Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy

09.04.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj:parlamentnilisty.cz

Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.

 

 

"Situaci s ArcellorMittal Ostrava vnímám velmi citlivě. Jednak jako ministr průmyslu a obchodu, ale také jako člověk, který pochází z Moravskoslezského kraje. Po společnosti ArcelorMittal chci, aby co nejdříve sdělila jasnou představu o tom, co bude následovat a za jakých podmínek bude chtít ostravské hutní závody prodat. Situace je v kontextu toho, co se teď děje ve Vítkovicích a OKD zvlášť citlivá nejen pro Ostravu, ale i pro celý region," říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Moravskoslezský kraj přitom dlouhodobě patří mezi regiony s nejvyšší nezaměstnaností v České republice. A ArcelorMittal Ostrava v současné době zaměstnává na 7 000 lidí. "Od první chvíle komunikuji s vedením ČMKOS. Jde nám totiž o totéž – aby lidé měli v prosperující firmě práci," zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a upřesňuje: "Ostravskému ArceloMittal se daří a průměrná mzda patří v regionu mezi vysoce nadprůměrné. Využiji všech možností, které mám, aby eventuální prodej společnosti nezpůsobil další sociální problémy v Moravskoslezském kraji.”

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem