiči, ředitelky a ředitelé, třídní učitelky i členové vedení městského obvodu. Dětem městský obvod věnoval reflexní vaky na přezůvky s logem Slezské Ostravy, pastelky, láhev na pití, svačinový box s müsli tyčinkami, reflexní pásek, klíčenku, skákací míček a pexeso.

 

 

 

Celý článek

Rekapitulace dosavadní práce našeho místostarosty Romana Goryczky

17.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Dnes se pojďme podívat na práci našeho místostarosty Romana Goryczky ze Slezské Ostravy, který má ve správě finance a rozpočet, ale také školství, kulturu a sport. Stihlo se toho opravdu hodně, a to máme před sebou ještě další dva roky!

 

Celý článek

Slavnostní otevření kompletně zrekonstruovaného hřiště a nové budovy se zázemím pro sportovce

13.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Slavnostní otevření kompletně zrekonstruovaného hřiště a nové budovy se zázemím pro sportovce se uskuteční za účasti zástupců vedení městského obvodu Slezská Ostrava i vedení města Ostravy v úterý 18. srpna v 9 hodin v areálu TJ Koblov.

 

 

Celý článek

V Antošovicích bude postaven Domov pro seniory

11.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V příštím týdnu bude zahájena výstavba Domova pro seniory Antošovice. Stavba bude dokončena nejpozději na jaře roku 2022. Bude provedena rekonstrukce, nadstavba třetího patra a boční přístavba budovy bývalé mateřské školy umístěné na nároží ulic Chalupova a Antošovická. Vznikne zde 32 nových lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a 13 pracovních míst.

 

 

Celý článek

Tátafest – Den otců

05.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Je to tady! Ve čtvrtek oslavíme Den otců v rámci akce Tátafest – Den otců, který se původně měl uskutečnit už v červnu, ale vzhledem ke koronavirovým opatřením musel být odložen. Budeme se těšit Rodinné a komunitní centrum Chaloupka.

 

Celý článek

Slezská Ostrava využívá prázdninové měsíce k investicím ve školských budovách

05.08.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Na aktuální stav komplexní rekonstrukce kuchyně školní jídelny ZŠ Bohumínská se přišel podívat náš místostarosta Roman Goryczka, stejně tak jako na prováděnou instalaci systému nuceného větrání. Ten bude zajištěn od začátku školního roku ve všech třídách všech čtyř základních škol. ZŠ Pěší získá novou odbornou učebnu pro chemii a fyziku a na ZŠ Škrobálkova a ZŠ Chrustova se mohou žáci těšit na univerzální přírodovědné učebny.

 

Celý článek

Máme tu další hlášení z našich obvodů

27.07.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Tentokrát jsme vyzpovídali naši místostarostku Ivonu Vaňkovou ze Slezské Ostravy. Chvíli to trvalo, než jsme to všechno oběhli, ale výsledek opravdu stojí za to! Za šest let se toho stihlo hodně:

 

Celý článek

Městský obvod Slezská Ostrava zahájí investiční akce za téměř 180 milionů korun

13.07.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Přestože současná nelehká situace po pandemii koronaviru naznačuje, že příjmy obcí ze sdílených daní budou v dalších letech nižší, vedení radnice Slezské Ostravy neomezuje potřebné investice, ale naopak se je chystá navýšit. V souvislosti s tím obvod zahájil kroky k přijetí dvou set milionového úvěru.

 

Celý článek

Letní kino ve Slezské Ostravě

02.07.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Slezská Ostrava uspořádá od 3. července do 11. září každý pátek promítání letního kina. Starosta městského obvodu a naše místostarostka Ing. Vaňková a místostarosta Ing. Goryczka by velmi rádi všechny občany během přicházejících prázdnin pozvali na naprostou novinku, kterou obvod připravil. Jsou jí Slezskoostravské filmové pátky. 

Celý článek

V letních měsících se dveře škol na Slezské nezavřou.

23.06.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Náš pan místostarosta Roman Goryczka nelení a toto období bude využito k realizaci naplánovaných investičních akcí v základních a mateřských školách.

 

Celý článek

Pozvánka do letního kina na parkovišti u střední školy Agel v Koblově

22.06.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Srdečně Vás zveme do letního kina na parkovišti u střední školy Agel v Koblově. Akce se uskuteční v pátek 26. 6. 2020, bude se promítat úspěšná česká komedie „Ženy v běhu“. Od 19 hod. se můžete těšit na grilování, promítání filmu začne ve 21.30 hod.     

Těšíme se na vás!

 Ostravak ze Slezské

 

Celý článek

Městský obvod Slezská Ostrava získal titul Obec přátelská seniorům

09.06.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR každoročně vyhlašuje soutěž Obec přátelská seniorům. V kategorii obcí od deseti tisíc do padesát tisíc obyvatel zvítězila Slezská Ostrava a získala dotaci ve výši 1,5 milionů korun na realizaci dalších aktivit na podporu lepšího života seniorů.

 

 

Celý článek

Městský obvod Slezská Ostrava zakoupil nový přístroj na boj proti koronaviru

03.06.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava zakoupil pro práci dobrovolných hasičů generátor teplé mlhy,pomocí kterého lze likvidovat viry. 

Celý článek

V létě bude na Slezské Ostravě zahájena první etapa regenerace sídliště Kamenec

29.05.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Naše místostarostka Ivona Vaňková se dnes sešla spolu s dalšími zástupci vedení obvodu s projektantem, aby dohodli další postup prací na 2. a 3. etapě. V rámci letošní etapy dojde k úpravě zhruba poloviny sídliště, které se nachází od řeky Ostravice po ulici Bohumínskou. Provedena bude oprava chodníků, parkovacích míst, vysazena zeleň a osazen nový městský mobiliář.

 

Celý článek

Zahájení výuky deváťáků na ZŠ Bohumínské ve Slezské Ostravě

11.05.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Do čtyř základních škol ve Slezské Ostravě dnes nastoupilo k výuce 34 deváťáků z celkového počtu 69 žáků devátých ročníků. Z 26 deváťáků nastoupilo k přípravě na přijímací zkoušky 18 žáků.

 

Celý článek

Ve Slezské Ostravě, konkrétně v Koblově, roste nové sportoviště.

06.05.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Sportovci se mohou těšit na novou budovu, ve které bude klubovna, čtyři šatny, zázemí pro rozhodčí i skladovací prostory. Hrací plocha bude mít umělé zavlažování, kolem ní bude nové zábradlí a hrací týmy využijí nové střídačky.

 

Celý článek

Schválení úlev pro podnikatele městského obvodu Slezská Ostrava

29.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Na radě městského obvodu Slezská Ostrava dnes projednávali možnost úlevy pro místní podnikatele, kteří museli vzhledem k opatřením vlády uzavřít svou provozovnu. 

Celý článek

Městský obvod Slezská Ostrava provádí rekonstrukci na ústředním hřbitově

24.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod zahájil rekonstrukci správní budovy hřbitova, opravu přístupového schodiště a zpevněné plochy. Vybouráno je už téměř celé schodiště vedoucí ke krematoriu, které dlouhodobě trápily spodní vody a postupně se propadalo.

Celý článek

Městský obvod Slezská Ostrava provádí rajónové čištění

24.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Technické služby Slezská Ostrava v těchto dnech provádí postupné čištění zpevněných vozovek a parkovišť. Rajónové čištění se týká sídliště Muglinov a Kamenec, ulic kolem Modrého pavilonu, ulice Kmetské, oblasti mezi ulicemi Olešní a Vančurova a oblasti mezi ulicí Stromovka, Heřmanická a Michálkovická.

Celý článek

Vzhled nového náměstíčka v Heřmanicích mohou ovlivnit samotní občané

23.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava plánuje úpravy veřejného prostranství před kostelem sv. Marka v Heřmanicích a v navazujícím prostranství směrem k hasičské zbrojnici. Cílem je využít potenciál tohoto místa a přeměnit ho na „nové náměstíčko“, které bude sloužit místním nejen jako parkoviště a průchod ke kostelu, ale jako plnohodnotný prostor k setkávání, odpočinku a kulturním či komunitním akcím.  

Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava

16.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V souladu s platnými nařízeními, s nutnými rozestupy, rouškami a zajištěním dezinfekce se dnes konalo zasedání zastupitelstva Slezské Ostravy.

 

Celý článek

Ostravak ze Slezské

03.04.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Rada obvodu Slezská Ostrava se již podruhé vzhledem k situaci odehrála prostřednictvím videokonference. Každý ze své kanceláře tak hlasovali i naši místostarostové Ivona Vaňková, Roman Goryczka a další radní Martin Vidura a Iva Šmidáková. 

 

Celý článek

Nabídka pomoci seniorům Slezské Ostravy

24.03.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

V minulém týdnu Městský obvod Slezská Ostrava všem seniorům distribuoval do schránek dopis s důležitými informacemi, které se týkají situace kolem koronaviru. Mezi tyto informace patřila i nabídka nezbytné pomoci především osamělým seniorům, a to zajištění nákupu základních potravin a léků. 

 

Celý článek

Slezská Ostrava zřízuje pro své občany službu mobilního rozhlasu

20.03.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Slezská Ostrava zřizuje pro své občany z důvodu zvýšení a urychlení informovanosti občanů službu mobilního rozhlasu. Důležité zprávy, především o aktuálním stavu a přijatých opatřeních v souvislosti s šířením koronaviru, budeme posílat na e-maily a prostřednictvím SMS těm, kteří si o to požádají. V budoucnu budeme informovat například i o termínech uzavírek, poruchách i o plánovaných akcích. Zájemci se mohou registrovat na www.slezska.mobilnirozhlas.cz nebo přes aplikaci v telefonu.

 

Celý článek

Upozornění pro návštěvníky úřadu

16.03.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

S ohledem na situaci týkající se výskytu a šíření nákazy koronaviru COVID-19 v České republice a v návaznosti na související bezpečnostní opatření došlo k úpravě úředních hodin a omezení vstupu do budov Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava.

 

Celý článek

Konec zívání dětí ve školách

12.03.2020 Slezská Ostrava > aktuálně

Na Slezské Ostravě jsme pomohli získat pro všechny čtyři základní školy zcela automatizovaný systém rekuperace. Speciální vzduchotechnika umožní výměnu vydýchaného vzduchu ve třídách za čerstvý, čistý a ohřátý na požadovanou teplotu. Pomůže tak nejen se dětem lépe během vyučování soustředit, ale zároveň ušetří školám náklady na vytápění.

 

Celý článek

Schválený rozpočet na Slezské a pozdrav našich místostarostů

20.12.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Zastupitelé městského obvodu Slezská Ostrava schválili rozpočet obvodu pro rok 2020. "Hospodařit budeme s částkou v celkovém objemu zhruba 370,4 mil. Kč. Celkové příjmy jsou rozpočtovány ve výši cca 310,4 mil. Kč. Financování z vlastních zdrojů ve výši cca 60 mil. Kč představuje zapojení úspor z minulých let,“ uvedl místostarosta Roman Goryczka.

 

Celý článek

Rodinné a komunitní centrum Chaloupka dnes slaví 15 let od svého založení

05.11.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

K tomuto krásnému výročí přišli popřát naši místostarostové městského obvodu Slezská Ostrava Roman Goryczka a Ivona Vaňková a předseda komise pro Rodinnou politiku a volný čas Petr Mika.

Děkujeme Editě Kozinové za tuto úžasnou práci!

A ve čtvrtek 7. listopadu od 15:30 hod.  pojďte na Drakiádu!

 

Celý článek

Slezská Ostrava žije pro děti

04.11.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Děti a rodiče zveme Vás na Drakiádu, která se bude konat ve čtvrtek 7. listopadu 2019 v 15.30 hod. u řeky Ostravice na Slezské Ostravě za firmou Kärcher.

Děti a rodiče... dojděte jako každý rok nejen s teplým čajem a drakem. Pokud draka nemáte, rádi Vám ho půjčíme.  

 

Celý článek

Rodinné a komunitní centrum Chaloupka

23.10.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Za uplynulých 15 let se centrum Chaloupka stalo jednou z nejvýznamnějších a největších organizací svého druhu v Ostravě. „Nechtěly jsme sedět doma, ale přály jsme si potkávat i jiné matky s dětmi a společně vytvářet různé aktivity,“ přibližuje vznik Chaloupky Edita Kozinová, která se nedávno dostala až do finálové desítky prestižní soutěže Žena regionu. 

 

Celý článek

Zábradlí na ulici Bohumínská budou zdobit ornamenty a nápis Slezská Ostrava

17.10.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

V těchto dnech jsme zahájili úpravy veřejného prostranství podél ulice Bohumínská, konkrétně v lokalitě sídliště Kamenec. „Do konce roku kolem této frekventované, hlučné a prašné silnice, která procházísídlištěm Kamenec, vysadíme květinové záhony a osadíme zde nové zábradlí. 

Celý článek

Nová hasičská zbrojnice v Muglinově

07.10.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Muglinovští hasiči se dočkali po 126 letech od svého vzniku nové hasičské zbrojnice.

O výstavbu, která byla zahájena loni v létě, se velkou měrou zasloužili naši místostarostové Ivona Vaňková  a Roman Goryczka a bývalý radní Luděk Volný. Přejeme muglinovským hasičům, ať jim i nastupující generaci mladých hasičů nová hasičárna dobře slouží.

 

 

Celý článek

V sobotu slavnostně otevřeme novou hasičkou zbrojnici

01.10.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

V sobotu 5. října bude v 15 hodin slavnostně otevřena nově postavená hasičská zbrojnice v Muglinově.

Program slavnostní akce bude zahájen již ve 14 hodin v prostorách „staré“ hasičárny na Švédské ulici, odkud vyrazí průvod se zástupci hasičů a dalších hostů.

Celý článek

Další ročník Dne Slezské je tady!

01.10.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Na všechny se už teď těšíme 30. 5. 2020 na Slezskoostravský hrad.

Podrobný program představíme několik týdnů před akcí. Nicméně už teď můžeme prozradit, že hlavními hvězdami bude Xindl X a Těžkej pokondr!  


 

Celý článek

Zveme na Den otevřených dveří

23.09.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava zve v sobotu 28. září na Den otevřených dveří historické budovy Slezskoostravské radnice. Uskuteční se od 16 do 18 hodin. Prohlídky se budu konat každou půlhodinu.

 

Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava

19.09.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve čtvrtek 19. září od 15 hodin, ul. Na Druhém 4 (kulturní dům), Ostrava - Muglinov,  se koná zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava.

Program a materiály naleznete na www.slezska.ostrava.cz

 

Celý článek

Prima sobotní akce na Slezské Ostravě

17.09.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

A máme tu další ročník prima sobotní akce na Slezské..kdo si chce trošku užít Slezskou Ostravu, poznat její zajímavá místa a dostat za to odměnu, musí si sehnat dvojici /kolo i půjčíme/ a přihlásit se, kdo se chce jen potkat, zabavit děti a dát si něco k jídlu, tak přijďte před GYMNÁZIUM HLADNOV.

Více informací na adrese: https://www.facebook.com/events/266627907618221/?ti=icl

Těší se na Vás Edita a Martina

 

Celý článek

V neděli běžíme na Emu!

11.09.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Pokud rádi běháte a máte v neděli 15. září čas, neváhejte a zúčastněte se úžasné akce Běhu na Emu! Délku závodu, časový harmonogram, přihlášku a veškeré informace k závodu naleznete zde:  http://m.lk-banik.webnode.cz/beh-na-emu/

Minulý rok zvítězil člen našeho hnutí Daniel Filip a jelikož letos plánuje startovat taky, zkuste ho porazit! 

 

 

Celý článek

Ve Slezské Ostravě začal projekt Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje

10.09.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Dvacet mladých nadějných fotbalistů z fotbalových klubů z Ostravska navštěvuje od 2. září ZŠ Bohumínská. Náš místostarosta Roman Goryczka je rád, že Bazaly začnou být opět využívány, a to zejména mladými nadějnými fotbalisty, kteří našli místo v naší slezskoostravské škole. Český fotbal šikovné talenty velmi potřebuje, to ví velmi dobře každý fotbalový fanoušek.

 

Celý článek

Den otevřených dveří Slezskoostravské radnice

14.08.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Slezskoostravská radnice je jedna z mála dochovaných budov původní zástavby Slezské Ostravy. Proto jsme se rozhodli Vám ji ukázat.

Celý článek

Edita Kozinová - naše Žena regionu ze Slezské Ostravy

08.08.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Edita Kozinová

region Moravskoslezský kraj

Rodinné a komunitní centrum Chaloupka založily před 15 lety tři matky na mateřské dovolené, které nechtěly sedět doma. Naopak, chtěly potkávat i jiné matky s dětmi a společné vytvářet aktivity, kterých se mohou zúčastnit jakékoli věkové kategorie.  

Celý článek

Obnovení autobusové linky 99 ve Slezské Ostravě

06.08.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Po delší době se podařilo obnovit autobusovou linku 99. Propojí tak Slezskou Ostravu s městskou nemocnicí. Původně plánovaná trasa se rozšířila i o lokalitu Františkov, kde bylo k MHD opravdu daleko! 

 

Celý článek

Letní prázdniny využíváme k opravám chodníků a vozovek

17.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava má ve své správě zhruba 100 kilometrů vozovek a stejnou délku chodníků. „Na jejich opravy každoročně vyčleňujeme nemalé finanční prostředky z rozpočtu městského obvodu a zároveň žádáme o finanční podporu ze strany města. 

Celý článek

Výherci soutěže o lístky na festival Colours of Ostrava

16.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Děkujeme všem za účast v naší soutěži o lístky na Colours of Ostrava. Správná odpověď na otázku, kolik bude dnes ve 12 hodin na měřící stanici Ostrava-Mošnov stupňů, byla 21,5°C. Ze správných odpovědí jsme vylosovali dva výherce. Gratulujeme paní Karin Jarošové a Dominice Sobkové k výhře. 

 

Celý článek

Ve spolupráci s policií a vlastníkem jsme provedli kontrolu v bytech na ulici Technická

15.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

V pátek 12. července se v ranních hodinách uskutečnila kontrola nájemních bytů na ulici Technické v Hrušově. Na základě iniciativy vedení městského obvodu Slezská Ostrava ji provedl vlastník bytů společnost RESIDOMO za asistence Policie ČR a Městské policie Ostrava.

 

Celý článek

Soutěž o lístky na Colours of Ostrava!!!

08.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Tropická horka konečně polevila, teď už si snad užijeme naše léto, nicméně se ale ještě pojďte nažhavit na tuto soutěž! 

1/ Dejte laik přípěvku na https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

2/ Tipnětě si, jaká bude v pondělí 15. července ve 12 hodin na měřící stanici Ostrava-Mošnov teplota 

3/ Již vám bylo 16 let a jste z Ostravy


 


 

Celý článek

Dokončili jsme rekonstrukci veřejného prostranství a výstavbu dětského hřiště

03.07.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Na konci loňského roku jsme zahájili úpravy veřejného prostranství mezi ulicemi Lámař, Koblovská a Výdušná v Koblově. Během rekonstrukce jsme zajistili vybudování zastávky MHD, výstavbu přilehlého chodníku a postavili jsme oplocené dětské hřiště s hracími prvky. Stavbu pro nás realizovaly Technické Služby a.s. Slezská Ostrava a náklady činily zhruba 1,9 milionů korun. 

 

Celý článek

Vyřazování žáků 9. ročníků ZŠ ve Slezské Ostravě

28.06.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Naši místostarostové Ivona Vaňková a Roman Goryczka, starosta městského obvodu Slezská Ostrava Richard Vereš a místostarostka Dagmar Macháčková ve čtvrtek slavnostně vyřazovali  žáky 9. ročníků ZŠ Bohumínská, Slezská Ostrava.

Samozřejmě nesměla chybět prohlídka radnice a Slezskoostravské galerie. 

Všem žákům přejeme mnoho úspěchů! 

 

Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava

18.06.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve čtvrtek 20. června se od 10 hodin uskuteční zasedání zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava.

Materiály můžete najít zde: www.slezska.ostrava.cz    

 

Celý článek

Na radnici Slezská Ostrava vyřídíte své záležitosti na některých pracovištích až do 18 hodin

24.05.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Od 1. června dochází na našem úřadě k rozšíření úředních hodin na některých pracovištích. Jedná se o podatelnu, pokladnu, recepci úřadu, dále o matriku a ohlašovnu a během letního času taky oddělení hřbitovní správy.

 

Celý článek

Zveme na Den Slezské

20.05.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

V sobotu 25. května pořádá městský obvod tradiční akci „Den Slezské“. Již čtrnáctý ročník akce se uskuteční na Slezskoostravském hradě a v jeho bezprostředním okolí. Program je připraven od 9,30 do 22 hodin. Děti se mohou těšit například na soutěž „Z pohádky do pohádky“, malování na obličej, dílničky, šmoulí diskotéku, skákací hrady a kolotoče.

 

Celý článek

Video – výstavba nových obytných domů v městském obvodu Slezská Ostrava

09.05.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Mezi ulicemi Kubínova a Parcelní se plánuje výstavba nových obytných domů. Obvod Slezská Ostrava má v této oblasti rozsáhlý pozemek, který bude součástí nové zástavby. Souhlas s touto územní studií obnáší to, že tam městský obvod nebude realizovat žádnou zástavbu, ale pouze obslužné plochy, zeleň a komunikaci. I přesto, že tím pozemek městského obvodu ztratí na ceně, doufáme, že tím dáme Heřmanicím hodnotu v podobě nového bydlení. 

Více informací na videu o výstavbě domů na Slezské Ostravě s místostarostkou Ivonou Vaňkovou 

https://youtu.be/VjheHhlH_fA


Celý článek

Oslava 1.máje ve Slezské Ostravě

02.05.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Ve Slezské Ostravě se 1. máj slaví u Loděnice. Ivona Vaňková, místostarostka obvodu, navštívila akci a spolu s organizátorem akce Josefem Mlynářem probírali další možnou spolupráci v areálu Loděnice.

 

Celý článek

Garden Food Festival

29.04.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Garden Food Festival, který má svoji premiéru na Slezskoostravském hradě míří do svého finále. I přes nepřízeň počasí se akce povedla.

Celý článek

Zastupitelé ze Slezské Ostravy na akci Podej lžičku, poděkuj.

29.04.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Zastupitelé ze Slezské Ostravy se v sobotu 27. dubna přišli podívat na akci Podej lžičku, poděkuj. 

Celý článek

Setkání vedení městského obvodu Slezská Ostrava s občany v Koblově

09.04.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Jedním z bodů včerejšího setkání vedení obvodu s občany v Koblově bylo představení projektu Sportovní haly. Na místě nevyhovující malé tělocvičny u ZŠ Koblov by měla vzniknout sportovní hala určená pro florbal, basketbal, volejbal, badminton, tenis, malou kopanou, korfbal a další. 

Celý článek

VIDEO - Komise pro rodinu na Slezské Ostravě

28.03.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Jak jsme slíbili, tak činíme. Máme pro vás další informace po historicky prvním zasedání Komise pro rodinu na Slezské Ostravě! 

Více ve videu Edita Kozinová.

 

Celý článek

Není nám jedno, jak se žije ostravským rodinám!

22.03.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Nejde ale o pouhé heslo, lidé z Ostravaka během minulých čtyř let udělali vše proto, aby se ostravským rodinám spokojeně žilo. V minulém volebním období vznikla na Magistrátu města Ostravy koncepce rodinné politiky. U zrodu této koncepce stál i současný předseda Komise pro rodinnou politiku Petr Mika, který s dalšími odborníky a veřejností připravili projekt Fajna rodina.


Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava

18.03.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Všechny srdečně zveme na 1. mimořádné zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava, které se uskuteční v pondělí 18. 3.  od 16 hodin.

Materiály můžete najít zde: 

https://slezska.ostrava.cz/cs/radnice/uredni-deska?b_start:int=20&param=1d75ab0d838f6d249eac661f84c25a9b26f143

 

Celý článek

Práce na nové hasičárně v Muglinově probíhají podle plánu a už letos bude vše hotovo!

26.02.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Práce na rozestavěné hasičárně v Muglinově probíhají podle plánu a hasičárna má být dokončena ještě v letošním roce. Paní místostarostka Ivona Vaňková nám sdělila, že vedení obvodu bylo seznámeno s pokrokem výstavby a konzultovali také možné změny projektu. Důležité je, aby hasičárna plnila svůj účel jako sídlo hasičské jednotky a zároveň se předešlo zbytečným reklamacím. 

Celý článek

Na Slezské Ostravě je nové workoutové hřiště

14.02.2019 Slezská Ostrava > aktuálně

Na Slezské Ostravě, poblíž loděnice, již můžete využívat nové workoutové hřiště. Je složeno z 22 cvičebních prvků. Přijďte si zacvičit na hrazdách, bradlech, gymnastických kruzích, žebřinách a stupňovitých lavicích. V okolí jsou nainstalovány piknikové sady nebo lehátka. Workoutové hřiště naleznete i za řekou, na straně Moravské Ostravy a Přívozu poblíž hlavní brány do Komenského sadů.

 

Celý článek

Mumraj aneb mejdan trochu jinak

Slezská Ostrava > aktuálně

Zveme Vás a Vaše děti v úterý 25. září na Mumraj ve Slezské Ostravě.

Celý článek

Valíme se Slezskou

Slezská Ostrava > aktuálně

Přijďte se podívat v sobotu 22. září a podpořit zážitkovou soutěžní hru pro dvojice na Slezské Ostravě.

Celý článek

Komunální volby 2018 - Slezská Ostrava

28.08.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Kandidátem na starostu na Slezské Ostravě je současný člen rady obvodu Luděk Volný. Ostravak je ve vedení tohoto obvodu od roku 2014.

Celý článek

Nové informační tabule

20.08.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Městský obvod Slezská Ostrava do konce prázdnin nainstaluje osm informačních tabulí v každé z místních částí Slezské Ostravy.  

Celý článek

Nejdůležitější vodohospodářská stavba v Ostravě před zahájením

18.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Nová kanalizace ve Slezské

Vážení občané,

na území Slezské Ostravy se připravuje v současnosti nejdůležitější vodohospodářská stavba ve městě. Jedná se o „rozšíření kanalizačního sběrače B“. Nový sedmikilometrový kanál povede od LDN v Radvanicích přes Hranečník až k Slezskoostravskému hradu, respektive až k sídlišti Kamenec.

 

Celý článek

Změny v hromadné dopravě ve Slezské Ostravě

18.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení občané,

ráda bych vás informovala o změnách v hromadné dopravě, které se dotýkají našeho obvodu. K těm nejdůležitějším patří zavedení nových linek, úpravy jízdních řádů a alespoň částečné řešení špatné situace s parkováním v blízkosti zoologické zahrady.

 

Celý článek

Mateřské školy 21. století

18.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava za podpory statutárního města Ostravy na konci roku 2017 vybavil všech 12 pracovišť mateřských škol informačními a komunikačními technologiemi. 

Celý článek

Slezská má 13 nových ukazatelů rychlosti

17.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení občané,

v uplynulých týdnech jsme na území městského obvodu nechali instalovat 13 nových ukazatelů rychlosti, které mají pomoci k většímu bezpečí všech občanů.

 

Celý článek

Připravujeme regeneraci sídliště Kamenec

17.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení občané, ráda bych vás informovala o změnách, které v příštích měsících čekají sídliště Kamenec. Jedná se převážně o opravy stávajících chodníků a úpravy, případně vznik nových hřišť. Chci vás ubezpečit, že plánovaná regenerace bude prováděna citlivě, především nedojde k žádnému úbytku zelených ploch. Jsem přesvědčena, že sídliště, postavené zhruba před padesáti lety, si zkulturnění a modernizaci zaslouží.

 

Celý článek

Poskytování dotací a darů z rozpočtu našeho obvodu

17.05.2018 Slezská Ostrava > aktuálně

Vážení občané,

na prosincovém zastupitelstvu jsme hlasovali o rozpočtu městského obvoduna rok 2018. Opoziční partneři vytkli vedení městského obvodu nízké finančníprostředky ve výši 1 mil. Kč na položce pro dotace spolkům, klubům a zájmovým sdružením, i přesto, že rozpočet vychází z předchozího roku a výše této položky byla stejná i v předchozích letech 2015, 2016 a 2017. Reálné poskytování dotací a darů je uvedeno v přiložené tabulce.

 

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem