S rozvojem Slezské Ostravy jsou občané spokojeni

25.01.2022 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Slezská Ostrava v posledních letech investovala peníze do modernizace školských zařízení.Oblast školství, kultury, sportu, volného času a také financí má na starosti Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy z hnutí Ostravak. 

 

„Velkou radost mám z toho, že se nám v průběhu volebního období podařilo získat dotace ve výši 9 milionů Kč na modernizace učeben základních škol městského obvodu, které si celkem vyžádaly 10 milionů. Školy tak mají nejmodernější vybavení učeben fyziky, chemie a přírodních věd. V současné době se připravujeme na nové výzvy, v rámci kterých bychom rádi vybudovali odborné školní poradenská pracoviště, dílny, cvičné kuchyně a modernizovali jazykové a IT učebny s prvky virtuální reality,“ uvádí místostarosta Goryczka.

V základních školách ve Slezské Ostravě se během posledních dvou let instaloval do všech tříd systém nuceného větrání, tzv. rekuperace. Obvod na jeho realizaci získal dotaci z Operačního programu životní prostředí. Z rozpočtu městského obvodu byla provedena komplexní rekonstrukce školní kuchyně při ZŠ Bohumínská včetně vzduchotechniky s chladící jednotkou, která zpříjemňuje práci kuchařek v letních měsících. Tato jídelna vaří přes tisíc jídel denně a k tomu připravuje dopolední a odpolední svačiny pro děti z mateřských škol.

Slezská Ostrava rovněž dovybavila kabinety základních škol novým nábytkem, žáci mají k dispozici šatní skříně a některá pracoviště mateřských škol také infrasauny se solným panelem, které pomáhají dětem při dýchacích obtížích převážně v době, kdy se nekonají ozdravné pobyty z důvodu koronavirových opatření. „V tomto trendu chceme pokračovat i v příštích letech na dalších čtyřech pracovištích. Nemalou pozornost věnujeme i exteriéru mateřských škol. Například MŠ Požární v Heřmanicích má zbrusu novou školní zahradu. Postaven zde byl nový altán se stoly a lavicemi, doplněny byly nové hrací prvky, jako jsou skluzavky, prolézačky, houpačky, lezecká stěna i síťové prvky a interaktivní tabule. V plánu je rovněž rekonstrukce zahrady MŠ Slívova,“ doplnil místostarosta R. Goryczka.

V oblasti sportu se podařilo zrekonstruovat multifunkční hřiště ZŠ Pěší, postavit multifunkční hřiště s umělým povrchem ZŠ Chrustova, otevřít školní zahradu ZŠ Škrobálkova, vybudovat dopravní hřiště na zahradě MŠ Zámostní a nové hřiště na ulici Serafínova v Kunčicích. Provedena byla rozsáhlá rekonstrukce areálu TJ Sokol Koblov a poblíž hřiště má ještě vyrůst sportovní hala. Slezská Ostrava má již připravený projekt, vzhledem k vysokým finančním nákladům však čeká na vyhlášení příslušné dotační výzvy.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem