Zpět 22/12/2020

Co se děje na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách po „převratu“?

Na počátku listopadu došlo k "převratu" na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách. Náš místostarosta Vladimír Řezáč byl odvolán. Co se děje na radnici nyní? Přečtěte si názor našeho zástupce, člena finančního výboru, Martina Balcara.  .

To, k čemu se schyluje, mě velmi znepokojuje

 18.12.2020  

Je to už více než měsíc, co se v našem obvodu změnilo vedení – starosta a rada městského obvodu. Jakým způsobem k tomu došlo nechci komentovat, neboť takové věci se prostě v politice stávají. Někdo převlékne kabát, jiný podlehne svým osobním zájmům, nebo je jenom psychopat. Tady se sešlo všechno najednou. 

Já bych se ovšem chtěl vyjádřit k tomu, k čemu se schyluje a co mě osobně velmi znepokojuje.

Ihned po tomto puči se nechal slyšet nový starosta pan Vávra, že „oni už tam seděli tak dlouho, že si mysleli, že tam budou navždy.“ No, nevím, tři z pěti radních tam seděli dva roky. Pan Hujdus sice již ve vedení obvodu byl o něco déle, ale myslím, že právě díky tomu nasbíral zkušenosti, aby mohl zastávat funkci starosty dobře, s potřebnými znalostmi a kompetencemi. Jako místostarosta v předchozím volebním období pochopil, čeho se má držet, nebo naopak se vyvarovat. Začít řídit obvod bez podobných zkušeností je z mého pohledu velmi troufalé.

Nové vedení také ihned přistoupilo k radikální obměně finančního i kontrolního výboru. Novým předsedou finančního výboru se stal pan Videcký, který byl léta jeho členem. To dává smysl, protože bývalý předseda pan Becher byl členem koalice a nyní se situace obrátila. Proč ale pan Becher není nadále členem tohoto výboru, už tak jasné není.

Situace v kontrolním výboru je ovšem pochopitelná ještě o dost méně. Předsedou kontrolního výboru byl pan Vávra, což bylo smysluplné, protože byl členem opozice a hlavním úkolem kontrolního výboru je kontrolovat práci vedení obce. No a v současné době je novou předsedkyní kontrolního výboru paní Murtinová, která je členkou koalice, a z toho vyplývá, že bude tedy kontrolovat „sama sebe“. To vnímám jako velmi podivné, zvlášť když přihlédnu k proklamacím nového vedení, které klade veliký důraz právě na transparentnost.

Vrásky na čele mi také dělají slova o poctivosti, se kterou chce nové vedené pracovat. Nic proti poctivosti samozřejmě nemám, ale dost dobře si nedovedu představit, jak lze dělat poctivě práci pro obvod a jeho občany, řešit jejich problémy, mít „dveře na radnici otevřené“, a zároveň chodit do zaměstnání někde jinde.

Závěrem chci jen dodat, že v zájmu našeho městského obvodu si přeji, aby nové vedení svou práci dělalo aspoň tak dobře, jako vedení minulé.

Martin Balcar
člen finančního výboru
hnutí Ostravak

 

Sdílejte článek