Zítra zahajujeme akci Písek v centru

16.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Na Masarykovo náměstí jsme již přivezli 210 tun písku, během dneška dokončíme přípravy beachvolejbalového hřiště i dětského pískoviště a vybudujeme relaxační zónu s lehátky, houpacími sítěmi, sedacími vaky a v pátek v 10 hodin bude akce zahájena.

Od 10 hodin bude zahájen provoz letní kavárny CO KAFE, dětského koutku s pískovištěm, prodej ostravských stánkařů, o hudební doprovod se postará DJ TOBI. V době od 10 do 14,30 můžete shlédnout beachvolejbalovou exhibici, mezi 11 a 16 hod. bude připravena dětská sportovní scéna s Decathlonem a kreativní dílnička. V 15 hodin se uskuteční slavnostní zahájení a po něm bude následovat exhibiční miniturnaj sportovců HC Vítkovice Steel vs. FC Baník Ostrava. Od 19 do 21 hodin se uskuteční divadelní představení a poté afterparty.

V šapitó bude možné zakoupit skvělou kávu, domácí limonády, Fritz-kolu, osvěžující míchané drinky nebo kakao.

„Akci jsme vymysleli jak jinak, než pro oživení centra, o které tolik usilujeme. Již loni jsme chtěli v bermě řeky Ostravice vytvořit písečnou pláž a relaxačně sportovní zónu na celé léto. Z důvodu protipovodňového ochrany nám byla povolena pouze jednodenní akce - Rozmarné slavnosti Ostravice. Po jejím úspěšném prvním ročníku jsme se však nezbavili myšlenky „písku“ a proto vznikl nápad přenést jej na Masarykovo náměstí, do místa zimního kluziště. Jsem ráda, že jsme s touto myšlenkou nadchli spoustu lidí, kteří nám pomohli jak finančně, tak materiálně či svou vlastní aktivitou. Poděkování patří našim hlavním partnerům statutárnímu městu Ostrava a Olympijskému parku a samozřejmě i ostatním -  Centru kultury a vzdělávání, Technickým službám MOaP, CO Kafe, spol. Písek Ostrava s.r.o., spol. Decathlon, firmě Šindler, Defendit a mnohým dalším. Srdečně zvu všechny obyvatele centra i jeho návštěvníky na tuto ojedinělou akci, a to nejen na pátek, kdy vše vypukne. Věřím, že si během následujících letních dnů užijí děti, dospělí, senioři, sportovci i kulturní nadšenci,“ uvádí starostka obvodu Petra Bernfeldová. 

 

Již dnes je možné na adrese pisekvcentru@seznam.cz rezervovat beachvolejbalové hřiště. Hrát se bude již tuto sobotu a pak každý den od 9 do 22 hodin pokud bude příznivé počasí nebo nebude ohlášen doprovodný program. A co je podstatné – hraje se ZDARMA. K dispozici bude uzamykatelná šatna, toalety a sprcha se studenou vodou na opláchnutí nohou. Za zapůjčení míče vybíráme zálohu 100 Kč.

 

Písek v centru bude v centru Ostravy až do konce prázdnin a nabízet bude širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Ostravské letní večery budou ve znamení divadel, přednášek, autorských čtení a řady dalších kulturních akcí. V srpnu bude celý prostor předaný k dispozici Olympijskému parku, který zde bude mít jedno ze tří ostravských stanovišť.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem