Zaujalo Ostravaka - blízko Ostravy, blízko k dobrým skutkům – fenomén Lysá hora

AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Horalové převádějí radost ze svých výstupů na Lysou horu do pomoci Mobilnímu hospici Ondrášek.

V Ostravě snad není sportovního nadšence, který by občas nezamířil na Lysou horu. Jsou zde i tací, kteří tam chodí či vybíhají několikrát týdně, ba i několikrát denně. Mezi takové patří i zástupkyně ředitelky Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, Michaela Böhmová.

V roce 2016 se zapojila do soutěže o co nejvíc výstupů na Lysou horu a zdolala ji více než 600x. A zdaleka nebyla jediná. Ten rok dal dohromady partu lidí, která Michaelu vyhecovala k napsání knížky o celém tom bláznovství. A při tom se zrodila pomoc Mobilnímu hospici Ondrášek. O knížku byl totiž obrovský zájem a celý výtěžek šel právě na hospic. A kde se jednou s něčím smysluplným a krásným začne, tam se nekončí.

Od roku 2016 tedy Michaela organizuje charitativní sbírku na Lysé hoře každý rok. Spojuje ji s Vánocemi. V tuto dobu může tedy každý buď přímo do kasičky v Bezručově chatě na Lysé hoře, nebo na speciální sbírkový účet přispět. A lidé jsou dobrosrdeční a štědří. Spousta z nich spojuje pomoc se svými výstupy na Lysou a částku odvíjí od počtu zdolaných kopců. Většina z nich se do sbírky zapojuje každoročně. Lysá hora tak opravdu spojuje lidi s dobrým srdcem, kteří si uvědomují, jaké mají štěstí, že jsou zdraví, že si mohou plnit své sny. Lysá hora neuvěřitelně nabíjí energií a chutí do života.  O tom nám může něco málo říct i Petra Bernfeldová, dřívější starostka centrálního obvodu Ostravy. „Lysou horu jsem znala, párkrát tam byla. Ale v roce 2019 jsem i já propadla jejímu kouzlu a minimálně jednu měsíčně zde chodím dobíjet baterky. Funguje to skvěle,“ říká Petra Bernfeldová.

O tohle všechno jsou pacienti Mobilního hospice Ondrášek ošizeni. Jejich přání je jediné – umírat alespoň s tím, že jsou mezi svými blízkými. Sestřičky a lékaři hospice dělají maximum jak pro své pacienty, tak pro jejich rodiny. Mnohdy to jsou i děti. Jejich práci by psychicky zvládl málokdo z nás. Pomoci finančně jim však můžeme všichni. A to je motto lysohorské sbírky. Naši radost převést do pomoci jiným.


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem