VOLEBNÍ SLIBY KONČÍ V PORUBĚ UŽ NA PRVNÍM ZASTUPITELSTVU

19.11.2014 Poruba > aktuálně

Všechny strany a hnutí, které lidé v letošních komunálních volbách volili, měli jedno z hlavních hesel transparentnost. Co ta transparentnost je? To už si po volbách někteří začínají vykládat po svém.

Transparentnost znamená, mj., nekontrolovat vlastní činnost tzn., že vytvořená koalice nebude mít většinu v kontrolním výboru. Představte si, že budete kontrolovat sami sebe. Jak to dopadne?

Asi vždycky dobře, nebo by koalice na sebe upozorňovala, že dělá něco špatného či netransparentního? Nikdy.

Proto hnutí Ostravak usilovalo o to, aby opozice měla většinu v kontrolním výboru v Porubě. Bohužel narazilo na dohodu mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL. „My to máme v koaliční smlouvě“, zněla jejich odpověď. „Dohodli jsme se, že budeme mít většinu v kontrolním výboru“. Buď tento návrh koaliční smlouvy připravovaný ČSSD partneři nečetli, nebo podpisem koaliční smlouvy rezignovali na volební sliby, které dali voličům.

Dalším prvkem transparentnosti je nezávislost. Jak si vysvětlit, že nejsilnější opoziční strana hnutí Ostravak, nedostala nabídku na předsedu kontrolního výboru?

Opět bylo sděleno, že se jedná o dohodu v rámci koaliční smlouvy. Koalice si sama vybere opoziční stranu, kterou osloví resp. která je jim nejbližší (takže oslovili druhou nejsilnější opoziční stranu KSČM). Proč asi?
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem