Bývalá starostka z Ostravy teď roznáší jídlo seniorům

27.03.2020 AKTUÁLNĚ > Napsali o nás

Koronavirus spustil nevídanou vlnu solidarity. Dobrovolníci utvořili různé organizované skupiny, obchodníci, kteří museli zavřít, přeorganizovali výrobu na roušky, a svým dílem začali pomáhat i politici. Například hnutí Ostravak v krajské metropoli nyní začalo seniorům rozvážet obědy. "S Café Au Pere Tranquille jsme pro ně připravili dotované obědy: polévku a hlavní jídlo za 49 korun," uvedlo hnutí na sociálních sítích s tím, že SMS objednávku ve tvaru OBED je možno zaslat na číslo 602 527 821. 

Rozvážka prozatím probíhá pouze po Moravské Ostravě a Přívozu, ale v případě velkého zájmu se může rozšířit i do dalších částí města. Do role dobrovolného obědového poslíčka se tak proměnila například i bývalá starostka centrálního ostravského obvodu Petra Bernfeldová. "Nejdříve jsem šila roušky pro policii a známé, pak jsem zjistila, s jakými problémy se potýkají v restauracích a rozhodla se, že spojíme příjemné s užitečným," uvedla Bernfeldová s tím, že roznáška bude probíhat minimálně i příští týden to už i v Ostravě-Jihu.

zdroj: Moravskoslezský deník

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem