Rok voleb do zastupitelstva obcí

12.01.2022 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Občané budou letos na podzim volit zastupitele a starosty obcí a měst.

Svých ambicí opět se stát starostkou centrálního ostravského obvodu se nevzdává Petra Bernfeldová kandidující za hnutí Ostravak. Volby vyhrála v posledních dvanácti letech opakovaně. Ve stávajícím volebním období ale pracuje a řeší řadu otázek v opoziční lavici. 

 

Vládnoucí koalice vznikla z politických subjektů, které v minulých volbách skončily až za hnutím Ostravak. „V roce 2018 jsem zjistila, že vyhrát volby s největším počtem hlasů nic neznamená, když ve výsledku nemáte dostatečně velký počet mandátů pro vyjednávání s ostatními. I proto letošní volební rok beru jako osobní výzvu. Budu dělat maximum pro to, abychom volby vyhráli,“ říká Petra Bernfeldová. Situace bude podle ní o to složitější, že není vidět a slyšet stejně intenzivně jako z pozice starostky. Každodenní kontakt s občany obvodu si však udržuje nepřetržitě. Projít se spolu s ní centrem města nebývá jednoduché - řada lidí ji zdraví a zastavuje, chtějí s ní probrat problémy, které je trápí, nebo si jen popovídat.  

Petra Bernfeldová, která během svého působení ve vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kdy měla v gesci majetkový a bytový odbor, změnila podmínky pro snazší získání obecního bytu. Z bytů se jí podařilo vystěhovat dlouhodobé dlužníky a problémové nájemníky. Následně iniciovala vytvoření systému oprav a rekonstrukcí uvolněných bytů, začaly rekonstrukce celých bytových domů. Jen pro zajímavost, P. Bernfeldová stála také u zrodu prvního květinového záhonu na ulici Sokolské a Mlýnské. Postupně pak rozkvetly i další místa v centru, což inspirovalo i jiné ostravské obvody. Její prioritou se stalo oživení centra. Postupnými kroky se podařilo vtisknout zejména historické části Ostravy punc moderního a přívětivého prostoru.  Nové podniky v centru, řada akcí organizovaných obvodem či externími subjekty přilákaly opět do centra lidi. 

Velkou pozornost P. Bernfeldová věnovala také sídlištní zástavbě: „Pokračovali jsme například v revitalizaci sídliště Šalamouna a od roku 2013 začali realizovat projekt komplexní opravy dlouho opomíjených Fifejd.“ 

V hlavě ale má ještě plno dalších plánů a nápadů, které by chtěla prosadit a úspěšně realizovat. „Skutečně mi hodně záleží na tom, aby se v Moravské Ostravě a Přívozu žilo lidem komfortně a spokojeně, aby se zde návštěvníkům a turistům líbilo a měli důvod se vracet,“ uvádí velká patriotka obvodu Petra Bernfeldová.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem