Na Slezské žije celý svůj život a neměnila by

23.12.2021 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Toto tvrdí při každé vhodné příležitosti Ivona Vaňková, místostarostka Slezské Ostravy z hnutí Ostravak.Ve vedení městského obvodu je druhé volební období a výsledky její práce jsou nepřehlédnutelné. Ivona Vaňková má na starosti majetkovou správu, oblast stavebního řádu a územního plánování. Aktivní je také v komisi pro majetek a hospodářskou správu Rady města Ostravy.

 

 

Prodejem a pronájmy majetku získává obvod část financí potřebných na investiční akce, opravy bytového fondu i veřejných komunikací. „Jsem ráda, že se na základě mé iniciativy dlouhodobě realizuje potřebná regenerace sídliště Kamenec, v rámci které vznikl nový světelný přechod přes frekventovanou silnici Bohumínskou. Podařilo se nám vyřešit rezidentní parkování, provádějí se opravy chodníků, obnova zeleně a připravujeme zabudování polopodzemních odpadových nádob. Na veřejných setkáních s občany, která pravidelně s kolegy z vedení obvodu pořádáme, jsme na opravy a stavební práce zaznamenali vesměs kladné ohlasy,“ uvádí Vaňková s tím, že kompletní regenerace sídliště je prováděna ve třech etapách a vyžádá si téměř 50 milionů korun. 

A na co si obyvatelé stěžují? Místostarostka odpovídá: „Nejčastěji se kritika týká především veřejného pořádku. S ohledem na rozlehlost Slezské Ostravy bývají stížnosti prakticky na denním pořádku. Každý den zajišťujeme likvidaci spousty odpadu, který by měl správně skončit na skládkách nebo v popelnicích. Nechápu, že někdo například vyhodí pytel s odpadky někde u cesty, když to má ke kontejneru jen několik kroků, když nacházíme hromady suti a jiného stavebního odpadu na pěšinách mezi stromy. Každý si přece má uklidit nepořádek sám po sobě.“ 

Ivona Vaňková iniciovala v součinnosti s bývalou starostkou městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petrou Bernfeldovou spuštění provozu autobusové linky MHD číslo 99. „Provoz autobusu byl zahájen po dlouhém vyjednávání a dopracovávání podmínek v roce 2019. Linka spojuje bez přestupování náš obvod s Městskou nemocnicí Ostrava a Ústředním autobusovým nádražím. Původně plánovaná trasa se rozšířila i o lokalitu Františkov, kde se díky nové výstavbě domů postupně navyšuje počet obyvatel,“ konstatuje místostarostka. 

Výhodou Slezské Ostravy je bezesporu ideální poloha pro bydlení, a to v nejzelenější části Ostravy. V obvodu s osmi místními částmi si vybere prostě každý, ať již dává přednost bydlení v rodinných, řadových či bytových domech nebo na menších sídlištích.

„Osobně se mi moc líbí skutečnost, že když se rozhodnu být alespoň na chvíli v přírodě, jsem za deset minut u krásného Heřmanického rybníka, nebo si jen tak vyjdu na haldu Ema. Z ní jsou překrásné výhledy na celou Ostravu i na Beskydy. A když chci být mezi lidmi, přejdu most a jsem v centru města“ říká místostarostka Ivona Vaňková.

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem