Osobám bez přístřeší se snažíme v prvé řadě pomoci.

06.05.2022 Ostrava Jih > aktuálně

Nabízíme pomoc sociální, pomoc s ubytováním, možnost zaměstnání v TSOJ.Když ale o pomoc nemají zájem, nutit je nemůžeme.Zároveň ale nechceme tolerovat, aby se shromažďovali na veřejných místech, kde obtěžují kolemjdoucí a znečišťují okolí.

 

Celý článek

Ukliďme Česko s Ostravakem

01.05.2022 Ostrava Jih > aktuálně

Sobotní úklid Bělského lesa! 

Celý článek

Nestrkáme hlavu do písku, ale problémy řešíme

22.04.2022 Ostrava Jih > aktuálně

Rada městského obvodu Ostrava-Jih dne 21. 4. 2022 odvolala s účinností od 9. května ředitelku ZŠ a MŠ Horymírova, a to z důvodů závažného porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z činností, úkolů a pravomocí na vedoucím pracovním místě ředitelky, které bylo zjištěno zřizovatelem.

 

 

Celý článek

ON-LINE rozhovor s místostarostkou Ostravy-Jihu Dagmar Hrabovskou

Ostrava Jih > aktuálně

Zajímá vás téma školství v městském obvodě Ostrava-Jih?

Celý článek

Rekonstrukce MŠ Gavlase

Ostrava Jih > aktuálně

 
Opravy škol a školek nepřerušila ani zima. S paní místostarostkou Mgr. Dagmar Hrabovskou jsme se byli podívat, jak probíhají práce ve školce MŠ Gavlase. Více už v reportáži: https://www.youtube.com/watch?v=9PX_uG1PaGo
Celý článek

Senioři ve svých aktivitách nepolevují ani v době koronavirové

07.02.2022 Ostrava Jih > aktuálně

Klub Seniorů AKORD, z Ostravy-Jih, který působí ve stejnojmenném kulturním domě, jede ve svých aktivitách na plné obrátky i v současné problémové době. Za významné pomoci městského obvodu Ostrava-Jih organizuje celou řadu akcí. „Nechtějí se zavřít doma, ale účastní se aktivit, které je udržují nejen v dobré fyzické, ale hlavně psychické kondici,“ podotýká Mgr. Dagmar Hrabovská, místostarostka, která pomáhá zabezpečovat kulturní aktivity pro všech šest seniorských klubů působících v obvodu.

 

Celý článek

Místostarosta Zdeněk Hűbner před Vánoci poděkoval zaměstnancům TS Ostrava-Jih

30.12.2021 Ostrava Jih > aktuálně

I v letošním roce místostarosta Zdeněk Hübner před Vánoci osobně poděkoval zaměstnancům TS Ostrava-Jih za jejich dobrou práci.Bez poctivé a každodenní práce těchto nepřehlédnutelných „čističů a opravářů” našeho obvodu bychom byli brzy zasypáni odpadky a zarostli bychom křovím.

 

 

 

 

 

Celý článek

Příběhy našich sousedů

29.11.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Takto se jmenuje dokumentaristický projekt, do kterého se zapojily čtyři základní školy v Ostravě-Jih. Cílem projektu je vzbudit zájem žáků o historii a dokumentaristickou práci. V praxi to znamená, že žákovské týmy vyzpovídají vybraného pamětníka z regionu a připraví výstup v podobě psané, rozhlasové či video reportáže.

Celý článek

Revitalizace sídliště za Lunou pokračuje. Jak se Vám líbí?

21.10.2021 Ostrava Jih > aktuálně

V měsíci září byla dokončena a pro veřejnost otevřena nově vybudovaná „zelená“ zóna, která nabízí možnosti aktivního trávení volného času nejen dětem díky parkurovému hřišti, možnosti jízdy na kolečkových bruslích, koloběžkách na asfaltovém oválu, ale také možnost relaxu a klidného posezení v zeleni. 


Celý článek

Na základních školách v Ostravě-Jihu dnes nastoupilo do 1. třídy téměř 900 nových žáků.

01.09.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Náš místostarosta Zdeněk Hübner přivítal prvňáčky na ZŠ Provaznická a na ZŠ Kosmonautů 15.Dětem popřál, kromě hodných učitelů a skvělých známek, hlavně spoustu kamarádů na celý život. A všechny učitele poprosil o shovívavost, toleranci a pevné nervy.Tak milí prvňáčci, ať se Vám tento školní rok 2021/22 vydaří.


 

Celý článek

Slavnostní ukončení dvouměsíční akce Prázdniny na Jihu

30.08.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Naše místostarostka Dagmar Hrabovská 27. srpna ukončila již druhý ročník Prázdnin na Jihu, u kterého od začátku stála. Každý všední den během letních prázdnin si děti z celého obvodu mohly ve spolupráci s místními spolky pro volný čas užít spoustu zábavy. Stačilo se jen přihlásit a děti si vybraly dopolední program podle vlastních představ. 


Celý článek

Městský obvod Ostrava-Jih krásně kvete

20.08.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Určitě jste si všimli, že nám Ostrava-Jih krásně kvete. Rozkvetlé záhony nejsou jen příjemné pro oči, slouží také jako přirozená zábrana proti hluku a zachytává prach. Důležité jsou také pro hmyz. Za našeho působení na radnici se udělalo v této oblasti opravdu hodně práce. Místostarosta Zdeněk Hὒbner přikládá základní informace k tomu, kde všude se takové záhony nacházejí:

 

Celý článek

Modernizace tramvajových tratí v městském obvodu Ostrava-Jih

03.08.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Dopravní podnik Ostrava dokončil modernizaci tramvajových tratí na ulicích Výškovická i Pavlovova. Městský obvod Ostrava-Jih tak zahájil opravy chodníků v této oblasti. Oprava celého chodníku je rozdělena do 4 etap, které by měly být zpracovány vždy po 12 dnech.

 

 

Celý článek

Otevření nových sportovních hřišť v městském obvodu Ostrava-Jih

30.06.2021 Ostrava Jih > aktuálně

V obvodě Ostrava-Jih otevřela naše paní místostarostka Dagmar Hrabovská, která má na starosti školství, kulturu a tělovýchovu, nová hřiště. Zcela nové hřiště se podařilo v areálu ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les na ulici Bohumíra Dvorského, druhé se zrekonstruovalo pro ZŠ a MŠ Ostrava-Dubina V. Košaře. Sportoviště nebudou sloužit jen dětem na školách, ale po nainstalování kamerového systému se otevřou i veřejnosti.

 

 

 

 

 

 

Celý článek

Nový trávní koberec s umělou zálivkou na ulici Výškovická

09.06.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Další tramvajová trať dostává nový travní koberec na ulici Výškovická v městském obvodu Ostrava-Jih. Táhle je první ve městě, která má i umělou zálivku. 

Celý článek

Den dětí v městském obvodu Ostrava-Jih

01.06.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Kultura Jih si pro Vaše ratolesti připravila každoročně oblíbenou oslavu Dne dětí, která se letos bude konat na pěší zóně před Kinem Luna. Na děti bude čekat odpoledne plné nejen filmových her, soutěží a zábavy. Chybět rozhodně nebude ani dítky zbožňovaná veselá show známého klauna Hopsalína.

Celý článek

Akce Ukliďme Česko

12.04.2021 Ostrava Jih > aktuálně

V sobotu 10. dubna se naše hnutí zapojilo do akce Ukliďme Česko v městském obvodu Ostrava-Jih.Necelé 2 hodiny stačily k tomu, abychom uklidili lesík u slepého ramene Odry a u Domova Korýtko. Našli jsme různé odpadky - od obalů na kapesníčky, pet láhve, tak i pneumatiky, pračku a i rám kola. Bohužel nechyběly ani injekční stříkačky, které odborně sesbírali dobrovolní hasiči SDH Ostrava – Zábřeh. Děkujeme všem, kteří se akce Ukliďme Česko zúčastnili a budeme se těšit na příští sobotu při úklidu okolí řeky Ostravice.

 

 

 

Celý článek

S Ostravakem na čerstvém vzduchu

31.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Úkoly už najdete i v Bělském lese! Během procházky parkem si užijte plnění úkolů a na konci se vyfoťte. Fotku pak na Instagramu @ostravak_hnuti_obcanu označte hashtagem #ostravakhra. Ta s nejvíce lajky od nás dostane deskovku pro celou rodinu.

Více informací najdete zde: https://www.instagram.com/p/CNCelHLlO_g/

 

 

Celý článek

Den učitelů

29.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Dne 28. března jsme si připomněli narození učitele národů - J. A. Komenského. U této příležitosti slavíme Den učitelů a my děkujeme naší místostarostce Dagmar Hrabovské za krásné přání všem učitelům.

 

Celý článek

Pojďme společně pomoci

29.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Již podruhé někdo poničil nacistickými symboly cedule na naučných stezkách v Bělském lese. Nyní došlo i k posprejování stromů a poškození některých dětských hracích prvků.Pojďme společně pomoci vypátrat vandala nebo skupinu vandalů. Jakákoli informace pomůže! Starosta obvodu nyní vypsal odměnu ve výši 5 000,- Kč za informace vedoucí k dopadení neznámého pachatele. Nebuďme k veřejnému prostoru lhostejní a kdykoli uvidíte, že někdo činí něco nekalého, volejte linku městské policie 156. Děkujeme!!!

 

Celý článek

Velikonoce se blíží a na Jihu se už nyní mohou těšit z výzdoby

16.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Pro letošní jaro Zdeněk Hὒbner (Ostravak z Jihu)pořídil nové velikonoční zajíčky, kteří na vás čekají hned na čtyřech místech: náměstí Ostrava-Jih, B. Četyny, U Hrůbků a kousek od kostela Sv. Duch naproti kina Luna.

V komentářích na https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu se budeme těšit na vaše velikonoční úlovky!

 

Celý článek

Zajištění respirátorů pro seniory

01.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Děkujeme Vratislavě Krnáčové za zajištění respirátorů pro seniory z DPS Horymírova, Ostrava–Jih.Skupinka seniorů se v minulém týdnu na nás obrátila, že mají problém někde koupit respirátory, které jsou potřeba od čtvrtka 25. 2. Naše ochotná Vráťa si dala za úkol sehnat certifikované a cenově přijatelné respirátory a ve středu dovezla první várku seniorům.

 

 

Celý článek

Převzetí nové techniky pro Technické služby Ostrava-Jih

01.03.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Minulý týden Technické služby Ostrava-Jih společně s místostarostou Zdeňkem Hűbnerem převzali novou techniku, díky které budou TSOJ zase o něco méně závislí na externích dodavatelích. Zároveň si tak budou moct sami optimalizovat svoji pracovní náplň, díky které se ušetří čas a peníze obvodu.

 

Celý článek

Sněhová nadílka

13.01.2021 Ostrava Jih > aktuálně

Dobré ráno, o včerejší sněhovou nadílku se už starají Technické služby Ostrava-Jih. Na práci techniků se přišel podívat i náš místostarosta Zdeněk Hűbner, který má veřejný prostor na starost.

Jak si radnice poradila se sněhovou nadílkou v místě vašeho bydliště?

 

Celý článek

První Ostravak roku 2021

05.01.2021 Ostrava Jih > aktuálně

První Ostravak roku 2021 je Mikuláš Šindelář, který se narodil přesně 12 minut po půlnoci.Je to pořádný kus chlapa, váží 4,17 kg a měří 54 cm.Na radnici Ostrava-Jih přivítala šťastného tatínka Václava Šindeláře naše místostarostka Dagmar Hrabovská, která mu pro Mikuláška předala zlatý řetízek se symbolem Kozoroha a nejrůznější dárky.

 

 

Celý článek

Naše místostarostka Dagmar Hrabovská rozdávala radost do Klubu seniorů na Jihu

14.12.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Zástupkyně pěti Klubů seniorů, které působí v našem obvodu si dárky převzaly z rukou místostarostky Dagmar Hrabovské. V dárkových balících bylo všelicos užitečného a milého - od kreativních a deskových her přes gastronomické dobroty až po vánoční ozdoby. Podrobnější informace se dočtete na:https://ovajih.ostrava.cz/.../kluby-senioru-se-prvni...

 

Celý článek

Polopodzemní kontejnery - teď i na Jihu

08.12.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Když byly v roce 2014 vybudovány první podzemní kontejnery v Moravské Ostravě a Přívozu, netěšily se příliš velkému nadšení ze strany města a společnosti OZO. Kontejnery však našly velmi brzy ocenění u lidí a naštěstí postupem času (po volbách) i podporu na městě.

 

Celý článek

Vánoční výzdoba na Ostravě-Jihu

01.12.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Na Jihu máme letos vyzdobeno více než 170 sloupů veřejného osvětlení, ty doplní 12 světelných 3D vánočních prvků včetně betléma na tradičním místě na kruhovém objezdu v Ostravě-Hrabůvce.Poprvé rozsvítíme ulice dnes v podvečer, vánoční strom na nám. Ostrava-Jih pak těsně před 17. hodinou. Těším se na Vaše ohlasy a fotky, 5 vylosovaných příspěvků v komentářích odměním nástěnným kalendářem na rok 2021, a to na adrese: https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu/. Váš místostarosta Zdeněk Hübner

 

 

Celý článek

Pískovcová kráska již spokojeně vévodí renovované kašně

30.11.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Právě návrh na renovaci kašny před poliklinikou v Hrabůvce byl jednoznačně nejúspěšnějším návrhem participativního rozpočtu v roce 2018. Získal tehdy 1061 hlasů.Oproti původnímu návrhu, který počítal místo obkladu pouze s betonovou stěrkou a umístěním sochy bez podstavce, byl s ohledem na údržbu a odolnost proti vandalismu obklad z permlované žuly přidán. Po poradě s restaurátory je zde i podstavec, jinak by hrozilo poškození pískovcové sochy častým kontaktem s vodní hladinou.

 

Celý článek

Sídliště Zábřeh se po letech dočká regenerace

26.11.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Ve středu se konalo 1. mimořádné jednání zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih, jehož hlavním bodem bylo schválení projektu Regenerace sídliště Zábřeh. Městský obvod se hodlá ucházet o dotaci na tuto investiční akci ze Státního fondu podpory investic, proto muselo rozhodnutí padnout nyní a nemohlo počkat až na řádné prosincové jednání.

 

Celý článek

Další bezdoplatková zóna na Jihu

19.11.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Současné vedení obvodu Ostrava-Jih, jehož jsme součástí (místostarosta Zdeněk Hübner a a místostarostka Dagmar Hrabovská), aktivně bojuje s ubytovnami na jeho území. Aktuálně byla vyhlášena další bezdoplatková zóna, již třetí, a to na hotelový dům Areál v Hrabůvce.Cílem bezdoplatkových zón je, aby se do ubytoven nestěhovali problémoví lidé, kteří pouze zneužívají sociální dávky.

 

Celý článek

Zvelebování veřejného prostoru je hlavním úkolem místostarosty Zdeňka Hűbnera

09.11.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Jsme rádi, že se svým týmem ani v této těžké době nelení a již nyní připravují ulice Jihu na jaro. Už nyní pro Vás připravujeme další okrasné záhony.Z rozkvetlých trvalkových louček se budeme moci těšit od jara na dalších místech našeho městského obvodu.

 

 

 

 

Celý článek

Linka pro osamělé seniory

29.10.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Současná doba není jednoduchá. Ač trávíme mnoho času na mobilech, počítačích, u televize či sociálních sítích, přesto si právě nyní uvědomujeme, že nám přímý kontakt s rodinou, přáteli, známými chybí.  A o to více chybí starším lidem, ať už doma nebo v domovech pro seniory či jiných zařízeních.Ostrava-Jih přišla se skvělým nápadem - linkou pro seniory.Jste-li senior nejen z Jihu, máte nějaké trápení, chcete si popovídat, nebýt tak sám, určitě využijte. 

 

Celý článek

Městský obvod Ostrava-Jih aktivně bojuje proti obchodníkům s chudobou

12.10.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Hotelový dům Hlubina v Ostravě - Hrabůvce se nyní oficiálně stává oblastí se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, tzv. bezdoplatkovou zónou. Nově přistěhovaní lidé tam již nebudou mít nárok na získání doplatku na bydlení. Jedná se již o druhou bezdoplatkovou zónu na území tohoto městského obvodu.

 

Celý článek

Celostátní akce - papučový den

08.10.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Ve středu na radnici městského obvodu Ostrava-Jih jste mohli potkat našeho místostarostu Zdeňka Hübnera  v netradičním obutí – v papučích.Vedení radnice a její zaměstnanci se připojili k celostátní akci papučový den. Smyslem je snaha změnit povědomí o umírání v České republice. Chtějí upozornit na to, že umírat doma je možné, a že existují služby, které nabízejí doprovod. Odborný i lidský.

Více informací naleznete zde: https://papucovyden.cz/        

 

Celý článek

Vydání nových Jižních listů

06.10.2020 Ostrava Jih > aktuálně

V nových říjnových Jižních listech vyšel rozsáhlý rozhovor s naším místostarostou Zdeňkem Hübnerem. Tématem je pochopitelně fungování technických služeb v obvodu. Vše co se podařilo v rámci údržby zeleně, nákupu nové techniky a jak je obvod připraven na zimu! 

Další články naleznete zde: https://ovajih.ostrava.cz/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2020

 

Celý článek

Naši senioři se plavili Baťovým kanálem

30.09.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Právě na Zlínsko zamířil další z poznávacích zájezdů pro seniory, podporovaný Programem na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2020.Jeho účastníci si užili plavbu lodí, ve Zlíně se pak podívali do Obuvnického muzea i na vrchol tzv. Baťova mrakodrapu.Výletu se seniory z Jihu se rovněž zúčastnil náš místostarosta Zdeněk Hübner.
Více na: https://ovajih.ostrava.cz/..../seniori-se-plavili-po-batovym-k...

Celý článek

Ptejte se našeho místostarosty Zdeňka Hűbnera z Ostravy-Jihu

18.09.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Již  tento  pátek 18. 9. se můžete ptát našeho místostarosty Zdeňka Hűbnera z Ostravy-Jihu  na cokoli, co vás v daném obvodu trápí či zajímá! Aneb ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím.

Těším se na Vaše dotazy.

https://moravskoslezsky.denik.cz/…/on-line-rozhovor-s-misto…

 

 

Celý článek

Senioři na cestách

15.09.2020 Ostrava Jih > aktuálně

V rámci aktivit pro seniory, které připravuje městský obvod Ostrava-Jih, patří i zájezdy za poznáním a zábavou.V minulém týdnu jeli senioři z Jihu do Rožnova pod Radhoštěm a přilehlého okolí. V rámci jednodenního zájezdu byl pro mě připraven bohatý program. 

 

Celý článek

Stárnout aktivně, stárnout zdravě

10.09.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Motto, kterým se řídí naše místostarostka Dagmar Hrabovská (Ostrava-Jih) a které aplikuje i při své práci, když se mají realizovat akce pro seniory.Minulý týden se konalo na zahradě Domu s pečovatelskou službou na Odborářské ulici již tradiční Vínohraní. Soutěžily 4 kluby seniorů ve 4 disciplínách, které si vyzkoušela i naše paní místostarostka.

 

 

Celý článek

Rekapitulace dosavadní práce našeho místostarosty Zdeňka Hübnera

28.08.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Přinášíme Vám krátký výčet práce Zdeňka Hübnera  kterou ve funkci místostarosty stihl za necelé dva roky.Ve své péči má Technické služby Ostrava-Jih a stará se o údržbu veškerého veřejného prostoru.

Celý článek

Samé pochvaly. Projekt Prázdniny na Jihu se líbily dětem i rodičům

26.08.2020 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj: polar.cz 

V Jižním městě letos v létě vůbec poprvé probíhala akce Prázdniny na Jihu. Pilotní projekt nabídl spoustu sportovních, kulturních i naučných aktivit, které se těšily velké oblibě.

 

Celý článek

Vysvědčení v Ostravě-Jihu

16.07.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Za dva roky toho naše místostarostka Dagmar Hrabovská, která má v Ostravě-Jihu na starost školství a kulturu, zvládla opravdu hodně. Do videa na adrese https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu/se bohužel všechno nevešlo, ale na nic podstatného jsme nezapomněli:

 

Celý článek

Městský obvod Ostrava-Jih vypisuje dotace pro rok 2021

13.07.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Pokud se zaměřujete na některou z těchto oblastí:

 - školství a vzdělávání a kultury
 - volného času dětí a mládeže a prevence kriminality
 - sportu
 - sociální péče

 

 

Celý článek

MŠ Ignáta Herrmanna se dočkala tolik potřebné investice!

07.07.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Projekt revitalizace zahrady, který byl iniciován i rodiči, bohužel nezískal potřebný počet hlasů. Neuspokojivý stav nejen zahrady školky, ale i stav samotné budovy ihned po nástupu do funkce začala řešit naše místostarostka Dagmar Hrabovská. Po roce a půl tak školka dostala nová okna, hrací prvky na zahradu a kompletně se zateplila. Investice vyšla na 7,5 mil. korun a není to jediná školka nebo škola, která prošla modernizací. 

 

Celý článek

Letní prázdniny na Jihu 2020

25.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Druhé pololetí tohoto školního roku přineslo nejen pro žáky, učitele a rodiče řadu výzev. Společnými silami jsme dokázali situaci zvládnout.Nyní přichází prázdniny a pokud přemýšlíte kam s dětmi, máme pro vás řešení! 

 

Celý článek

Světový den dárců krve

15.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Dne 14. června slavíme Světový den dárců krve a my bychom chtěli všem dobrovolným dárcům poděkovat. I v našich řadách se takoví hrdinové najdou. Děkujeme nejen našemu místostarostovi Ostravy-Jihu Zdeňku Hübnerovi, ale všem dobrovolným dárcům. Každá kapka krve se počítá. 

 

Celý článek

Na Jihu proběhlo ocenění pedagogických osobností.

11.06.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Z rukou naší místostarostky Mgr. Dagmar Hrabovské si převzali ceny ti nejlepší pedagogové v obvodě, a to nejen za jejich dlouholetou tvůrčí práci, ale také za pomoc během koronavirové krize. Děkujeme!

 

Celý článek

Květnové vydání zpravodaje„Jižní listy“

15.05.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Součástí květnového čísla Jižních listů nebyly jen roušky, ale i spousta zajímavých příspěvků našich zastupitelů. Pokud se k vám tak zpravodaj nedostal, postupně vás budeme o všem dění na Jihu informovat!

 

Celý článek

Krizové školky na Ostravě-Jihu nabízejí volná místa

24.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Pokud byste potřebovali své dítě umístit do školky, na Jihu tuto službu bezplatně nabízí školky Za školou, nebo Františka Formana. Více už ve videu www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu//videos naše místostarostka věnující se právě školství Dagmar Hrabovská.

 

Celý článek

Stále je možné využívat náš rouškovník u kruhového objezdu v Hrabůvce

21.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

 Nabízené roušky jsou zdarma a měly by sloužit zejména pro potřebné (seniory, nemocné občany apod.). Budeme velmi rádi, pokud se najdou další dárci, kteří své případné přebytky rovněž umístí na tento velikonoční rouškovník.

#SpolecneToZvladneme #DekujemeZePomahate #Ostravak #JsmeOstrava #RouškaJeCool #CentrumPant #JihZije

 

Celý článek

VIDEO - Poděkování

Ostrava Jih > aktuálně

Poděkování pedagogům, rodičům, ale pochopitelně i dětem, kteří teď musí společnými silami najít tu nejlepší cestu.

VIDEO můžete vzhlédnout na Facebooku nebo na Youtube.

Celý článek

Městský obvod Ostrava-Jih zajistil pro své seniory bavlněné roušky

16.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Jejich balení a distribuci seniorům od 65 let výše zajišťují dobrovolníci, dobrovolní hasiči, úředníci a nesmí chybět ani naši místostarostové Dagmar Hrabovská a Zdeněk Hübner.

Děkujeme městskému obvodu Ostrava-Jih za zajištění roušek pro seniory a samozřejmě všem dobrovolníkům, které je roznášejí. 

#SpolecneToDame #RouskyVsem #Ostravak

 

Celý článek

Velikonoční zajíc u kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce byl dnes ráno doplněn o rouškovník.

09.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Pro jeho umístění nás inspiroval komentář Veroniky Pšenicové na Facebooku, která navrhla, že by zajíc mohl rozdávat roušky. A náš místostarosta Zdeněk Hübner se pustil do práce!

 

Celý článek

Výzdoba velikonočních svátků v Ostravě-Jihu

03.04.2020 Ostrava Jih > aktuálně

K letošním velikonocům jsme se v Ostravě-Jih rozhodli vyzdobit nejen tradiční místo u kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce, ale také v Ostravě-Zábřehu naproti kinu Luna.

A protože i takový velikonoční zajíc je povinen dodržovat nařízení vlády, oba na veřejnosti musí nosit roušku. Jak se vám líbí? 

 

 

Celý článek

Letošní sezóna sdílených kol je zahájena

10.03.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Těšit se můžete na větší množství kol a nově Městský obvod Ostrava-Jih přidal další stanoviště.Jedno z nich nyní najdete také v Bělském Lese u restaurace Dakota.

Přejeme spoustu šťastných kilometrů.

 

 

Celý článek

Na Jihu jsme připraveni na léto!

18.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Zdeněk Hübner, místostarosta na úřadě Ostrava -Jih který má ve své gesci komunální služby, znovu rozšiřuje a zdokonaluje vybavení Technických služeb Ostrava-Jih.

Celý článek

Ples seniorů pod záštitou našich místostarostů městského obvodu Ostrava-Jih

17.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Již pátý ročník Ples seniorů, který je pod záštitou našich místostarostů Dagmar Hrabovské a Zdeňka Hübnera, navštívil i náš senátor Leopold Sulovský.

Celý článek

Ostravu-Jih rozzářilo velké Valentýnské srdce, u kina Luna je strom lásky

11.02.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Městský obvod Ostrava-Jih oslaví svatého Valentýna hned dvěma zajímavými atrakcemi.

 

Celý článek

Nanočástice

17.01.2020 Ostrava Jih > aktuálně

V mateřských školkách zlepšujeme čistotu ovzduší a hygienické podmínky za využití moderních technologií! Více už na níže uvedené adrese videa naše místostarostka pro školství v Ostravě-Jihu Dagmar Hrabovská.

Video naleznete na Facebooku nebo Youtubu.

Celý článek

Cena Přístav České rady dětí a mládeže

09.01.2020 Ostrava Jih > aktuálně

Je skvělé mít v týmu takové lidi! Naše místostarostka v Ostravě-Jihu Mgr. Dagmar Hrabovská si připsala velký úspěch. Získala totiž prestižní Cenu Přístav, kterou uděluje Česká rada dětí a mládeže. Jde o speciální ocenění pro veřejně činné osoby, které se starají o to, aby děti a mládež smysluplně trávily svůj volný čas. Moc gratulujeme a děkujeme za tuto záslužnou aktivitu! 

Video naleznete na Facebooku nebo Youtubu.

Celý článek

Rozsvícení vánočního stromku u Kulturního domu K-TRIO

09.12.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V neděli 8. prosince jste naše místostarosty Dagmar Hrabovskou a Zdeňka Hübnera mohli potkat při rozsvěcování stromku u Kulturního domu K-TRIO ve stánku s vánočním punčem! 

 

Celý článek

Uctění památky padlých občanů v období 1. světové války a válečných veteránů

12.11.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Na některé události by se nemělo zapomínat ani po 101 letech! Proto naši místostarostové městského obvodu Ostrava-Jih Zdeněk Hὕbner a Dagmar Hrabovská byli uctít památku padlých občanů v Ostravě - Výškovicích, kteří přišli o život v období 1. světové války a zároveň si připomněli Den válečných veteránů.

 

Celý článek

Lampionový průvod Bělským lesem

05.11.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Městský obvod Ostrava-Jih pořádá 9. ročník Lampionového průvodu Bělským lesem. Přijďte i Vy se svými dětmi,  potkáme se tradičně na konečné tramvaje č. 11 Zábřeh-smyčka na ulici Svornosti v Ostravě-Zábřehu.

 

Celý článek

Květinové záhony v městském obvodu Ostrava-Jih

22.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Tohle je správná cesta, jak zkrášlit veřejný prostor a přilákat do města stále ubývající hmyz. Děkujeme našemu panu Zdeňku Hὕbnerovi, místostarostovi městského obvodu Ostrava-Jihu,za tenhle nádherný záhon! 

 

Celý článek

Ostravský Jih nabízí nevyužité plochy pouličním umělcům

08.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Nejlidnatější ostravský obvod se rozhodl nabídnout tři nevyužité plochy pro streetartové umění, tedy pouliční umění. K dispozici jsou bezplatně po předložení návrhu oboustranné malby. Tu musí předložit radnici do konce října. Umělci nebudou mít nárok na honorář.Celý článek

Mezinárodní den seniorů

02.10.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. Dne 1. října je každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnovaný všem rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. Je to den, který ukazuje na to, že bychom neměli zapomínat s čím vším se musí senioři potýkat. A schody do obchodního centra bývají tím nejmenším problémem.

 

Celý článek

Akce našeho hnutí „Kouzelný les dětem“ se v neděli vydařila

30.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Podařilo se objednat na neděli krásné počasí, spolu s SMĚR centrum volného času, z.s., jsme připravili Kouzelný les, lezeckou prolézačku a střelnici. A doufáme, že jste si to dnes užili stejně tak jako my!

 

Celý článek

Kouzelný les dětem

19.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V neděli 29. 9. 2019 od 14.00 hod. do 17.00 hod. pořádá naše hnutí Ostravak pro děti "Kouzelný les dětem".Vstup do Kouzelného lesa je na rozcestí ulic Slučí a Studeňská anebo restaurace Na Kolibě u běžeckého oválu, Bělský Les, Ostrava-Jih.

Přijďte pobýt, už se na Vás těšíme!

Hnutí Ostravak 

 

Celý článek

Přivítání nových školáků v městském obvodu Ostrava-Jih

05.09.2019 Ostrava Jih > aktuálně

I na Jihu jsme přivítali nové školáky. Místostarostka Dagmar Hrabovská předala dárky dětem na ZŠ Krestova, místostarosta  Zdeněk Hübner navštívil ZŠ Šeříkova.Zajímavostí je, že v Ostravě v novém školním roce zasedlo do školních lavic více než 2500 prvňáčků, z toho 845 právě v městském obvodě Ostrava-Jih.

 

 


 

Celý článek

Budova radnice obvodu Ostrava-Jih slaví půlstoletí

19.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Uplynulo přesně 50 let od chvíle, kdy začala sloužit tehdejšímu Obvodnímu národnímu výboru Ostrava IV – Zábřeh současná budova Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. U této příležitosti připravila radnice na pondělí 19. srpna od 17.30 do 19.00 hodin v prostorách současné obřadní síně radnice na ul. Horní 3 v Hrabůvce program k připomenutí půlstoleté historie.

 

Celý článek

Do škol se sice o prázdninách nechodí, ale školy nespí

16.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V celé řadě škol, školek a školských zařízení v městském obvodě Ostrava-Jih probíhají opravy a rekonstrukce. Více informací na níže uvedeném videu doplňuje naše místostarostka pečující o školství v obvodě Dagmar Hrabovská.

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

 

Celý článek

Boj proti suchu v městském obvodu Ostrava-Jih

06.08.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Jedno z opatření v boji proti suchu zkoušejí na městském obvodě Ostrava-Jih. S nápadem přišly technické služby obvodu, o které se stará náš místostarosta Zdeněk Hübner. Jak celý systém zavlažování funguje  naleznete ve videu:

https://www.facebook.com/ostravakhnutiobcanu

 

Celý článek

Projekt „Mladí ladí D-DUR“

11.07.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Před prázdninami jsme se zúčastnili druhého setkání projektu „Mladí ladí D-DUR (demokratický dialog o udržitelném rozvoji)“ se studenty Střední školy společného stravování v Hrabůvce. 

Celý článek

Červnové zasedání Zastupitelstva Ostrava-Jih

06.06.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Dovoluji si Vás pozvat na červnové jednání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih, které se koná ve čtvrtek 6. 6. 2019 od 13:00 hod. ve 4. patře budovy A Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

Srdečně Vás zvu k účasti.
Bojuji i za Vaše zájmy. Děkuji za Vaši podporu.

Zdeněk Hübner, místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih

 

Celý článek

Bambifest na Ostravě-Jihu

20.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V pátek 17. května začal na Ostravě-Jihu Bambifest, který slavnostně zahájil senátor Polda Sulovský. Ceny nejlepším školám v soutěži "Kdo s koho", předával náš místostarosta Zdeněk Hűbner.  Bambifest pokračoval i v sobotu až do odpoledních hodin.

Více informací naleznete zde: Radamok - Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje

 

Celý článek

Sdílená kola jsou konečně i v městském obvodu Ostrava-Jih

17.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta obvodu Zdeněk Hűbner říká: jsem za to moc rád.Díky nim toho mohu v terénu stihnout mnohem více.A musím uznat, že kola nového poskytovatele jsou kvalitativně mnohem výše.

 

Celý článek

Senioři na Ostravě-Jihu žijí aktivně

16.05.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Na pozvání senátora Ing. Leopolda Sulovského navštívili ve středu dne 15. května senioři z Ostravy-Jihu Valdštejnský palác sídlo Senátu Parlamentu České republiky

 

Celý článek

Projekt „Mladí ladí D-DUR“

16.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Je skvělé, jak si mladí všímají svého okolí a kolik nápadů mají na jeho zlepšení. O tom se přesvědčili i naši místostarostové Dagmar Hrabovská a Zdeněk Hübner z Ostravy-Jih. 

Celý článek

Zápisy dětí do prvních tříd v městském obvodu Ostrava-Jih.

04.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Zápisy do prvních tříd jsou v plném proudu a budoucí prvňáčci si je užívají s úsměvem. Ve školách je čekají různá zpestření, jako např. na ZŠ Mitušova 16 v Hrabůvce. 

Celý článek

Předzahrádky bytových domů

01.04.2019 Ostrava Jih > aktuálně

I letos může Váš bytový dům získat příspěvek 1.000,- Kč na zakoupení rostlin na zkrášlení bezprostředního okolí Vašeho domu. 
Formou darovací smlouvy si o dar můžete požádat na odboru dopravy a komunálních služeb až do 30.10.2019.

Více informací naleznete ZDE.

 

Celý článek

Oprava silnic v městském obvodu Ostrava-Jih

27.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Než se naplno v příštím týdnu rozjedou obalovny, ty největší díry zatím provizorně opravují technické služby tzv. studenou směsí.
S opravou výtluků naplno začneme už v pondělí 1. dubna.
Čeká nás spousta práce, i v letošní zimě dostaly silnice pořádně zabrat.

 

Celý článek

Zase o něco příjemnější cestování městskou hromadnou dopravou!

21.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

V měsíci dubnu začne velká rekonstrukce tramvajové zastávky Hotelový dům Hlubina.

Práce budou probíhat za plného provozu tramvajové dopravy. Původní asfaltový povrch nahradí zámková dlažba, nástupní hrana se upraví tak, aby do vozů mohli nastupovat i vozíčkáři. Stávající betonový přístřešek čeká výměna obkladů, výplní otvorů, nové omítky, elektroinstalace, mobiliáře a rekonstrukce střechy. V budoucnu se počítá také s osazením bezpečnostních kamer.

 

Celý Expres Ostrava-Jih naleznete zde: https://polar.cz/…/expr…/expres-ostrava-jih-19-03-2019-16-43

 

 

Celý článek

ZAČÍNÁ STAVBA NOVÉHO NÁMĚSTÍ V OSTRAVĚ-JIH

19.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj:www.ostrava.cz

Nejlidnatější ostravský obvod Jih bude mít nové náměstí. V úterý 19. března si zhotovitel převzal staveniště a zahájí rozsáhlé práce. Jejich výsledkem bude dlouho plánované moderní veřejné prostranství v Hrabůvce. Součástí nového Náměstí Ostrava-Jih je budova informačního centra s veřejnými toaletami nebo zastřešení veřejného prostoru pro pořádání kulturních akcí.

 

Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih

04.03.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih se bude konat 7. března ve 13 hodin ve 4. patře budovy A Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. V 15 hodin mohou občané vznést své dotazy na zastupitele. V den konání zastupitelstva lidé mohou sledovat on-line přenos jednání na internetu. Z jednání zastupitelstva se bude pořizovat videozáznam, který naleznete společně s reportážemi z našeho obvodu na YouTube kanálu Městský obvod Ostrava-Jih. Program najdete https://ovajih.ostrava.cz/…/pozvanka-na-jed…/Pozv_3_zast.pdf

 

Celý článek

Soutěž "Čokoládová vařečka"

13.02.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarostka Dagmar Hrabovská (Ostravak) svojí přítomností podpořila 21. ročník soutěže Čokoládová vařečka, pořádané Střední školou společného stravování v Hrabůvce.

Celý článek

ON-LINE rozhovor s místostarostkou Ostravy-Jihu Dagmar Hrabovskou

11.02.2019 Ostrava Jih > aktuálně

zdroj: www.moravskoslezsky.deník.cz

Místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Dagmar Hrabovská byla hostem on-line rozhovoru Deníku. Její odpovědi na dotazy čtenářů najdete na této stránce níže.

 

Celý článek

Řemeslo má zlaté dno

28.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Minulý týden praskalo K-TRIO ve švech.
Uskutečnil se zde projekt pro žáky devátých tříd ZŠ - Řemeslo má zlaté dno, jehož cílem bylo zvýšit zájem o řemeslné obory

Celý článek

Hokejový zápas pro děti z dětského domova

15.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Ve spolupráci s vedením HC Vítkovice Ridera se podařilo Zdeňkovi Hűbnerovi zajistit pro děti z dětského domova vstupenky na hokejový zápas HC Vítkovice - HC Energie Karlovy Vary v neděli 13. ledna.

Celý článek

Senior klub v Ostravě-Jihu

14.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Dne 8. ledna 2019 se konalo letošní první setkání Senior klubu v Ostravě-Jihu.
Návštěvníky přišli pozdravit a popřát jim úspěšný rok 2019 i zástupci Ostravaku.

Celý článek

Zimní údržba v městském obvodě Ostrava-Jih

13.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta Zdeněk Hűbner se vyjadřuje ke stavu zimní údržby v městském obvodě Ostrava-Jih.

Někdo má křest ohněm, Ty máš křest sněhem. Takhle nějak glosoval jeden z mých přátel současné dění, když jsem se jej ptal, jak je spokojen s úklidem sněhu v ulicích našeho obvodu.

 

Celý článek

Tři králové koledovali také na radnici Ostravy-Jihu

07.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Kašpar, Melichar a Baltazar zavítali 3. ledna odpoledne také na radnici městského obvodu Ostrava - Jih. 

 

Celý článek

První občánek 2019 v Ostravě-Jihu

04.01.2019 Ostrava Jih > aktuálně

Prvním narozeným dítětem Ostravy–Jihu je Ella Farníková, narozena 1. 1. 2019.
Jedná se o třetí dítě maminky Lucie, doma se už na ně obě těší dvě starší sestřičky.

Celý článek

Vánoční nadílka zaměstnancům TS Ostrava-Jih

26.12.2018 Ostrava Jih > aktuálně

Místostarosta Zdeněk Hűbner ve spolupráci s vedoucím odboru dopravy a komunálních služeb Danielem Jeřábkem překvapili zaměstnance Technických služeb Ostrava-Jih vánoční nadílkou.

Celý článek

Den zdraví s Ostravakem

Ostrava Jih > aktuálně

Přijďte si zdarma nechat změřit nitrooční nebo krevní tlak nebo si prohlédnout sanitku. Srdečně Vás zveme na Den zdraví s Ostravakem. Akce se konaji v různých termínech a na různých místech v Ostravě-Jihu.

Celý článek

Kouzelný les dětem

Ostrava Jih > aktuálně

Přijměte naše pozvání v neděli 30. září na procházku kouzelným lesem.

Celý článek

Sportovní dopoledne s Ostravakem

Ostrava Jih > aktuálně

V sobotu 22. září pořádáme ve sportovním středisku UNNO SPORT v Ostravě - Dubině Sportovní dopoledne s Ostravakem. Srdečně Vás zveme!

Celý článek

Komunální volby 2018 - Ostrava-Jih

31.08.2018 Ostrava Jih > aktuálně

V největším ostravském obvodu Ostrava – Jih kandiduje za Ostravaka na starostu obvodu Bc. Zdeněk Hűbner, MBA.

Celý článek

Něco k odvolání předsedy kontrolního výboru Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih

31.08.2018 Ostrava Jih > aktuálně

Pro vysvětlení situace se musíme vrátit trochu do historie, konkrétně do roku 2014. Je veřejným tajemstvím, že placenou funkcí předsedy kontrolního výboru si současná koalice na Jihu (ANO, ČSSD, KDU-ČSL) pojistila tichou podporu KSČM. Na 1. zasedání zastupitelstva Městského obvodu Ostrava-Jih dne 13. 11. 2018 bylo 25 zastupiteli (všichni z ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a dále 3 ANO – Bednář, Gemela, Šimík) rozhodnuto o tom, že předseda kontrolního výboru Karel Gavenda (KSČM) bude uvolněná funkce, které přísluší hrubý měsíční plat kolem 50.000,- Kč. Karel Gavenda přitom jako svou kvalifikaci pro tuto pozici považoval zejména to, že zahajuje již 11. volební období jako zastupitel Ostravy-Jih.

 

Celý článek

3. JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉHO OBVODU OSTRAVA - JIH

05.03.2015 Ostrava Jih > aktuálně

Ve čtvrtek 5. 3. 2015 se konalo 3. jednání zastupitelstva našeho obvodu. Jednání předcházela mimořádná schůze kontrolního výboru

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem