Centrum Ostravy povede koalice ANO, Pirátů a ODS

05.11.2018 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

zdroj: Mladá fronta Dnes

Dlouhé povolební vyjednávání v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dospělo ke konci. Vznikla koalice hnutí ANO, Pirátů a ODS, čímž se blíží i dosavadní dohodnuté koalici na ostravském magistrátu. I v centrálním obvodu tak skončilo v opozici hnutí Ostravak.


Jednání byla údajně velmi náročná a plná zvratů. "Důvodem k tomuto kroku byl přístup hnutí Ostravak, které neustále se všemi subjekty protahovalo koaliční jednání a zvyšovalo své požadavky jak na počet radních, tak na obsazení resortů," uvedli představitelé nové koalice Zuzana Ožanová (ANO), Rostislav Řeha (Piráti) a Miroslav Svozil za ODS.
Dosavadní starostka obvodu a jednička vítězného hnutí Ostravak Petra Bernfeldová si po dotazu MF DNES na komentář výsledku povolebního vyjednávání povzdychla, že to je život a hnutí bude co nejaktivněji zastupovat v opozici.
Situace v centrálním obvodu se stala každopádně předzvěstí možné změny na ostravském magistrátu. Již dohodnutá trojkoalice mezi vítězným hnutím ANO, Piráty a lidovci se podle ČTK zřejmě rozšíří o ODS. ANO bude jednat o podmínkách spolupráce.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem