MŠ Ignáta Herrmanna se dočkala tolik potřebné investice!

07.07.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Projekt revitalizace zahrady, který byl iniciován i rodiči, bohužel nezískal potřebný počet hlasů. Neuspokojivý stav nejen zahrady školky, ale i stav samotné budovy ihned po nástupu do funkce začala řešit naše místostarostka Dagmar Hrabovská. Po roce a půl tak školka dostala nová okna, hrací prvky na zahradu a kompletně se zateplila. Investice vyšla na 7,5 mil. korun a není to jediná školka nebo škola, která prošla modernizací. 

 

Celý článek

Letní prázdniny na Jihu 2020

25.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Druhé pololetí tohoto školního roku přineslo nejen pro žáky, učitele a rodiče řadu výzev. Společnými silami jsme dokázali situaci zvládnout.Nyní přichází prázdniny a pokud přemýšlíte kam s dětmi, máme pro vás řešení! 

 

Celý článek

Světový den dárců krve

15.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Dne 14. června slavíme Světový den dárců krve a my bychom chtěli všem dobrovolným dárcům poděkovat. I v našich řadách se takoví hrdinové najdou. Děkujeme nejen našemu místostarostovi Ostravy-Jihu Zdeňku Hübnerovi, ale všem dobrovolným dárcům. Každá kapka krve se počítá. 

 

Celý článek

Na Jihu proběhlo ocenění pedagogických osobností.

11.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Z rukou naší místostarostky Mgr. Dagmar Hrabovské si převzali ceny ti nejlepší pedagogové v obvodě, a to nejen za jejich dlouholetou tvůrčí práci, ale také za pomoc během koronavirové krize. Děkujeme!

 

Celý článek

Květnové vydání zpravodaje„Jižní listy“

15.05.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Součástí květnového čísla Jižních listů nebyly jen roušky, ale i spousta zajímavých příspěvků našich zastupitelů. Pokud se k vám tak zpravodaj nedostal, postupně vás budeme o všem dění na Jihu informovat!

 

Celý článek

Krizové školky na Ostravě-Jihu nabízejí volná místa

24.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Pokud byste potřebovali své dítě umístit do školky, na Jihu tuto službu bezplatně nabízí školky Za školou, nebo Františka Formana. Více už ve videu www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu//videos naše místostarostka věnující se právě školství Dagmar Hrabovská.

 

Celý článek

Stále je možné využívat náš rouškovník u kruhového objezdu v Hrabůvce

21.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

 Nabízené roušky jsou zdarma a měly by sloužit zejména pro potřebné (seniory, nemocné občany apod.). Budeme velmi rádi, pokud se najdou další dárci, kteří své případné přebytky rovněž umístí na tento velikonoční rouškovník.

#SpolecneToZvladneme #DekujemeZePomahate #Ostravak #JsmeOstrava #RouškaJeCool #CentrumPant #JihZije

 

Celý článek

VIDEO - Poděkování

Ostrava Jih > aktuálně

Poděkování pedagogům, rodičům, ale pochopitelně i dětem, kteří teď musí společnými silami najít tu nejlepší cestu.

VIDEO můžete vzhlédnout na Facebooku nebo na Youtube.

Celý článek

Městský obvod Ostrava-Jih zajistil pro své seniory bavlněné roušky

16.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Jejich balení a distribuci seniorům od 65 let výše zajišťují dobrovolníci, dobrovolní hasiči, úředníci a nesmí chybět ani naši místostarostové Dagmar Hrabovská a Zdeněk Hübner.

Děkujeme městskému obvodu Ostrava-Jih za zajištění roušek pro seniory a samozřejmě všem dobrovolníkům, které je roznášejí. 

#SpolecneToDame #RouskyVsem #Ostravak

 

Celý článek

Velikonoční zajíc u kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce byl dnes ráno doplněn o rouškovník.

09.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Pro jeho umístění nás inspiroval komentář Veroniky Pšenicové na Facebooku, která navrhla, že by zajíc mohl rozdávat roušky. A náš místostarosta Zdeněk Hübner se pustil do práce!

 

Celý článek

Výzdoba velikonočních svátků v Ostravě-Jihu

03.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

K letošním velikonocům jsme se v Ostravě-Jih rozhodli vyzdobit nejen tradiční místo u kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce, ale také v Ostravě-Zábřehu naproti kinu Luna.

A protože i takový velikonoční zajíc je povinen dodržovat nařízení vlády, oba na veřejnosti musí nosit roušku. Jak se vám líbí? 

 

 

Celý článek

Letošní sezóna sdílených kol je zahájena

10.03.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Těšit se můžete na větší množství kol a nově Městský obvod Ostrava-Jih přidal další stanoviště.Jedno z nich nyní najdete také v Bělském Lese u restaurace Dakota.

Přejeme spoustu šťastných kilometrů.

 

 

Celý článek

Na Jihu jsme připraveni na léto!

18.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Zdeněk Hübner, místostarosta na úřadě Ostrava -Jih který má ve své gesci komunální služby, znovu rozšiřuje a zdokonaluje vybavení Technických služeb Ostrava-Jih.

Celý článek

Ples seniorů pod záštitou našich místostarostů městského obvodu Ostrava-Jih

17.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Již pátý ročník Ples seniorů, který je pod záštitou našich místostarostů Dagmar Hrabovské a Zdeňka Hübnera, navštívil i náš senátor Leopold Sulovský.

Celý článek

Ostravu-Jih rozzářilo velké Valentýnské srdce, u kina Luna je strom lásky

11.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Městský obvod Ostrava-Jih oslaví svatého Valentýna hned dvěma zajímavými atrakcemi.

 

Celý článek

Nanočástice

17.01.2020 Ostrava Jih > aktuálně

V mateřských školkách zlepšujeme čistotu ovzduší a hygienické podmínky za využití moderních technologií! Více už na níže uvedené adrese videa naše místostarostka pro školství v Ostravě-Jihu Dagmar Hrabovská.

Video naleznete na Facebooku nebo Youtubu.

Celý článek

Cena Přístav České rady dětí a mládeže

09.01.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Je skvělé mít v týmu takové lidi! Naše místostarostka v Ostravě-Jihu Mgr. Dagmar Hrabovská si připsala velký úspěch. Získala totiž prestižní Cenu Přístav, kterou uděluje Česká rada dětí a mládeže. Jde o speciální ocenění pro veřejně činné osoby, které se starají o to, aby děti a mládež smysluplně trávily svůj volný čas. Moc gratulujeme a děkujeme za tuto záslužnou aktivitu! 

Video naleznete na Facebooku nebo Youtubu.

Celý článek

Rozsvícení vánočního stromku u Kulturního domu K-TRIO

09.12.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V neděli 8. prosince jste naše místostarosty Dagmar Hrabovskou a Zdeňka Hübnera mohli potkat při rozsvěcování stromku u Kulturního domu K-TRIO ve stánku s vánočním punčem! 

 

Celý článek

Uctění památky padlých občanů v období 1. světové války a válečných veteránů

12.11.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Na některé události by se nemělo zapomínat ani po 101 letech! Proto naši místostarostové městského obvodu Ostrava-Jih Zdeněk Hὕbner a Dagmar Hrabovská byli uctít památku padlých občanů v Ostravě - Výškovicích, kteří přišli o život v období 1. světové války a zároveň si připomněli Den válečných veteránů.

 

Celý článek

Lampionový průvod Bělským lesem

05.11.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Městský obvod Ostrava-Jih pořádá 9. ročník Lampionového průvodu Bělským lesem. Přijďte i Vy se svými dětmi,  potkáme se tradičně na konečné tramvaje č. 11 Zábřeh-smyčka na ulici Svornosti v Ostravě-Zábřehu.

 

Celý článek

Květinové záhony v městském obvodu Ostrava-Jih

22.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Tohle je správná cesta, jak zkrášlit veřejný prostor a přilákat do města stále ubývající hmyz. Děkujeme našemu panu Zdeňku Hὕbnerovi, místostarostovi městského obvodu Ostrava-Jihu,za tenhle nádherný záhon! 

 

Celý článek

Ostravský Jih nabízí nevyužité plochy pouličním umělcům

08.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Nejlidnatější ostravský obvod se rozhodl nabídnout tři nevyužité plochy pro streetartové umění, tedy pouliční umění. K dispozici jsou bezplatně po předložení návrhu oboustranné malby. Tu musí předložit radnici do konce října. Umělci nebudou mít nárok na honorář.Celý článek

Mezinárodní den seniorů

02.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. Dne 1. října je každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnovaný všem rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. Je to den, který ukazuje na to, že bychom neměli zapomínat s čím vším se musí senioři potýkat. A schody do obchodního centra bývají tím nejmenším problémem.

 

Celý článek

Akce našeho hnutí „Kouzelný les dětem“ se v neděli vydařila

30.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Podařilo se objednat na neděli krásné počasí, spolu s SMĚR centrum volného času, z.s., jsme připravili Kouzelný les, lezeckou prolézačku a střelnici. A doufáme, že jste si to dnes užili stejně tak jako my!

 

Celý článek

Kouzelný les dětem

19.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V neděli 29. 9. 2019 od 14.00 hod. do 17.00 hod. pořádá naše hnutí Ostravak pro děti "Kouzelný les dětem".Vstup do Kouzelného lesa je na rozcestí ulic Slučí a Studeňská anebo restaurace Na Kolibě u běžeckého oválu, Bělský Les, Ostrava-Jih.

Přijďte pobýt, už se na Vás těšíme!

Hnutí Ostravak 

 

Celý článek

Přivítání nových školáků v městském obvodu Ostrava-Jih

05.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

I na Jihu jsme přivítali nové školáky. Místostarostka Dagmar Hrabovská předala dárky dětem na ZŠ Krestova, místostarosta  Zdeněk Hübner navštívil ZŠ Šeříkova.Zajímavostí je, že v Ostravě v novém školním roce zasedlo do školních lavic více než 2500 prvňáčků, z toho 845 právě v městském obvodě Ostrava-Jih.

 

 


 

Celý článek

Budova radnice obvodu Ostrava-Jih slaví půlstoletí

19.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Uplynulo přesně 50 let od chvíle, kdy začala sloužit tehdejšímu Obvodnímu národnímu výboru Ostrava IV – Zábřeh současná budova Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. U této příležitosti připravila radnice na pondělí 19. srpna od 17.30 do 19.00 hodin v prostorách současné obřadní síně radnice na ul. Horní 3 v Hrabůvce program k připomenutí půlstoleté historie.

 

Celý článek

Do škol se sice o prázdninách nechodí, ale školy nespí

16.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V celé řadě škol, školek a školských zařízení v městském obvodě Ostrava-Jih probíhají opravy a rekonstrukce. Více informací na níže uvedeném videu doplňuje naše místostarostka pečující o školství v obvodě Dagmar Hrabovská.

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

 

Celý článek

Boj proti suchu v městském obvodu Ostrava-Jih

06.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Jedno z opatření v boji proti suchu zkoušejí na městském obvodě Ostrava-Jih. S nápadem přišly technické služby obvodu, o které se stará náš místostarosta Zdeněk Hübner. Jak celý systém zavlažování funguje  naleznete ve videu:

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

 

Celý článek

Projekt „Mladí ladí D-DUR“

11.07.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Před prázdninami jsme se zúčastnili druhého setkání projektu „Mladí ladí D-DUR (demokratický dialog o udržitelném rozvoji)“ se studenty Střední školy společného stravování v Hrabůvce. 

Celý článek

Červnové zasedání Zastupitelstva Ostrava-Jih

06.06.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Dovoluji si Vás pozvat na červnové jednání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih, které se koná ve čtvrtek 6. 6. 2019 od 13:00 hod. ve 4. patře budovy A Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

Srdečně Vás zvu k účasti.
Bojuji i za Vaše zájmy. Děkuji za Vaši podporu.

Zdeněk Hübner, místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih

 

Celý článek

Bambifest na Ostravě-Jihu

20.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V pátek 17. května začal na Ostravě-Jihu Bambifest, který slavnostně zahájil senátor Polda Sulovský. Ceny nejlepším školám v soutěži "Kdo s koho", předával náš místostarosta Zdeněk Hűbner.  Bambifest pokračoval i v sobotu až do odpoledních hodin.

Více informací naleznete zde: Radamok - Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje

 

Celý článek

Sdílená kola jsou konečně i v městském obvodu Ostrava-Jih

17.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta obvodu Zdeněk Hűbner říká: jsem za to moc rád.Díky nim toho mohu v terénu stihnout mnohem více.A musím uznat, že kola nového poskytovatele jsou kvalitativně mnohem výše.

 

Celý článek

Senioři na Ostravě-Jihu žijí aktivně

16.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Na pozvání senátora Ing. Leopolda Sulovského navštívili ve středu dne 15. května senioři z Ostravy-Jihu Valdštejnský palác sídlo Senátu Parlamentu České republiky

 

Celý článek

Projekt „Mladí ladí D-DUR“

16.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Je skvělé, jak si mladí všímají svého okolí a kolik nápadů mají na jeho zlepšení. O tom se přesvědčili i naši místostarostové Dagmar Hrabovská a Zdeněk Hübner z Ostravy-Jih. 

Celý článek

Zápisy dětí do prvních tříd v městském obvodu Ostrava-Jih.

04.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Zápisy do prvních tříd jsou v plném proudu a budoucí prvňáčci si je užívají s úsměvem. Ve školách je čekají různá zpestření, jako např. na ZŠ Mitušova 16 v Hrabůvce. 

Celý článek

Předzahrádky bytových domů

01.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

I letos může Váš bytový dům získat příspěvek 1.000,- Kč na zakoupení rostlin na zkrášlení bezprostředního okolí Vašeho domu. 
Formou darovací smlouvy si o dar můžete požádat na odboru dopravy a komunálních služeb až do 30.10.2019.

Více informací naleznete ZDE.

 

Celý článek

Oprava silnic v městském obvodu Ostrava-Jih

27.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Než se naplno v příštím týdnu rozjedou obalovny, ty největší díry zatím provizorně opravují technické služby tzv. studenou směsí.
S opravou výtluků naplno začneme už v pondělí 1. dubna.
Čeká nás spousta práce, i v letošní zimě dostaly silnice pořádně zabrat.

 

Celý článek

Zase o něco příjemnější cestování městskou hromadnou dopravou!

21.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V měsíci dubnu začne velká rekonstrukce tramvajové zastávky Hotelový dům Hlubina.

Práce budou probíhat za plného provozu tramvajové dopravy. Původní asfaltový povrch nahradí zámková dlažba, nástupní hrana se upraví tak, aby do vozů mohli nastupovat i vozíčkáři. Stávající betonový přístřešek čeká výměna obkladů, výplní otvorů, nové omítky, elektroinstalace, mobiliáře a rekonstrukce střechy. V budoucnu se počítá také s osazením bezpečnostních kamer.

 

Celý Expres Ostrava-Jih naleznete zde: https://polar.cz/…/expr…/expres-ostrava-jih-19-03-2019-16-43

 

 

Celý článek

ZAČÍNÁ STAVBA NOVÉHO NÁMĚSTÍ V OSTRAVĚ-JIH

19.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Nejlidnatější ostravský obvod Jih bude mít nové náměstí. V úterý 19. března si zhotovitel převzal staveniště a zahájí rozsáhlé práce. Jejich výsledkem bude dlouho plánované moderní veřejné prostranství v Hrabůvce. Součástí nového Náměstí Ostrava-Jih je budova informačního centra s veřejnými toaletami nebo zastřešení veřejného prostoru pro pořádání kulturních akcí.

 

Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih

04.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih se bude konat 7. března ve 13 hodin ve 4. patře budovy A Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. V 15 hodin mohou občané vznést své dotazy na zastupitele. V den konání zastupitelstva lidé mohou sledovat on-line přenos jednání na internetu. Z jednání zastupitelstva se bude pořizovat videozáznam, který naleznete společně s reportážemi z našeho obvodu na YouTube kanálu Městský obvod Ostrava-Jih. Program najdete https://ovajih.ostrava.cz/…/pozvanka-na-jed…/Pozv_3_zast.pdf

 

Celý článek

Soutěž "Čokoládová vařečka"

13.02.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarostka Dagmar Hrabovská (Ostravak) svojí přítomností podpořila 21. ročník soutěže Čokoládová vařečka, pořádané Střední školou společného stravování v Hrabůvce.

Celý článek

ON-LINE rozhovor s místostarostkou Ostravy-Jihu Dagmar Hrabovskou

11.02.2019 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj: www.moravskoslezsky.deník.cz

Místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Dagmar Hrabovská byla hostem on-line rozhovoru Deníku. Její odpovědi na dotazy čtenářů najdete na této stránce níže.

 

Celý článek

Řemeslo má zlaté dno

28.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Minulý týden praskalo K-TRIO ve švech.
Uskutečnil se zde projekt pro žáky devátých tříd ZŠ - Řemeslo má zlaté dno, jehož cílem bylo zvýšit zájem o řemeslné obory

Celý článek

Hokejový zápas pro děti z dětského domova

15.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Ve spolupráci s vedením HC Vítkovice Ridera se podařilo Zdeňkovi Hűbnerovi zajistit pro děti z dětského domova vstupenky na hokejový zápas HC Vítkovice - HC Energie Karlovy Vary v neděli 13. ledna.

Celý článek

Senior klub v Ostravě-Jihu

14.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Dne 8. ledna 2019 se konalo letošní první setkání Senior klubu v Ostravě-Jihu.
Návštěvníky přišli pozdravit a popřát jim úspěšný rok 2019 i zástupci Ostravaku.

Celý článek

Zimní údržba v městském obvodě Ostrava-Jih

13.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta Zdeněk Hűbner se vyjadřuje ke stavu zimní údržby v městském obvodě Ostrava-Jih.

Někdo má křest ohněm, Ty máš křest sněhem. Takhle nějak glosoval jeden z mých přátel současné dění, když jsem se jej ptal, jak je spokojen s úklidem sněhu v ulicích našeho obvodu.

 

Celý článek

Tři králové koledovali také na radnici Ostravy-Jihu

07.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Kašpar, Melichar a Baltazar zavítali 3. ledna odpoledne také na radnici městského obvodu Ostrava - Jih. 

 

Celý článek

První občánek 2019 v Ostravě-Jihu

04.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Prvním narozeným dítětem Ostravy–Jihu je Ella Farníková, narozena 1. 1. 2019.
Jedná se o třetí dítě maminky Lucie, doma se už na ně obě těší dvě starší sestřičky.

Celý článek

Vánoční nadílka zaměstnancům TS Ostrava-Jih

26.12.2018 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta Zdeněk Hűbner ve spolupráci s vedoucím odboru dopravy a komunálních služeb Danielem Jeřábkem překvapili zaměstnance Technických služeb Ostrava-Jih vánoční nadílkou.

Celý článek

Den zdraví s Ostravakem

Ostrava Jih > aktuálně

Přijďte si zdarma nechat změřit nitrooční nebo krevní tlak nebo si prohlédnout sanitku. Srdečně Vás zveme na Den zdraví s Ostravakem. Akce se konaji v různých termínech a na různých místech v Ostravě-Jihu.

Celý článek

Kouzelný les dětem

Ostrava Jih > aktuálně

Přijměte naše pozvání v neděli 30. září na procházku kouzelným lesem.

Celý článek

Sportovní dopoledne s Ostravakem

Ostrava Jih > aktuálně

V sobotu 22. září pořádáme ve sportovním středisku UNNO SPORT v Ostravě - Dubině Sportovní dopoledne s Ostravakem. Srdečně Vás zveme!

Celý článek

Komunální volby 2018 - Ostrava-Jih

31.08.2018 Ostrava Jih > aktuálně

V největším ostravském obvodu Ostrava – Jih kandiduje za Ostravaka na starostu obvodu Bc. Zdeněk Hűbner, MBA.

Celý článek

Něco k odvolání předsedy kontrolního výboru Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih

31.08.2018 Ostrava Jih > aktuálně

Pro vysvětlení situace se musíme vrátit trochu do historie, konkrétně do roku 2014. Je veřejným tajemstvím, že placenou funkcí předsedy kontrolního výboru si současná koalice na Jihu (ANO, ČSSD, KDU-ČSL) pojistila tichou podporu KSČM. Na 1. zasedání zastupitelstva Městského obvodu Ostrava-Jih dne 13. 11. 2018 bylo 25 zastupiteli (všichni z ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a dále 3 ANO – Bednář, Gemela, Šimík) rozhodnuto o tom, že předseda kontrolního výboru Karel Gavenda (KSČM) bude uvolněná funkce, které přísluší hrubý měsíční plat kolem 50.000,- Kč. Karel Gavenda přitom jako svou kvalifikaci pro tuto pozici považoval zejména to, že zahajuje již 11. volební období jako zastupitel Ostravy-Jih.

 

Celý článek

3. JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉHO OBVODU OSTRAVA - JIH

05.03.2015 Ostrava Jih > aktuálně

Ve čtvrtek 5. 3. 2015 se konalo 3. jednání zastupitelstva našeho obvodu. Jednání předcházela mimořádná schůze kontrolního výboru

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem