Záznam z jednání zastupitelstva MOaP ve věci odvolání naší předsedkyně kontrolního výboru

08.07.2021 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Ale chcete-li si udělat vlastní názor na odvolání naší předsedkyně kontrolního výboru, Petry Bernfeldové a novou volbu, poslechněte si záznam z jednání zastupitelstva MOaP k tomuto bodu až do konce na:

http://bitest.videostream.sk/moap/archiv/20210621/index.html  (07/ovv/02 a 03)

 

V průběhu diskuze se začaly míchat hrušky s jablky a vůbec se neřešily 2 podstatné body, které vyřkla starostka Ožanová a za které byla předsedkyně na únorovém zastupitelstvu odvolána.

Dle starostky Ožanové předsedkyně porušila zákon o obcích v ust. 119 odst. 3 zákona o obcích a do zápisu o činnosti KV za rok 2020 uvedla svůj vlastní názor na určitou věc (ano uvedla, což přiznala již v únoru, ale na druhou stranu zápis schválili všichni členové KV bez námitek, čímž vyjádřili souhlas, že s jeho zněním souhlasí).

Bernfeldová znovu zvolena nebyla, neboť nepřiznala chybu sebe a kontrolního výboru a což byla podmínka současné koalice pro její znovuzvolení.

"Nejsem si vědoma žádného protiprávního konání v rámci KV.

O znění zápisu můžeme polemizovat, uznala jsem, že některá vyjádření mohla být jiná a celý tento proces je pro mě velkým ponaučením do budoucna," řekla P. Bernfeldová

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem