V úterý pořádáme na Masarykově náměstí Masopust

26.02.2019 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

V úterý 5. března vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Akci pořádá Ostravské muzeum, město Ostrava a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. 

Masopust bude tentokrát na téma „Znovuzrození v renesanci“. Od 10 do 19 hodin budou na náměstí stánky s domácí zabijačkou, sladkými i slanými pochutinami a lahodnými nápoji,uvidíte potulné kejklíře, flašinetáře, pouliční divadlo, masopustní maškary a uslyšíte renesační melodie.

 

Vedle tradičního ostravského masopustu, jehož jádrem je maškarní průvod ulicemi centra Moravské Ostravy, závěrečné Zabíjení kozla a Pochovávání basy, můžete v hlavním programu na Masarykově náměstí již od 15. hodiny sledovat lidové divadlo ve stylu italské commedie dell´arte, která se zrodila právě v době renesance, na ni volně navazující hudební divadlo ve stylu karnevalu v Benátkách, poslouchat renesanční písně a tance, ale i regionální lidové tance v podání ostravských dětských folklorních souborů. Důležitým aktem bude opět slavnostní předání masopustního práva účastníkům maškarního průvodu a veškerého masopustního veselí.

 

Začátek maškarního průvodu ulicemi centra Moravské Ostravy, do kterého se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, je stanoven na 17 hodin z Masarykova náměstí. Po 18 hodině Masopust uzavřou tradiční scénky zabíjení kozla, pochovávání basy a nadcházející období půstu předznamená smuteční průvod s basou kolem náměstí.

 

Více na  www.masopustostrava.cz

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem