Zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba

19.03.2019 Poruba > aktuálně

Všechny zveme na 4. zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba, které se bude konat v úterý 19. 3. 2019 od 16.00 hodin v sále Domova Slunečnice Ostrava, ul. 17. listopadu, Ostrava-Poruba.

 

Celý článek

Komunální volby 2018 - Poruba

29.08.2018 Poruba > aktuálně

Kandidátem na starostu městského obvodu Poruba je Ing. & Ing. Martin Drastich, Ph.D., MBA.

Celý článek

DK Poklad, jak souvisí pozemky 3/1 a p. č. 24 a co je v zájmu obce před občany

20.04.2016 Poruba > aktuálně

Desáté zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba se konalo dne 30. 3. 2016 v 16:00 hodin v sále Domova Slunečnice. 

Celý článek

Jediný bod jednání zastupitelstva - nebyl schválen. Petice proti stavbě několika čtyřpodlažních domů u Pustkoveckého údolí.

04.02.2016 Poruba > aktuálně

Dne 26. 1. 2016 od 16:00 se konalo 9. mimořádné zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba. Toto zasedání mělo pouze jediný bod a to vznik institutu tzv. bezpečnostního dobrovolníka. Zastupitelstvo projednalo podání žádosti o poskytnutí dotace, z dotačního programu „Bezpečnostní dobrovolník“ v roce 2016.

Celý článek

Rozpočet schválen. Úklid listí v Porubě, je ve smlouvě za 46 mil. Kč.

05.01.2016 Poruba > aktuálně

Dne 17. 12. 2015 od 16:00 se konalo 8. zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba. 

Snahy o finanční změny v rozpočtu nebyly vyslyšeny. Není se co divit. Úřad, po reformách místostarostky Bajgarové (zaměstnávání svých známých a kamarádů), nabobtnal z původních 420 zaměstnanců, na 447. V konečném důsledku se jedná v mzdové kapitole nárůst o téměř 10 %, přičemž podle ÚZ jsou to jen 3%.

Celý článek

VTP park v lesoparku nechceme, rozhodli zastupitelé Poruby

09.12.2015 Poruba > aktuálně

Dne 26. 11. 2015 od 16:00 se konalo 7. zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba. V úvodu vystoupil pan primátor Ostravy, Ing. Macura s prezentací výstavby Vědecko-technologického parku Ostrava, v lokalitě vedle Myslivny (plocha V15).

Celý článek

Starosta Poruby: „Zapomeňte, kdo co řekl před volbami“

02.10.2015 Poruba > aktuálně

Páté jednání zastupitelstva Porubského obvodu proběhlo dne 8. 9. 2015 v již tradičním prostoru Domova pro seniory Slunečnice. V tomto kontextu je snad možné vyjádřit lehkou lítost nad tím, že obvod nemá „vlastní“ prostory pro konání tak významné události. Sál v Domě kultury Poklad jen tak brzo k dispozici nebude (jestli vůbec někdy) a rekonstrukce radnice či snad výstavba nové, vhodněji umístěné, je hudbou daleké budoucnosti. 

Celý článek

ANO sliby šetřit a nezvyšovat daně nedodrží, starosta přiznal špatné rozhodnutí rady

03.07.2015 Poruba > aktuálně

Hnutí ANO v Porubě veřejně přiznalo, že není schopno dodržet sliby, které dalo voličům před volbami - šetřit a nezvyšovat daně. Na zastupitelstvu předneslo návrh na zvýšení daně z nemovitosti. Na dotaz, proč jdou proti volebním slibům, místostarostka Doc. Válková sdělila, že nejsou schopni tyto sliby dodržet.

Celý článek

TŘETÍ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉHO OBVODU PORUBA

04.04.2015 Poruba > aktuálně

Zastupitelstvo se konalo dne 17. 3. 2015 ve Společenském sále Domova Slunečnice v netradičním podvečerním čase. Přesun doby jednání z ranních na odpolední hodiny, již od samého začátku, prosazovalo hnutí Ostravak. To proto, aby se mohli jednání zastupitelstva účastnit i občané, kteří pracují.

Celý článek

DRUHÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA V PORUBĚ, SPOR O ROZPOČET A VÝZNAM FINANČNÍHO VÝBORU, PETICE PROTI STAVBĚ DVOUPODLAŽNÍHO PARKOVACÍHO DOMU NA POZEMKU ŠKOLY

02.01.2015 Poruba > aktuálně

Dne 18. 12. 2014 se konalo druhé zastupitelstvo městského obvodu Ostravy-Poruby. Zastupitelé projednali 21 materiálů včetně 6 přínosů (což je 30% materiálů). Přínosy jsou materiály, které zastupitelé dostanou těsně před jednáním zastupitelstva. OSTRAVAK doufá, že tento postup nebude běžnou praxí koalice ČSSD-ANO-KDU. Není to korektní vůči občanům ani zastupitelům.

Celý článek

VOLEBNÍ SLIBY KONČÍ V PORUBĚ UŽ NA PRVNÍM ZASTUPITELSTVU

19.11.2014 Poruba > aktuálně

Všechny strany a hnutí, které lidé v letošních komunálních volbách volili, měli jedno z hlavních hesel transparentnost. Co ta transparentnost je? To už si po volbách někteří začínají vykládat po svém.

Celý článek

ZÁPIS Z USTAVUJÍCÍ SCHŮZE ZASTUPITELSTVA MO PORUBY KONANÉ DNE 17.11.2014

18.11.2014 Poruba > aktuálně

Hlavním programem ustavujícího zastupitelstva bylo složení slibu zastupitelů, volba počtu členů uvolněných a neuvolněných do orgánu samosprávy, volba zastupitelů do jednotlivých funkcí, volba počtu členů kontrolního výboru a finančního výboru, personální obsazení těchto výborů.
Celý článek

Je vůbec nějaký důvod jít k volbám? Ano, je: „Slovo starosty“.

10.09.2014 Poruba > aktuálně

Naše bytové družstvo (s více jak 210 bytovými jednotkami) se řadu let potýká s hlukem hospodských zařízení a heren, které jsou vzdáleny jen několik metrů od našich oken. V létě se nedá spát se zavřenými, natož pak s otevřenými okny. Marně jsme volali městkou policii, ať ukončí hlasité oslavy na zahrádkách, řev a bitky opilců, rozbíjející se sklo, různá Caruso show a diskotéky trvající často do pozdních nočních hodin.

Celý článek

Chams-Élysées? Ale kdepak…

24.08.2014 Poruba > aktuálně

Ostravak si v neděli 22. června udělal výlet. Nabuzen pozitivními články porubské radnice, nádhernými fotografiemi tohoto hlavního porubského bulváru a očekáváním příjemného podvečera se vrhnul okouknout tuto porubskou tepnu. 

Celý článek

Ostravak v Porubě maká a upevňuje soudržnost – ostatní se hádají

20.08.2014 Poruba > aktuálně

Zatímco jiné politické strany a nově (narychlo) vzniklá hnutí (bývalých a neúspěšných politiků, odložených ve své vlastní straně na vedlejší kolej) se mezi sebou hádají a vzájemně se obviňují nebo dávají k soudu, rozrůstající se hnutí občanů Ostravak v Porubě tvrdě pracuje na tématech důležitých pro náš obvod. Jsou zde odborníci z různých oblastí a profesí, jsou pročítány a analyzovány dostupné dokumenty z úřadu městského obvodu a samozřejmě jsou dotazováni občané, jak se jim v Porubě žije. 

Celý článek

Hnutí Ostravak - Poruba

12.06.2014 Poruba > aktuálně

Od konce roku 2013 se formuje sdružení kolem Hnutí občanů Ostravak v městském obvodě Poruba, složené výhradně z lidí, kteří na území obvodu pobývají. Rádi bychom občanům druhého nejlidnatějšího obvodu v Ostravě nabídli funkční alternativu ke stávajícím politickým subjektům, které dle našeho názoru dlouhodobě neplní zodpovědně svou práci v oblasti správy našeho obvodu a které se domnívají, že vedení porubského obvodu je dědičným lénem, s nímž mohou nakládat dle své libosti bez ohledu na zájmy občanů. 

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem