MĚSTO PODPOŘÍ RODINY ZAHYNULÝCH HORNÍKŮ

31.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Ostravští zastupitelé schválili 30. ledna dar Nadaci OKD ve výši 325 tisíc korun pro rodiny pozůstalých po neštěstí na Dole ČSM ve Stonavě, ke kterému došlo 20. prosince loňského roku.

 

Finanční dar města Ostravy bude rozdělen rovnoměrně všem postiženým rodinám. Každá obdrží částku 25 tisíc korun.

K důlnímu neštěstí sice nedošlo v Ostravě, ale Ostrava je region, který spojuje hornická minulost, a proto se neštěstí v dole ČSM ve Stonavě našeho regionu dotýká. Zastupitelé soucítí s rodinami zahynulých horníků. Nemohou nahradit lidské životy, ale přispět nadaci, která rozdělí peníze jejich rodinám. Finanční prostředky pomohou zmírnit jejich složitou situaci. Primátor Tomáš Macura poděkoval zastupitelům města, kteří svým hlasováním podpořili schválení daru.

V místě ohradníku Dolu ČSM Sever došlo k důlnímu neštěstí, v jehož důsledku přišlo o život 13 lidí  a další byli zraněni. Jednalo se o jednoho českého a 12 polských horníků. Příčinou bylo zapálení metanu, který způsobil devastaci některých důlních pracovišť.

Statutární město Ostrava v minulosti opakovaně přispívalo na humanitární účely postiženým městům, krajům a právnickým i fyzickým subjektům, například městům Praha, Drážďany, Frýdlant, Frenštát pod Radhoštěm, Biskupství opavsko-ostravskému a dalším.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem