MĚSTO PŘIPRAVUJE V HULVÁKÁCH NOVÝ DOMOV PRO SENIORY

07.12.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Na přibývající počet seniorů a nedostatek kapacit v domovech důchodců reaguje město Ostrava záměrem postavit v Hulvákách nové zařízení.

 

Nový domov pro seniory by měl vzniknout v prostoru mezi ulicemi Sokola Tůmy, Klostermannova a Duhová. Bude vybudován domov pro seniory a domov se zvláštním režimem s celkovou kapacitou 100 klientů, kterým kromě ubytování a stravování bude poskytnuta i možnost lékařské péče.

Domov pro seniory bude neústavním typem domova, v němž klienti žijí v menších komunitách. Tomu odpovídá i architektonické řešení objektu. Domov je rozdělen do dvou bloků o třech nadzemních podlažích, které jsou propojeny ve středové části. V každém bloku je centrálně umístěné atrium, jehož prosvětlený prostor poslouží odpočinku a relaxaci. Pokoje klientů, 50 jednolůžkových a 25 dvojlůžkových, jsou většinou umístěny na prosluněných fasádách. Součástí jednolůžkových pokojů jsou lodžie, další pokoje jsou terasami a také předzahrádkami.Domov by se měl začít stavět v druhé polovině roku 2020. Investice by neměla přesáhnout 400 milionů korun.

Okolí domova tvoří uzavřená zahrada s promenádou, jezírkem a lavičkami. Blízký lesopark Benátky pak nabídne možnost příjemných procházek. Výhodou jsou trolejbusové a tramvajové zastávky v těsné blízkosti tohoto místa.  

Počet míst v seniorských službách je nyní v Ostravě 2061, z toho 1611 míst poskytují organizace zřízené městem a nestátní neziskové organizace 450 míst. Domovy se zvláštním režimem pro osoby, které se o sebe již nedokážou postarat, mají dalších 605 míst. Vzhledem k demografickému vývoji by bylo zapotřebí dalších 400 až 450 míst. Město do dvou let nasmlouvá 130 míst od soukromých poskytovatelů, rekonstrukcí stávajících domovů přibude 23 míst a domov v Hulvákách přinese rovných sto míst. „Čekací lhůta na umístění do pobytové sociální služby se pohybuje v intervalu od šesti do 18 měsíců od podání žádosti. V současné době je evidováno 1500 takových žádostí.      

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem