Velikonoce v Ostravě budou letos pestré

27.03.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Zdroj: Moravskoslezský deník 

Atmosféru Velikonoc si budou moci obyvatelé města vychutnat hned na několik způsobů. A nemusí kvůli tomu často ani vyrážet mimo město. Na různých místech a turistických atrakcích naleznou v tomto týdnu velikonočně laděné akce či jarmarky s ukázkami tradičních řemesel a často s doprovodným kulturním programem. 

 

 

Už včera začal přímo na Masarykově náměstí velikonoční jarmark, který potrvá až do pátku. "Tímto jarmarkem pokračuje v podstatě nepřetržitý řetězec akcí, které do centra přivedly ze širokého okolí návštěvníky všech generací i nejrůznějších zájmů," komentovala akci starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová. Organizátoři slibují stánky s jídlem, tradičními výrobky, folklorní muziku i živá zvířata, jelikož náměstí má vzhledem připomínat vesnický dvorek.
Další možností je strávit Velikonoční pondělí v ostravské zoo. Během dne budou připraveny nejrůznější aktivity pro děti i dospělé.
Pokračování na straně 3 Velikonoce v Ostravě budou letos pestré."Kromě speciálního velikonočního programu budou probíhat i komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat," uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková. Milovníci techniky naopak můžou na Velký pátek zamířit do Dolní oblasti Vítkovic, kde je čeká velikonoční program ve Velkém a Malém světě techniky. "Mimo naše zvyky budeme putovat těmi nejpodivuhodnějšími tradicemi celého světa. V průběhu celodenního programu si návštěvníci jednotlivé zvyklosti vyzkouší a odnesou si svůj vlastní výrobek," popsala plán Malého světa techniky mluvčí Dolní oblasti Vítkovic Pavlína Copková. 

Velikonoční nálada pronikne rovněž na některé historické památky. V sobotu 31. března se návštěvníkům otevřou brány hradu Hukvaldy, a začne tak letní sezona hradu, hned v neděli pak čeká návštěvníky velikonoční jarmark doplněný třeba o ukázky historického šermu. Zámek Hradec nad Moravicí zahájí letní sezonu akcí Velikonoce na zámku již v pátek 30. března.
Lidé, kteří ulice města rádi vymění za přírodu, mohou vyrazit třeba na Pustevny, kde organizátoři slibují od pátku do pondělí 2. dubna zelené pivo a další velikonoční speciality. "Děti na Pustevnách uvítá velikonoční zajíc, připravena bude velikonoční dílnička či v případě příznivého počasí Zajdova stezka," řekla o plánech na neděli a pondělí mluvčí areálu na Pustevnách Dita Korčák Hrtusová.
Na některých místech se velikonoční veselice již uskutečnila, což platí třeba pro Slezskoostravský hrad a městečko miniatur Miniuni, kde si návštěvníci užívali velikonoční atmosféru předčasně již uplynulý víkend.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem