Rozpočet schválen. Úklid listí v Porubě, je ve smlouvě za 46 mil. Kč.

05.01.2016 Poruba > aktuálně

Dne 17. 12. 2015 od 16:00 se konalo 8. zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba. 

Snahy o finanční změny v rozpočtu nebyly vyslyšeny. Není se co divit. Úřad, po reformách místostarostky Bajgarové (zaměstnávání svých známých a kamarádů), nabobtnal z původních 420 zaměstnanců, na 447. V konečném důsledku se jedná v mzdové kapitole nárůst o téměř 10 %, přičemž podle ÚZ jsou to jen 3%.

Úklid listí 1

Odpověď místostarostky Ing. Válkové zněla: Navýšení je o cca 10 mil. Kč, zhruba 3 mil. Kč si vyžádá schválený nárůst mezd úředníků, další 3 mil. Kč jsou kryty z úřadu práce a z Kulturního centra, které jsme zrušili. Z tohoto důvodu musíme vyplatit mzdové prostředky, plus odstupné.

Hnutí Ostravak  připomnělo, že rozpočet je o prioritách a navrhlo zvýšit bezpečnost v obvodu, po kterém občané volají. PČR a městská policie vytipovala pět závadových lokalit. Pan starosta přislíbil, že se budou hledat finanční prostředky. Uvidíme, zda nezůstane u jen slibů.

Dalším bodem programu byla diskuze týkající se úklidů listí v Porubě. Předseda kontrolního výboru p. Gajdáček informoval, že platíme nemalou částkou firmu, která ovšem listí neuklízí. Připomněl také sankce: 10.000 Kč za každý den a 1m2 bez uklizeného listí.

Místostarosta Malík sdělil, že zatím nikdy tuto sankci nevyužil a občas posílá uklízet pracovníky veřejně prospěšných prací. Na dotaz proč je tam posílá, když platíme firmu, již uspokojivě neodpověděl.

Přijďte a poslechněte si, jak Vás zastupují lidé, kteří byli ve volbách zvoleni. Termín dalšího zasedání zastupitelstva je stanoven na 30. 3. 2016 v 16:00 v sále domova důchodců Slunečnice.

Ukázka uklizené Poruby od listí

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem