ZAČÍNÁ STAVBA NOVÉHO NÁMĚSTÍ V OSTRAVĚ-JIH

19.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Nejlidnatější ostravský obvod Jih bude mít nové náměstí. V úterý 19. března si zhotovitel převzal staveniště a zahájí rozsáhlé práce. Jejich výsledkem bude dlouho plánované moderní veřejné prostranství v Hrabůvce. Součástí nového Náměstí Ostrava-Jih je budova informačního centra s veřejnými toaletami nebo zastřešení veřejného prostoru pro pořádání kulturních akcí.

 

Nové náměstí přijde zhruba na 90 milionů korun. Vznikne přestavbou veřejného prostranství před nákupním centrem zvaným Železňák a mohlo by se stát novým centrem obvodu Ostrava-Jih. Bude sloužit pro pořádání kulturních a městských akcí, vánočních trhů i umístění vánočního stromu. Podle projektu bude nová dlažba doplněna o plochy z různých povrchových materiálů. Přibude mobiliář, zeleň i veřejné osvětlení a nová kašna.

Ze stávající kašny bude snesena sochařsky pojatá plastika 'Květ' autora Štěpána Mikuly z roku 1979. Bude uložena dočasně do depozitáře a v dalších etapách tohoto projektu znovu osazena, tentokrát jako součást veřejného prostoru v blízkosti polikliniky.

Samotné stavební práce začnou v dubnu a hotovo by mělo být na přelomu letošního a příštího roku. Přestavba je rozdělena do čtyř etap tak, aby byl zajištěn provizorní přístup do okolních prodejen.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem