Zpět 21/02/2023

Městský obvod Slezská Ostrava se mění před očima

Rozvoj závisí nejen na investičních akcích městského obvodu, ale v neposlední řadě i na aktivitách soukromých investorů.

V poslední době se tak mimo jiné realizovaly stavby nové bytové výstavby, občanské vybavenosti, nadále se rozvíjí lehká průmyslová zóna v Hrušově a mnoho dalšího. „Jsme rádi, že si firmy vybraly zrovna Slezskou pro místo svého působení, a tak přispívají k rozvoji našeho obvodu a zlepšení kvality života jeho obyvatel,“ říká místostarostka Ivona Vaňková (hnutí Ostravak).

Rezidenční projekt bydlení EMA

Nedaleko od haldy Ema v klidné lokalitě mezi ulicemi U Hájenky a Koksová vznikne nové rezidenční bydlení. Ve dvou moderních domech bude celkem 53 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk. Byty o velikosti 1+kk a 2+kk mají balkony nebo kryté lodžie, byty 3+kk předzahrádky a luxusní byty 4+kk prostorné terasy v horních podlažích domů. V podzemí se počítá se sklepy a garážemi, parkovacích stání včetně těch venkovních bude celkem 69. „Slezská je příjemným místem pro život a nás těší jak zájem developerů stavět na území Slezské nové byty, tak také zájem občanů o bydlení u nás,“ říká místostarosta Roman Goryczka (hnutí Ostravak).

Nová prodejna Lidl

Dlouho očekávaná prodejna byla otevřena 13. 2. 2023 a okamžitě se zaplnila nedočkavými zákazníky. V areálu bývalého Dolu Petr Bezruč vyrostla moderní dvoupatrová budova s krytým parkovištěm v přízemí a samotnou prodejnou v patře. Jedná se o teprve třetí prodejnu tohoto typu v České republice, rozkládá se na ploše 1450 m², k dispozici je 139 parkovacích míst, z toho 6 pro zdravotně tělesně postižené, u dvou míst je dobíjecí stanice pro elektromobily. „Obvod vyšel investorovi vstříc v požadavcích na zřízení věcných břemen z důvodu výstavby kanalizace na obecních pozemcích. Velmi rychle byla také zprocesována potřebná povolení v rámci stavebního úřadu. Na Slezské, která má téměř dvaadvacet tisíc obyvatel byly dosud jen dva supermarkety, takže výstavba tolik potřebné nové prodejny byla pro nás prioritou,“ informuje místostarostka Ivona Vaňková, která má tuto oblast v gesci.

CONTERA PARK OSTRAVA D1 v Hrušově

Logistický areál v Hrušově se nadále rozrůstá. Na místě někdejšího brownfieldu vznikl moderní areál prozatím o čtyřech budovách, kde v objektech působí významné firmy jako Sportissimo, Plzeňský Prazdroj, AT Computers a VAS Solutions. V menších prostorách průmyslového objektu s názvem Flexi se nachází firmy První Signální, Ruukki CZ, Tesla Batteries a Emons Spedice, nicméně areál stále expanduje a v projekční přípravě je další objekt. Výše investice ze strany investora činila k 31.12.2022 1741 mil. Kč a prozatím poskytla 770 pracovních míst. Předpokládaný stav pracovních míst ke konci roku 2023 je 950. „Jsem rád, že lokalita, která byla poničena povodněni v roce 1997, znovu najde uplatnění a pracovní příležitosti zde získá téměř tisícovka lidí,“ doplňuje místostarosta Goryczka.

Sdílejte článek