Další rána! Letový provoz nad Ostravou se blíží nule

07.03.2019 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: www.moravskoslezskydenik.cz

Provoz na ostravském letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů z Ostravy do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna.

 

Společnost Ryanair zredukovala provoz a od letního letového řádu bude nabízet pouze tři lety týdně namísto stávajících čtyř.

„Pravidelně zkoumáme výkonnost všech našich více než 1800 tras. S letním letovým řádem jsme zredukovali počet letů ze čtyř na tři týdně,“ řekl portálu Zdopravy.cz mluvčí Ryanairu Denis Barabas.

Ing. Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy (Ostravak), říká:

"Toto jsou ozvěny minulosti, za kterou pan Unucka 100% nemůže. Na tomto příkladu je konkrétně vidět, jak negativně mohou lokální politici s vidinou krajské dotace na provoz pro spřátelené subjekty ovlivnit celý region. 
Celé letiště mělo být z počátku pronajato mezinárodnímu soukromému leteckému přepravci. Dnes je na vše pozdě a kraj nikdy nebude schopným konkurentem a protihráčem v leteckém businessu.
Úžasnou dobu konjunktury všeho takže i cestování někteří političtí vyvolenci sledovali zpovzdálí a možná čekali, že jim snad ještě něco přistane (jestli na letišti nebo v šuplíku, toť otázka). Letiště v Katowicích zatím rostlo a kvetlo.
Je nutné celé letiště pronajmout a nechat vydělat na letním provozu reálnou firmu s mezinárodním přesahem, tak aby se pomalu mohlo vzpamatovávat v rámci reálné konkurence a získávat klienty zpět. 
Pokud se tak nestane, budeme místo z Ostravy lítat z Katowic. No, je to jen hodina cesty autem po krásné nové dálnici a asi to nebude taková hrůza, kdyby se z haly Leoše Janáčka stala hala koncertní."

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem