ANO sliby šetřit a nezvyšovat daně nedodrží, starosta přiznal špatné rozhodnutí rady

03.07.2015 Poruba > aktuálně

Hnutí ANO v Porubě veřejně přiznalo, že není schopno dodržet sliby, které dalo voličům před volbami - šetřit a nezvyšovat daně. Na zastupitelstvu předneslo návrh na zvýšení daně z nemovitosti. Na dotaz, proč jdou proti volebním slibům, místostarostka Doc. Válková sdělila, že nejsou schopni tyto sliby dodržet.

Transparentnost vzala taky za své, neboť občané stále nemají podklady zastupitelstva na webu a koalice chytře do programu připsala tento přínos (materiál na poslední chvíli) č. 4 - Úprava obecně závazné vyhlášky č. 7/2012 o stanovení koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí. Skvěle vymyšleno, který občan by z toho usuzoval, že zaplatí o 100% více na daních?

Přestože opozice ukázala několik příkladů, kde je možno ušetřit (např. oprava 24 bytů 2+1 na ulici Skautské za projektovanou cenu 20 000 000 Kč, nebo řešení parkování na Alžírské za 17 000 000 Kč pro 133 míst tedy za cenu 128 000 Kč za 1 parkovací místo), koalice ČSSD-ANO-KDU-ČSL těsnou většinou prosadila návrh na zvýšení daně. 

Bylo vidět na některých koaličních zastupitelích, že mají s hlasováním problém, ale dostali jasný příkaz „zvedni ruku a svědomí neřeš“. 

Místostarostka Mgr. Bajgarová slíbila, že vybrané peníze půjdou do oprav chodníků, kamerového systému a bezpečnosti v obvodu. Dále místostarostka Mgr. Bajgarová slíbila, že hlasování rady bude na webových stránkách včetně zápisu z této rady, tak jak to již dávno funguje v obvodu Ostrava-Jih. Další sliby, které si opozice pohlídá.

Na závěr zastupitelstva bylo projednáno ukončení projektu parkovacího domu KD Poklad, na pozemku ZŠ, s celkovou škodou za projekt, 1 100 000 Kč. Na dotaz, kdo to zaplatí? Starosta odpověděl: no přece my všichni. Na dotaz kdo za to může? Starosta přiznal, že to bylo rozhodnutí minulé rady. 

Každý, kdo v životě udělá špatné rozhodnutí, si za to nese následky, ale to není případ Porubské radnice.

Přijďte a poslechněte si, jak Vás zastupují lidé, kteří byli ve volbách zvoleni. Termín dalšího zasedání zastupitelstva je stanoven na 8. 9. 2015. 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem