V NOCLEHÁRNÁCH JSOU STÁLE VOLNÁ MÍSTA PRO BEZDOMOVCE

24.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Město Ostrava připravilo i pro letošní zimu pro lidi bez domova Zimní program. Zaručuje jim, že mohou přečkat mrazivé noci v noclehárnách. Navýšen je počet lůžek a v případě zaplnění kapacity jsou k dispozici i tzv. volné židle. Ve všech zařízeních však zůstávají volná lůžka.

 

Noční teploty klesly v posledních dnech pod 0° Celsia. V takovém případě se rozbíhá Zimní program, který připravilo město Ostrava společně s organizacemi, které lidem bez domova poskytují služby celoročně. Ubytovací kapacity jsou navyšovány tak, aby pokryly aktuální potřeby klientů. Zvyšuje se také počet sociálních pracovníků, kteří lidi bez domova navštěvují v místech, kde přežívají i mrazivé období. Přímo na místě jim poskytují poradenství a odkazují je na organizace, kde mohou získat teplé jídlo, nápoje, deky nebo kde jsou volné kapacity k přenocování. Stávající ubytovací kapacity, které tvoří 772 lůžek, jsou v mrazech navýšeny o 54 lůžek a o 120 volných židlí.

V Ostravě je odhadem 900 lidí bez domova, přibližně polovina z nich přebývá na ulicích.

Do Zimního programu se zapojily Charita Ostrava a Armáda spásy. Podle posledních údajů však lidé bez domova kapacitu nevyužívají a v zařízeních obou organizací jsou stále volná lůžka.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem