Slezskoostravský hrad v dubnu? Velikonoce a Garden Food Festival

02.04.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:Moravskoslezský deník

Slezskoostravský hrad čeká zlomová sezona. Se jmenováním nového šéfa Černé louky Jana Šumbery, pod jehož instituci památka spadá, se od základu mění program i výše vstupného. "Chceme výhledově hrad zpřístupnit lidem zdarma. Přesněji vstup na hradní nádvoří. 

 

Už pro letošek jsme snížili ceny vstupenek na 60 korun," uvedl Šumbera. Důvod je každému jasný.

"Hrad leží na křižovatce cyklostezek, kolem proudí davy lidí a my chceme, aby se hrad stal rodinným cílem výletů. Lidé přijdou, odpočinou si, dají si něco k jídlu a pití, případně si prohlédnou expozice. Až do těchto expozic bude vstup zpoplatněn. To je náš cíl a záměr. Ideálně bychom chtěli tento model spustit v roce 2020," uvedl Šumbera. V dubnu je Slezskoostravský hrad  otevřen od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin.

V sobotu 13. dubna se uskuteční tradiční velikonoční jarmark s ukázkami řemesel a prodejem lidově uměleckých výrobků. Poslední dubnový víkend (27. a 28. dubna) bude hrad patřit milovníkům gastronomie. Garden Food Festival se spojil s Karnevalem chutí a pod značkou GFF se přestěhoval z Dolní oblasti Vítkovic právě na Slezskoostravský hrad.


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem