Velikonoční jarmark letos pořádáme na Masarykově náměstí

21.03.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Ve dnech 23. až 25. března se v době od 11 do 19 hodin pořádáme každoroční Velikonoční jarmark v centru Ostravy!  „Zveme k nám do centra každého, kdo si chce užít pravou atmosféru lidových Velikonoc a  oživit jejich zvyky a tradice. Pestrý program, jenž rozproudí Škaredou  středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek, je tentokrát připraven na Masarykově náměstí, které dává větší prostor k rozmístění všech atrakcí i nejrůznějších prodejních stánků se specialitami i řemeslnými výrobky,” upozorňuje starostka Petra Bernfeldová na změnu týkající se pořádání tradiční akce, jíž doposud patřilo Jiráskovo náměstí.

Do pašijového týdne – jednoho z nejvýznamnějších období křesťanského roku – návštěvníci na náměstí vstoupí branou zdobenou květinami. Velikonoce tu budou připomínat nejen dobové stojany s velikonočními symboly a informacemi o Svatém týdnu, ale také dva zdobené sedlácké vozy, zvonička se zvonem jara a vůbec veškerá výzdoba. Děti se určitě budou zajímat o domácí zvířata, jež jsou pravidelnou součástí jarmarku, velikonoční malování a kolotoč, dospělé dobře naladí lidové muziky, pouliční divadlo, kramářské písně nebo flašinetář. Své řemeslo tu představí drátenice Miluše Hlavinková z Litovle, jejíž práce byla oceněna certifikátem HANÁ  regionální značka. Připraveno je i pletení karabáčů i košíků, výroba kraslic, keramiky i fujar, svým umem se pochlubí perníkářka, kovář i řezbář. Pozadu nezůstanou ani výrobci pochutin, díky nimž náměstím zavoní domácí zabijačka, sýry, domácí chléb a koláče, med, medovina, víno, koření, cukrovinky, tvarohové kuličky a další dobroty.

Program:

Popeleční středa 23. března

15.30 Pop Academy

16.00 Cimbálová muzika Friš

17.00 Folklorní soubor Iršava

18.00 Šajtar

Zelený čtvrtek 24. března

15.30 Pop Academy

16.00 Cimbálová muzika Konopjan

17.00 Dětský soubor Valášek

18.00 Valašský vojvoda

Velký pátek 25. března

 

16.00 – 19.00 Velikonoční malování, kramářské písně, pouliční divadlo, flašinetář 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem