LINKA DŮVĚRY NYNÍ FUNGUJE V OSTRAVĚ NEPŘETRŽITĚ

23.01.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.ostrava.cz

Ostravská linka důvěry, kterou zajišťuje Městská nemocnice Ostrava, rozšířila svůj provoz. Odborníci jsou nově k dispozici dospělým lidem v krizových životních situacích non-stop. Zájemci mohou poradnu kontaktovat i e-mailem nebo s odborníkem chatovat.

 

Tým, který pomoc na nepřetržité lince důvěry na telefonních číslech 596 618 908 a 737 267 939 poskytuje, tvoří celkem 16 odborníků - vyškolení sociální pracovníci,  psychologové, adiktolog (odborník na léčbu závislostí) a psychiatr. Zájemci hledající pomoc se na ně mohou kdykoliv obrátit rovněž e-mailem a novinkou je chat. Ten je k dispozici v pátek v odpoledních hodinách nebo v neděli dopoledne.  

„Nejčastějším impulzem pro zavolání na naši linku byly náhlé traumatizující události, které zasáhly volajícího. Často rodinné události – úmrtí, nemoc, konflikt mezi blízkými, nevěra, ztráta důvěry, ohrožení agresí. Volající linku kontaktovali v případech psychické tísně, nespavosti, sebevražedných myšlenek, depresivních pocitů. A to nejen ti, kteří se s těmito problémy léčí, ale také zdravé osoby. Standardním tématem je také  široká škála problémů spojených se závislostmi, nejčastěji alkoholismem,“ řekl vedoucí Linky důvěry Ostrav a Svatopluk Antoš.

Linka důvěry je anonymní a tím i bezpečná. Pomáhá zvládnout psychickou zátěž pomocí týmu odborníků, psychologů a sociálních pracovníků. Základními principy této služby jsou: dostupnost, bezpečnost (ta je dána anonymitou pro volající) a odbornost těch, kteří linku obsluhují. Ostravská linka důvěry byla první v republice, která  historicky zavedla krizovou službu prostřednictvím internetu.

Na telefonních číslech  596 618 908 a 737 267 939  jsou pracovníci připraveni poskytnout podporu a informace nepřetržitě – po všechny dny po celých 24 hodin. 

Chat je k dispozici na www.elinka.iporadna.cz, email na linka.duvery@mnof.cz.

Službu poskytuje Městská nemocnice Ostrava, Psychiatrické oddělení, Ambulance klinické psychologie. Aktuálně v týmu působí 9 sociálních pracovníků se specializovaným výcvikem v Telefonické krizové intervenci, 5 psychologů, adiktolog a psychiatr. Dotovaná je z rozpočtu města Ostravy i Moravskoslezského kraje.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem